Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Moment - a to nie jest tak, że skoro auto jest już zarejestrowane jako ciężarowe to kupując je teraz niejako z automatu będzie możliwość odpisu pełnego VATu? Przecież homologacja nie wygasła i powinna nadal obowiązywać.

 

jest tak. Sprawdzałem to dwa lub trzy miesiące temu w RF odnośnie mojego OBK z kratką. Nowe auta muszą spełniać aktualne warunki homologacji, które są notabene bez sensu przy możliwości odpisu 6000 pln od osobówek. Niemniej trzeba dokładnie sprawdzić obecną sytuację po zmianach od stycznia 2014. W poniedziałek będę dzwonił w tej sprawie do RF i doradcy podatkowego ponieważ chyba będę chciał wykupić OBK z leasingu.

 

raczej krócej niż na 2 lata to się nie da).

 

takie są wymogi leasingu operacyjnego i finansowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pekao LEASING. Stanowczo odradzam Raifeisen i deutche bank

Dlaczego odradzasz Raifeisena? Przyznam, że czekamy na pierwszą fakturę którą poprawiają już 3 raz od kilku dni i nie możemy doprosić się poprawnie wystawionej. Jest wyższa od ustalonej wcześniej kwoty o 700 zł! Podobno "system się myli"...i podobno to jakaś pierwsza faktura wyższa o koszt rejestracji, tylko nikt jakoś nie potrafi tego wytłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AllRad ja niestety przeniosłem konto firmowe do Raiffeisena :facepalm: to nie jest bank, ale jakiś chyba stragan z ziemniakami. Podpisałem umowę na kredyt obrotowy i nic nie jest zgodne z umową. Ja chyba pójdę z nimi do sądu. Ja miałem leasing w BRE i byłem super zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raifeisen jest imho nastawiony na gruby zarobek na innych niż odsetkach tematach. Maja chore kursy walut ( ja miałem w chf, bywało ze dokladali prawie 30 gr do średniego NBP ) , kasuja mocno za każde drobne uchybienia itd . Poza tym namowili mnie , imho celowo wprowadzajac w blad, na kilka rzeczy na ktorych bardzo slabo wyszedlem, to w sumie moj błąd bo dałem sie zrobić , ale sie wkurzylem. Mnie trafili po raz pierwszy i ostatni !!! Dużo lepiej mam na rownoleglym leasingu w pekao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 4 samochody leasingowałem w BRE i jeszcze nigdy nie znalazlem lepszych warunkow ubezpieczenia "na zewnatrz".

o widzisz :) mam leasing w vb i w bzwbk i w obu ubezpieczenie sięga dwukrotności stawki 'z zewnątrz'

 

natomiast ciekawą opcją, myślę że wartą skorzystania, jest ubezpieczenie wkładu własnego (20-30zł do raty ale w przypadku kradzieży/szkody całkowitej odzyskujesz to co wpłaciłeś a nie zostajesz bez auta ale za to z ratami leasingowymi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wspólpracuję z EFl od 2006 roku, 2 auta i jedna maszyna u nich była, nigdy nie miałem problemów ale sam nie jestem problemowy :) ach no i pewnie pomógł mi fakt że kumpel ze studiów załatwiał mi tam leasing :P dlatgo zawsze miałem super warunki i arcy niski procent :) dlatego mówię że studia są potrzebne tylko dla znajomości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odradzasz Raifeisena

Przeciesz już sam widzisz dlaczego :

- pierwszą fakturę którą poprawiają już 3 raz od kilku dni

- niemożemy doprosić się poprawnie wystawionej

- Jest wyższa od ustalonej wcześniej kwoty o 700 zł!

- Podobno "system się myli"...i

- nikt jakoś nie potrafi tego wytłumaczyć...

To jest standard w tym banku. Wykorzystywać klienta do maksimum. Potrafią pobrać opłatę za wystawienie faktury. Który z Was prowadząc działalność gosp. pobiera opłaty za wystawienie faktury ?

Kłamczuchy i kanciarze. Pracownicy specjalnie nie informują o pełnych kosztach. Później oczywiście twierdzenie - "przecież jest napisane w cenniku"

To po co rozmawia się z pracownikiem ? No chyba, żeby usłyszeć o pełnch kosztach, a nie studiować cenniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku kradzieży/szkody całkowitej odzyskujesz to co wpłaciłeś a nie zostajesz bez auta ale za to z ratami leasingowymi

No ja czegoś nie rozumiem. Czyli sugerujesz że leasing skasuje ubezpieczenie i nie zaliczy ci twoich wpłat? Leasing przy kradzieży czy szkodzie całkowitej musi dostać wartość początkowa auta, a wszystkie twoje wpłaty pomniejszają tą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z leasingu w okolicach Warszawy, to mój kolega się tym zajmuje (nie bank, więc może będzie bardziej elastycznie niż "pozwala system")- służę kontaktem na PW. Specjalizacja auta ciężarowe i osobowe, ale praktycznie dostępne jest finansowanie na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odradzasz Raifeisena

Przeciesz już sam widzisz dlaczego :

- pierwszą fakturę którą poprawiają już 3 raz od kilku dni

- niemożemy doprosić się poprawnie wystawionej

- Jest wyższa od ustalonej wcześniej kwoty o 700 zł!

- Podobno "system się myli"...i

- nikt jakoś nie potrafi tego wytłumaczyć...

To jest standard w tym banku. Wykorzystywać klienta do maksimum. Potrafią pobrać opłatę za wystawienie faktury. Który z Was prowadząc działalność gosp. pobiera opłaty za wystawienie faktury ?

Kłamczuchy i kanciarze. Pracownicy specjalnie nie informują o pełnych kosztach. Później oczywiście twierdzenie - "przecież jest napisane w cenniku"

To po co rozmawia się z pracownikiem ? No chyba, żeby usłyszeć o pełnch kosztach, a nie studiować cenniki.

 

Rombu, wypisz - wymaluj tak się teraz tłumaczą: przecież było napisane w cenniku! A na spotkaniu przedstawiali zupełnie inne koszty i z kalkulatorem w ręku pokazywali konkretne kwoty i rzekomo nie miało być innych kosztów dodatkowych. Później okazało się, że podpięci zostaliśmy pod jakąś promocję listopadową która obligatoryjnie narzucała np. ubezpieczenie zdrowotne. O tym już zapomnieli wspomnieć, a my fakt....później nie doczytaliśmy bo zaufaliśmy handlowcowi - dodam, że z polecenia ASO z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja czegoś nie rozumiem. Czyli sugerujesz że leasing skasuje ubezpieczenie i nie zaliczy ci twoich wpłat?

zaliczy, oczywiście.. ale najpierw z ubezpieczenia weźmie swoje - jeśli nie starczy płacisz dalej (wczytywałem się w temat jak brałem pierwszy leasing - sporo osób zostało bez auta i z ratami - podobnie jak przy kradzieży samochodu wziętego na kredyt)

 

to ubezpieczenie głównie chroni wkład własny - bo np. wpłacasz 30tys zł na auto warte 100tys zł i raty circa about 2300 przez 3 lata (hipotetycznie, bez głębszej matematyki) - płacisz 13 miesięcy, kolejne ubezpieczenie auta jest na 75tys (wartość rynkowa) i kradną..

lesaing dał ci 70tys (doliczają koszty swoje) czyli w zasadzie zabiorą to 75tys minus twoje raty czyli jakieś 30tys czyli zabiorą 45tys, tobie zostaje 30tys z auto casco - a wpłaciłeś 30tys wkładu własnego + 30tys rat więc w sumie jesteś 30tys do tyłu..)

dobrze zagmatwałem? :P

 

pamiętam że liczyłem również inne hipotetyczne sytuacje kiedy z ac nie starcza na leasing i musisz płacić dalej ale już nie chce mi się znowu tego robić ;)

Edytowane przez slesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok leasingu. Przy szkodzie całkowitej albo kradzieży na pewno na tym nie zyskasz. Dwa razy brałem w EFL (AR159 i WRX'06), obsługa spoko, warunki też i w rozmowie z pracownikiem wyraźnie podkreślił powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończył ktoś może ostatnio leasing auta z kratką ?

Chodzi mi o kwestię sprzedązy auta bez aktualnej homologacji ( nowelizacja ustawy z 1.01.20012. ). RF chce mi wcisnąć auto bez aktualnej homologacji tłumacząc się że mają tylko tą z połowy 2010.

Ręce opadają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF chce mi wcisnąć auto bez aktualnej homologacji tłumacząc się że mają tylko tą z połowy 2010.

Jeżeli producent/importer auta takowej homologacji czyli z 2012r nie robił to skad mieliby ją mieć ?

 

może trochę głupkowato ale: a co mnie to obchodzi ? :)

Jeżeli nie mają aktualnej homologacji to powinni zmienić wpis w kartę pojazdu przed sprzedażą i wystawić fakturę na auto osobowe. Oczywiście wcześniej mnie o tym poinformować. W RF Pani od rejestracji aut albo grała "ciemną" albo ode mnie dowiedziała się o aktualizacji przepisów.

Ja doskonale wiem, że nie mają bo SIP miał OBK z kratką w 2012 ale ich podejście to żenada.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pobawię się w archeologa w otchłani forumowej :)

...ale jest pytanie związane z procedurą kupna samochodu w leasing.

 

Kupujący załatwia leasing w BZWBK.

Ma najpierw podpisać ze sprzedającym umowę kup./sprzed., ma dostać wszystkie dokumenty - łącznie z kartą pojazdu - i przerejestrować samochód na siebie.

Dopiero potem ma wpłynąć na konto sprzedającego przelew od BZWBK.

Mam wrażenie, że jest pole do wycyckania sprzedającego: odda kartę - czyli de facto dowód własności samochodu niezbędny do przerejestrowania - bank o nim "zapomni" i dupa.

Jak to wygląda w praktyce?

Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Maciek.

 

PS: przeniosłem tu: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/71841-sprzeda%C5%BC-samochodu-zarejestrowanego-na-os-fizyczn%C4%85-do-dzia%C5%82alno%C5%9Bci/

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest leasing vat-marża. Miałem przerabiać to w swoim samochodzie, który leasinguje w EFL, ale sprzedawca miał wątpliwości (czy słuszne nie wiem). U mnie wyglądało to tak, że miałem podpisać umowę z sprzedającym i faktycznie EFL chciał od razu dokumenty auta, żeby zarejestrować je na siebie i potem w ciągu 7 dni miał p[rzelac pieniądze na konto sprzedającego wcześniej podpisując umowe leasingu ze mną. Ponadto w EFL cała operacja musiała się zamknąć w 7 dniach. Jeśli przekroczy sie ten termin to wszystko od nowa.

Kiepska opcja i mocno skomplikowana nawet mój doradca EFL nie był do niej przekonany, ale to jest jedyna opcja leasingu dla auta bez pełnego Vat-u.

 

Ja w końcu zrobiłem tak, że za pożyczone pieniądze kupiłem samochód i potem bez przerejestrowania sprzedałem za tę samą kwotę do EFL i następnie podpisałem leasing na to auto :)

Trochę zakręcone, ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass i muka - dziękuję. Tak jak mi się wydawało, dzięki za potwierdzenie.

AKTUALIZACJA: babka z banku odpisała - cyt.:

"Pan podpisuje umowę z Kupującym, a my sobie robimy cesję polisy i my Panu płacimy."

Nie podoba mi się..

AKTUALIZACJA #2

Chyba nikomu nie polecam BZWBK...

Procedura trwa już szósty tydzień (...!), właśnie w BZWBK zmienili zdanie - "że klient bierze nie leasing, tylko pożyczkę" i dlatego potrzebna umowa, a oni potem przeleją kasę.

Dezinformacja, brak dbałości i konsekwencji gdzie się nie popatrzy i ucha nie przyłoży

Ręce opadają i k....

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy wszystkich banków - wiekszośc ludzi nie ma tam pojęcia o czymkolwiek.

 

Firmowe konto mam w CITI i od tygodnia walcze z nimi o informację na temat kosztów "akredytywy". Ludziki w oddziałach robią wielkie oczy. W końcu ktoś wpada na pomyhsł ze coś kiedyś słyszał i wysle maila do centrali i z tamtąd władni do mnie zadzownią. Jak zadzwonili to w końcu powiedzieli że takiej usługi nie świadczą i żebym spadał na drzewo ;) , na co im odpowiedziałem ze nawet w cenniku usług dla firm maja takie coś. Obiecali sprawdzić i oddzwonić co nawet zrobili - ale spiewka dalej ta sama - może i mieliśmy ale teraz nie mamy. W końcu sam znalazłem opiekuna produktu w centrali i sie okazało ze jest i mozna. Normalnie himalaje niekompetencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne pocieszenie hehe - dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Kogo polecacie do leasingu samochodu używanego? Auto 3-letnie z sieci dealerskiej lub ew. opcja nr. 2 od importera akceptowanego przed większość leasingodawców.

Czytając powyższe na pewno nie Reif. i nie EFL.

Na co uważać przy samochodzie używanym?

COś mi się obiło o uszy, że od nowego roku z używanymi będzie ciężej - ktoś? Coś?

I na koniec pytanie lajkonika - vat od rat w całości odlicza się w cąłości czy 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...