Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

(o ok. 200 mniejsze niż w umowie bo jakieś procenty tam się zmniejszyły czy coś).

 

W BRE zmniejszyli ci oprocentowanie?? :shock:

kurnia 2 kredyty u nich mialem i nawet jak konkurencja obnizala raty ( byl taki okres ) to BRE twardo trzymalo oprocentowanie... :) co najwyzej mi podnosza... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio się zmieniło i WOL (wstępna opłata leasingowa) jest traktowane jako coś co dotyczy całego leasing

Wydaje mi się, że formalnie nic się nie zmieniło w przepisach, a całe zamieszanie dotyczy wyłącznie sfery interpretacyjnej.

Tu znajdziesz więcej szczegółów:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spor-o- ... 46706.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo, bo taka jest wartość rynkowa pojazdu. :???:

Wszystko masz w porządku. Nawet jak ubezpieczysz w 3 roku na 100% wartości, to po ewentualnej kradzieży dostaniesz wartość rynkową - czyli 50%.

jaskulwwa napisał/a:

minus leasingu to to iż nie jesteś właścicielem w odróżnieniu od kredytu

 

 

to żadna wada a czasem nawet istotna zaleta

No właśnie dla mnie to największa wada leasingu.

 

Generalnie - jak samochód nowy i chcemy użytkować go przez około 5 lat lub więcej to kredyt. Jak 2-3 lata to leasing.

Małe firmy - kredyt, duże firmy (pełna księgowość) - leasing.

 

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 9:37 am ]

Jeżeli wpłatę inicjalną miałeś w wysokości 40% to jej całą wartość wpisujesz w koszty w danym miesiącu i to jest chyba podstawowa korzyść tego instrumentu.

Ale przy kredycie auta z kratką odpisujesz cały VAT w danym miesiącu.

UWAGA :!: :!: :!:

Jak ktoś prowadzi sprzedaż lub usługi nie tylko ze stawką 22% to może zarządać zwrotu VAT-u nadpłaconego, ale z doświadczenia wiem, że wtedy będzie kontrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja , ale jest to leasing oparty na Spółdzielczej Grupie Bankowej, jeśli dobrze pamiętam ,polski kapitał nie związany z zachodnim bankami także od kryzysu raczej nie ucierpi.

Nie chce tu robić żadnej reklamy , nie pracuje dla nich , po prostu z doświadczenia piszę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFL omijaj szerokim łukiem.

 

Patrząc z własnych doświadczeń nie potwierdzam tej opinii.

 

Ja również nie potwierdzam, wszystko jest OK.

 

Jeśli nie będziesz miał żadnych tzw. przypadków życiowych typu kraksa poza granicami Polski, chwilowy brak pieniędzy, przeoczenie faktury wykupowej, leniwy listonosz itd... to we wszystkich firmach leasingowych jest OK. Znam EFLa sprzed kilku lat, czuli się bardzo mocni w stosunku do klienta, dlatego omijam szerokim łukiem. To był akurat przykład bardzo niefajnego wyciągania pieniędzy. Generalnie wydaje mi się, że zasada jest prosta. Wszystkie firmy leasingowe mają podobnego poziomu marżę na kliencie, tylko jedne decydują się na wyciągnięcie tych pieniędzy w oprocentowaniu a inne przez kasowanie za byle gówno. Rezultat ten sam :mrgreen:

 

Z rzeczy wartych polecenia jest ubezpieczenie wliczone w ratę leasingu - bardzo wygodna sprawa.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rombu i GREGG, pisząc o nie byciu właścicielem auta w leasingu jako wadzie miałem na myśli ryzyko utraty w przypadku np. opóźnienia w spłacie raty. Spłacasz 5 lat i na pół roku przed końcem zabierają auto bo zalegasz z ratą.

 

ok, ja miałem na myśli raczej skutki księgowo-finansowe (czasem firmom bardziej pasuje pokazać auto w kosztach niż jako własny majątek). co od odbierania auta za zaległości, nie słyszałem o tym ani umowy pod tym kątem nie studiowałem, no ale przy kredycie jak nie będziesz spłacał rat to też ci bank położy łapę na samochodzie...

 

Jak ktoś prowadzi sprzedaż lub usługi nie tylko ze stawką 22% to może zarządać zwrotu VAT-u nadpłaconego, ale z doświadczenia wiem, że wtedy będzie kontrola

 

hmm to są informacje aktualne ale 5 lat temu :wink: obecnie można poprosić o zwrot w każdej sytuacji, kiedy wychodzi nadwyżka VAT naliczonego, a czy będzie kontrola czy nie to już zależy przeważnie od kwoty zwrotu. zresztą jak człowiek nic nie ma na sumieniu to kontrola nie straszna :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(o ok. 200 mniejsze niż w umowie bo jakieś procenty tam się zmniejszyły czy coś).

 

W BRE zmniejszyli ci oprocentowanie?? :shock:

kurnia 2 kredyty u nich mialem i nawet jak konkurencja obnizala raty ( byl taki okres ) to BRE twardo trzymalo oprocentowanie... :) co najwyzej mi podnosza... ;p

 

na każdej fakturze mam na dole takie zdanie: "w związku ze zmianą stóp procentowych, kwota raty została skorygowana o ... PLN" W styczniu to było -205,14 PLN.

 

Nie mam pojęcia o jakie procenty chodzi. W tej dziedzinie jestem noga kompletna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
BRE Leasing ... Zadnych problemow z ubezpieczeniem, na poczatku dostajesz liste rat do konca okresu. Ogolnie mozna zapomniec, ze auto jest w leasingu.

 

Potwierdzam. Sam sobie ubezpieczam, sam serwisuję (w sensie jeżdżę do serwisu ;) ). Po odebraniu auta już się z nimi nie kontaktowałem, tylko raty co miesiąc płacę (o ok. 200 mniejsze niż w umowie bo jakieś procenty tam się zmniejszyły czy coś).

 

mój leasing to vb

...

jedyna opłata, która mnie rozdrażniła to 100 + vat za udostępnienie informacji o właścicielu leasingu straży miejskiej

 

w BRE za coś takiego skasowali mnie 50 + VAT :)

 

W EFLu też jest 50 zł +vat poza tym trochę się u nich pozmieniało i można negocjować warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Odgrzewam kotleta

 

Gdzie teraz warto wziac leasing? Samochod uzywany. Ma ktos jakies opinie o Impuls Leasing?

 

1. Przy wyborze warto dobrze przeanalizować ofertę,

Suma opłat którą podają leasingi nie zawsze zawiera wszystkie koszty, nie jest ona wyznacznikiem ponoszonych kosztów

należy przy porównaniu zwrócić uwagę na wysokość raty, ilość miesięcy, wykup

- Leasing może pobierać opłatę administracyjną która jest potrącana z opłaty wstępnej i nie jest wykazywana w sumie opłat

- przy ofercie z wykupem 1% (36 miesięcy + ) część firm leasingowych wlicza do sumy opłat a część nie , może być zatem ta sama rata a suma opłat będzie się różniła (np. 108% vs 109%)

- czy zobowiązują do dodatkowych ubezpieczeń finansowych? do otworzenia płatnego rachunku?

 

2. Należy zweryfikować TOiP

- to mogą być istotne i znaczące różnice / np. przy toczona wcześniej opłata za wskazanie użytkownika na rzecz organów ścigania w wysokości 99 zł, w części firm wynosi ona 50 zł

- w jednej z firmy (nie będę określał nazwy na forum - nie wypada ) występuje ciekawa opłata za wznowienie umowy leasingu tj. jak spóźnisz się z płatnością raty o 3 dni to umowa jest wypowiadana systemowo i czwartego dnia jak wpłynie płatność to musisz jeszcze zapłacić za wznowienie umowy

- Czy pobierają jakieś opłaty np. w przypadku szkody całkowitej - wcześniejsze rozliczenie umowy

 

Co odradzam: Getin, Polski Leasing

http://www.uwagi.pl/articles/view/8535/Uslugi/Leasingowe/getin-leasing

 

Nad czy warto się zastanowić: Bankowy, Raiffaisen, BzWBK, BRE lub fabryczny

IMPULS to spółka austriacka powiązana z Raiffeisen , mały gracz na rynku, ciężko ocenić , poniżej ich tabela

http://www.impuls-leasing.pl/pub/files/file/Tabela%20op%C5%82at%20i%20prowizji_03_2013.pdf

 

 

Jeżeli chodzi o finansowanie w ramach leasingu operacyjnego wszystko zależy od Twoich potrzeb podatkowych:

- cała rata czynszu stanowi koszt uzyskania przychodu - w kredycie tylko odsetki (np. rata 1 000 zł w tym 300 zł odsetki)

- amortyzacja po stronie leasingu - najkrótszy okres 24 m-ce / w kredycie 5 lat

- Leasing jest pozycją poza bilansową - stanowi koszt i nie jest wykazywana jak kredyt

- Leasing jest znacznie bardziej dostępny, prostsza procedura, akceptuje wyższe ryzyko niż kredyt

 

Czy używany samochód który kupujesz jest z Vat? to głównie określi czy możesz brać leasing operacyjny czy finansowy / Finansowy = kredyt jeżeli chodzi o korzyści podatkowe

 

Rekomenduje rozważyć leasing operacyjny na krótki okres z wysokim wykupem,

Wysoki wykup pozwoli rozliczyć przysługujący Vat zarówno przy leasingu jak i przy wykupie - w świetle podatków to dwie odrębne transakcje - dzierżawa i zakup

Krótki okres leasingu (24 m-ce) + duży wykup daje max tarczę podatkową w min. okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam leasing w Paribas...

jestem bardzo zadowolana, super warunki, super obsluga, kontakt mam z opiekunem wtedy kiedy potrzebuje, mozna z nimi negocjowac fajnie, upieraja sie przy swoim ubezpieczeniu jednak jak pokaze sie im oferte tansza to daja taka sama cene ubezpieczenia...

nie zabieraja auta jak np. w EFL za nie zaplacona jedna rate...

sa bardzo w porzadku..

 

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki wykup pozwoli rozliczyć przysługujący Vat zarówno przy leasingu jak i przy wykupie - w ś

 

ale cały czas to jest max. 60% do 6k pln....

 

proponuję zwrócić uwagę również na warunki ubezpieczenia. Niektóre są naprawdę mało korzystne a ubezpieczenie indywidualne jest obwarowane takimi wymogami, że ciężko je spełnić.

 

nie zabieraja auta jak np. w EFL za nie zaplacona jedna rate...

 

w tym mistrzami świata byli goście z VW Leasing Bank Polska. Wynajmowana przez nich firma potrafiła przysyłać gości po auto po 10 dniach opóźnienia. No ale to było a ładnych parę lat temu.....

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę temat - jak wiadomo mamy chwilową odwilż podatkową przy zakupie auta z kratką więc chodzi mi po głowie zakup takowego pojazdu (używanego).

 

Jaką firmę byście polecili a kogo omijać szerokim łukiem? Na co szczególnie zwrócić uwagę (nigdy nie miałem do czynienia z leasingiem). Chodzi mi o jak najkrótszą umowę (gdzieś się doczytałem, że raczej krócej niż na 2 lata to się nie da).

 

A może jakiś forumowicz na codzień zajmuje się takimi rzeczami i byłby w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc chodzi mi po głowie zakup takowego pojazdu (używanego).

Tylko zwróc uwage czy ten pojazd spełnia aktualne wymogi homologacyjne, zeby byc ciężarowym - trochę sie to zmieniło od 2010 roku i nie wszystkie auta z tamtego okresu, które były cięzarowymi spełniaja obecne kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie zwróć uwagę na złodziejskie stawki ubezpieczeń ;) koniecznie szukaj zewnętrznej oferty -nawet połowę taniej wychodzi.. niezależnie od firmy (przekonałem się o tym na własnej skórze tzn kieszeni..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odwrotne doświadczenia jeśli chodzi o ubezpieczenia.

Już 4 samochody leasingowałem w BRE i jeszcze nigdy nie znalazlem lepszych warunkow ubezpieczenia "na zewnatrz".

Roznice byly naprawde ogromne...

Jestem bardzo zadowolony zarowno z samego BRE jako leasingodawcy, z kontaktu z nimi, bezproblemowosci w zalatwianiu roznych spraw, jak rowniez z warunkow ubezpieczenia.

Polecilem "swojego" opiekuna koledze i po 2 samochodach leasingowanych w innych firmach (Alloanz i Raiffeisen), kolejny leasinguje z BRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróc uwage czy ten pojazd spełnia aktualne wymogi homologacyjne, zeby byc ciężarowym - trochę sie to zmieniło od 2010 roku i nie wszystkie auta z tamtego okresu, które były cięzarowymi spełniaja obecne kryteria.

 

Moment - a to nie jest tak, że skoro auto jest już zarejestrowane jako ciężarowe to kupując je teraz niejako z automatu będzie możliwość odpisu pełnego VATu? Przecież homologacja nie wygasła i powinna nadal obowiązywać.

Wydawało mi się, że ta kwestia dotyczy po prostu samochodów wyprodukowanych po 2010r. gdzie faktycznie te, które wcześniej spokojnie dostawały homologację nagle przestały się łapać jako ciężarowe (więc po prostu nie mają stosownej homologacji i tyle).

 

Polecilem "swojego" opiekuna koledze i po 2 samochodach leasingowanych w innych firmach (Alloanz i Raiffeisen), kolejny leasinguje z BRE.

 

A możesz podesłać namiary na tego opiekuna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...