Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Staramy się ustalić saldo konta, i nie możemy uzyskać informacji na jakich zasadach z konta pobierane są pieniądze dla innych podmiotów.

Nikt nic nie wie jak w czeskim filmie.

Pomimo regularnych wpłat co miesiąc, pojawiło się jakieś zadłużenie. Na chwile obecna nie polecam bo na przestrzeni 7mc dopłaciliśmy już wartość 2 miesięcznych rat więcej, nie będąc w stanie uzyskać informacji za co. Wszedzień jesteśmy straszeni rozwiązaniem umowy z naszej winy. 

 

P.S> w czesniej nie szukalem zadnych opinie, a to pierwsze co wpadlo w moje rece... doslownie identyczna sytuacja.

https://www.wykop.pl/wpis/23686137/kurwa-wiele-w-zyciu-bledow-popelnilem-ale-wziecie-/

 

 

Pozdrawiam

B.Rz.

Edytowane przez GrYzLy
Dodanei PS
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hej [mention=4782]GrYzLy[/mention]
A możesz rozwinąć o co chodzi i podzielić się ew. informacjami jakie uzyskałeś?
Przyglądam się ofercie z Idea Getin Leasing i interesuje mnie obecnie wszystko na ich temat
 
Kuszą mnie głównie tym, że za roczną opłatą ok. 150pln netto, pozbywasz się wszelkich opłat związanych z umową leasingową (z małymi wyjątkami).
Dla mnie jest to na rękę bo obecny plan jest taki, że po jakimś czasie spłacania chcę skrócić okres umowy no i teoretycznie w Idea Getin Leasing odbędzie się to bez kosztów (poza wspomnianą opłatą roczną).
U innych leasingodawców z tego co sprawdzałem taka operacja kosztuje od 2 do nawet 5 procent aktualnego zadłużenia.
 
 



Dobra rada od wszystkiego co ma Getin w nazwie radzę trzymać się z daleka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakich macie opiekunów w Idea Getin ale mój jest z tej puli z byłej Idei. Nigdy nie miałem problemów ze spłatami, saldem, rozrachunkami, cesją etc. a  mam u nich czwarte auto.

Ostatnio nawet dostałem monit na 70 PLN za brak rzekomo terminowej wpłaty. Po sprawdzeniu przelewów okazało się, że błąd jest po ich stronie, po 3 dniach przysłali korektę do monitu.

Nikogo nie osądzam wiadomo, że każdy kija ma dwa końce , ale wszędzie pracują ludzie i jeśli trafi się na normalnego, zaangażowanego człowieka to z pozornie najgorszą  instytucją/firmą można normalnie współpracować a z naszej strony, jako klientów , zastanówmy się czy zawsze traktujemy swoich dostawców usług tak jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

 Dla kontrastu chwalony często kiedyś  Alior - kijem bym nie tknął! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE!

do osób który przerabiały wykup z leasingu na os. prywatną.

na kogo dokładnie była wystawiona faktura wykupowa?

podobno nie ma znaczenia czy na imię i nazwisko czy tez na dane firmowe.

Może to ktoś potwierdzić? 

chodzi oczywiście o jednoosobową działalność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ayu napisał:

Idea Getin

Potwierdzam , 3 leasing w tej firmie i bez żadnych problemów w trakcie umów i przy zakończeniu .
Diabeł tkwi w szczegółach , generalnie trzeba płacić terminowo i czytać umowy szczególnie kary za spóźnienia i inne rzeczy za które mogą obciążyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OBK CVT napisał:

moja zona

wykup na imie, nazwisko, adres domowy, ostatnia rata czyli wykup zaplacona z konta prywatnego

 

dostałem takie info z leasingu

"Oferta zakończenia umowy i wykupu pojazdu dotyczyła wykupu pojazdu przez Korzystającego – a Korzystającym była firma .........

W sytuacji kiedy wykupującym miałaby być osoba fizyczna, oferta zakończenia umowy i wykupu pojazdu wyglądałaby inaczej – wykup pojazdu przez osobę fizyczną możliwy jest tylko i wyłącznie za wartość rynkową."

 

nic już z tego nie rozumiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez

dwa (lub trzy) miesiace przed koncem umowy byl mail z kwestionariuszem, jaka ma byc forma zakonczenia leasingu

w umowie korzystajacy to imie-nazwisko, firma o nr nip itd itd plus weksel podpisany przez imie-nazwisko

umowa z nieistniejacym leasingodawca, przejeta przez znany i lubiany ;) bank

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, burton napisał:

nic już z tego nie rozumiem...

 

To proste, umowę zawarł podmiot X (osoba z działalnością gosp.) więc wykup będzie fakturowany na ten sam podmiot. Nie ma się co przejmować, to nie ma żadnego znaczenia przecież ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

To proste, umowę zawarł podmiot X (osoba z działalnością gosp.) więc wykup będzie fakturowany na ten sam podmiot. Nie ma się co przejmować, to nie ma żadnego znaczenia przecież ;) 

 

no tak , to logiczne, pytanie tylko czy tak samo będzie logiczne w razie kontroli z US....

powiedzą, że skoro faktura jest na dane firmowe to wykupił Pan jako firma, a nie osoba fizyczna...

znowu inni mówią, że to nie ma żadnego znaczenia i bądź tu mądry;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, burton napisał:

 

no tak , to logiczne, pytanie tylko czy tak samo będzie logiczne w razie kontroli z US....

powiedzą, że skoro faktura jest na dane firmowe to wykupił Pan jako firma, a nie osoba fizyczna...

znowu inni mówią, że to nie ma żadnego znaczenia i bądź tu mądry;)

 

Przecież tą fakturę wywalasz do kosza po zarejestrowaniu auta na siebie, to do czego ten urząd ma się przyczepić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, burton napisał:

nie mam teraz podstawy prawnej w głowie ale weź przykład jpk, wszystko musi się krzyżować....

ktoś wystawia fv, wykazuje przychód, to druga strona powinna wykazać koszt w takiej samej kwocie...

No dobrze. A co jeśli Kowalski dla żartu/przez pomyłkę weźmie fakturę na moja firmę na stacji benzynowej w Wąchocku? Przecież nikt go nie będzie sprawdzał czy jest z danej firmy czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, burton napisał:

ktoś wystawia fv, wykazuje przychód, to druga strona powinna wykazać koszt w takiej samej kwocie...

 

Na to trzeba patrzeć z drugiej strony - odliczasz VAT, to system sprawdza, że wystawca go wykazał, żeby nie było odliczenia z pustych faktur. I tyle. Jako przedsiębiorca indywidualny możesz wyrzucić wszystkie faktury zakupowe do kosza i nikt cię nie ukarze, może nawet jakąś nagrodę dostaniesz od urzędu, bo zapłacisz więcej podatku :biglol:

 

Zresztą tu masz dobry argument:

 

Godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

No dobrze. A co jeśli Kowalski dla żartu/przez pomyłkę weźmie fakturę na moja firmę na stacji benzynowej w Wąchocku? Przecież nikt go nie będzie sprawdzał czy jest z danej firmy czy nie. 

 

 

A co do tematu głównego, mam teraz leasing BZWBK (ten współpracujący z SIP) i póki co wszystko bardzo fajnie działa :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam ten temat co 3 - 4 lata. Jeżeli będzie faktura na firmę musi zostać zaksięgowana ponieważ auto to środek trwały. Żaden leasing nie powinien robić problemów z wykupem przez osobę fizyczną będącą jedynym właścicielem firmy korzystającej z leasingu. Nie powinien ale jak widać stosują różne standardy. Ja nigdy nie spotkałem się z takimi problemami.

 

Wykup na jednoosobową firmę a osobę fizyczną ma całkowicie inne konsekwencje podatkowe VAT i PIT.

Do tego dochodzi kwestia przerejestrowania auta. Nie można tego zrobić na osobę fizyczną kiedy faktura jest na firmę.

Dla mających wątpliwości proponuję zamówić interpretację z kancelarii doradczej. On line kosztuje to około 200 - 300 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adam12 napisał:

Do tego dochodzi kwestia przerejestrowania auta. Nie można tego zrobić na osobę fizyczną kiedy faktura jest na firmę.

Dla mających wątpliwości proponuję zamówić interpretację z kancelarii doradczej. On line kosztuje to około 200 - 300 netto.

 

Dobrze, że tych "mądrości" z netu nie czytają w moim wydziale komunikacji, bo dziwnym trafem rejestrują auta na osobę fizyczną niezależnie od wpisania nazwy firmy na fakturze zakupu. Ale pewnie się nie znają, w przeciwieństwie do "ekspertów" za 200 zeta :biglol: 

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam12 napisał:

Przerabiam ten temat co 3 - 4 lata. Jeżeli będzie faktura na firmę musi zostać zaksięgowana ponieważ auto to środek trwały. Żaden leasing nie powinien robić problemów z wykupem przez osobę fizyczną będącą jedynym właścicielem firmy korzystającej z leasingu. Nie powinien ale jak widać stosują różne standardy. Ja nigdy nie spotkałem się z takimi problemami.

 

Wykup na jednoosobową firmę a osobę fizyczną ma całkowicie inne konsekwencje podatkowe VAT i PIT.

Do tego dochodzi kwestia przerejestrowania auta. Nie można tego zrobić na osobę fizyczną kiedy faktura jest na firmę.

Dla mających wątpliwości proponuję zamówić interpretację z kancelarii doradczej. On line kosztuje to około 200 - 300 netto.

 

@Adam12 niepotrzebnie wprowadzasz zamieszanie, jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność w dowodzie rejestracyjnym wpisana jest osoba fizyczna, a nie firma osoby fizycznej, więc z rejestracją nie ma żadnych problemów. Otrzymując FV z leasingu na firmę-jednoosobową działalność masz prawo, a nie obowiązek odliczenia np. podatku VAT. Po wykupie z leasingu można przeznaczyć pojazd na cele osobiste i nie księgować fv w firmie. 

 

1 godzinę temu, Adam12 napisał:

Jeżeli będzie faktura na firmę musi zostać zaksięgowana ponieważ auto to środek trwały.

 

Czy kupione auto będzie środkiem trwałym w firmie decyduje podatnik, jeżeli np. założę, że auto będę użytkował w firmie do 12 m-cy ładuję jednorazowo w koszty i nie wprowadzam do ewidencji środków trwałych, więc nigdy nie będzie środkiem trwałym bo nie spełnia definicji ŚT. 

Jeżeli informacje jakie przedstawiasz są w Twojej księgowości proponuję zmiany, możesz trochę zaoszczędzić;)

 

P.S. raczej nie polecam kancelarii on-line

Edytowane przez vexus
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vexus napisał:

Czy kupione auto będzie środkiem trwałym w firmie decyduje podatnik, jeżeli np. założę, że auto będę użytkował w firmie do 12 m-cy ładuję jednorazowo w koszty i nie wprowadzam do ewidencji środków trwałych. 

Jeżeli informacje jakie przedstawiasz są w Twojej księgowości proponuję zmiany, możesz trochę zaoszczędzić;)

 Nie upraszczaj, bo wprowadzasz w błąd. Zalezy jaką wartość ma przedmiot. Jeśli auto kosztuje więcej niż 10tys zł, to nie możesz tak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vexus napisał:

Otrzymując FV z leasingu na firmę-jednoosobową działalność masz prawo, a nie obowiązek odliczenia np. podatku VAT. Po wykupie z leasingu można przeznaczyć pojazd na cele osobiste i nie księgować fv w firmie. 

 

tak i w przypadku jego sprzedaży w okresie do 6 miesięcy odprowadzić PIT od różnicy sprzedaż -wykup z leasingu.

 

16 minut temu, vexus napisał:

Czy kupione auto będzie środkiem trwałym w firmie decyduje podatnik, jeżeli np. założę, że auto będę użytkował w firmie do 12 m-cy ładuję jednorazowo w koszty i nie wprowadzam do ewidencji środków trwałych, więc nigdy nie będzie środkiem trwałym bo nie spełnia definicji ŚT. 

 

co nie zmienia faktu że przy sprzedaży będzie zobowiązanie PIT i VAT od ceny sprzedaży odejmując koszt zakupu. Jeżeli ktoś jest na liniowym w sumie daje 42%......

 

Godzinę temu, GREGG napisał:

pewnie się nie znają, w przeciwieństwie do "ekspertów" za 200 zeta :biglol: 

 

nie mówię o "ekspertach" tylko formalnie działających firmach doradczych z uprawnieniami. Też byłem sceptyczny w tej kwestii ale po jednej usłudze i odwiedzinach w ich centrali zmieniłem zdanie.

Dostajesz pełną interpretację  z odstępstwami. Jako gratis ubezpieczenie bezpłatnego następstwa prawnego w przypadku sporu z US w opracowanej sprawie.

 

W obecnej sytuacji "polityczno-gospodarczej" weryfikacja tego typu transakcji 5 lat wstecz nastąpi wcześniej czy później. Na pierwszy rzut idzie ograniczenie możliwości odliczania od podatku a pewnie później kolejne opcje wyrwania jak najwięcej kasy do fiskusa.

 

 

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lojszczyk napisał:

 Nie upraszczaj, bo wprowadzasz w błąd. Zalezy jaką wartość ma przedmiot. Jeśli auto kosztuje więcej niż 10tys zł, to nie możesz tak zrobić

 

Niestety, a właściwie stety nie masz racji, wartość TU nie ma znaczenia, jednorazowo wrzucam auta o wartości wielokrotnie wyższej niż napisałeś  

1 minutę temu, Adam12 napisał:

tak i w przypadku jego sprzedaży w okresie do 6 miesięcy odprowadzić PIT od różnicy wykup - sprzedaż. W praktyce do 32% od sprzedaży.

 

Dlatego w planowaniu leasingu powinno się uwzględnić okres 6 mcy:D Tak zwana: optymalizacja podatkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam12 napisał:

nie mówię o "ekspertach" tylko formalnie działających firmach doradczych z uprawnieniami. Też byłem sceptyczny w tej kwestii ale po jednej usłudze i odwiedzinach w ich centrali zmieniłem zdanie.

 

Jeżeli udzielili ci takich porad, które wcześniej opisałeś, łącznie z tym wymysłem o braku możliwości rejestracji na osobę fiz. auta z faktury na DG, to szkoda nawet komentować. Pewnie nie bez przyczyny dają w gratisie te polisy do sporu z urzędem skarbowym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...