Jump to content

Antypozdrowienia


RR

Recommended Posts

Idioto, który jechałeś niebieską imprezą (zdaje się WRX) na rondzie Babka/Radosława koło Arkadii dziś (niedziela 11.01, między 22 a 23)!

Zanim zaczniesz próbować się ślizgać na drogach publicznych, spędź wiele godzin na placyku, bo na razie niespecjalnie ci to wychodzi.

Jak już się nauczysz ABC, to weź sobie jełopie kup okulary i postudiuj kodeks drogowy. Okulary noś też w czasie jazdy, może wówczas zobaczysz, że na ww. rondzie nie można skręcać w lewo z PRAWEGO pasa. I wyobraź sobie, że jest taka możliwość, że na lewym stanie inne subaru (na ciebie wystarczy wolnossące), które - zgodnie z tamtejszymi oznakowaniami - będzie jechało NA WPROST z lewego pasa.

Gdybym nie odpuścił, to byś kretynie wpakował mi się w prawy bok, skręcając na trzypasmowym rondzie z prawego pasa w lewo. Zwykle jeździ tam ze mną dziecko.

Szkoda, że nie zwróciłem uwagę na numery, takim jak ty warto robić reklamę.

 

Piszę tego posta, bo to wielce prawdopodobne, że ten "rajdowiec" o zacięciu sportowym czyta to forum. Mam nadzieję, że ta recenzja do niego dotrze.

Szczerze mówiąc bardzo rzadko czytam to forum, więc nie wiem, czy cięty język tego posta mieści się w konwencji. Wydaje mi się, że rzeczy trzeba nazywać po imieniu, a takich osobników, o jak ten opisany powyżej - piętnować.

Link to comment
Share on other sites

dziś (niedziela 11.01,

 

ze się przyczepię...11.01 to poniedziałek :D

 

 

cięty język tego posta mieści się w konwencji.

nie przesadzaj ;)

 

piętnować

nikt nie jest doskonały, a tym bardziej posiadany samochód nie definiuje inteligencji :)

są tu różni lotnicy, którzy czasem łamią przepisy...

 

rajdowiec

 

tego słowa bym nie nadużywał. idealnie pasuje do SUperaka czy tvn24 w tytule materiału "rajd pijanego nastolatka ulicami stolicy"

Link to comment
Share on other sites

Co do daty, słusznie, mój błąd, chodziło o oczywiście o 10.01.

Co do przepisów, to nie jestem skrajnym legalistą. Ale jeździć trzeba bezpiecznie. Mam nadzieję, że nie chcesz bronić człowieka, który łamiąc przepis, jedzie na kompletną pałę??? Ja doskonale rozumiem, że gość w subaru staje na prawym pasie na rondzie (to duże rondo), bo jest ślisko i liczy, że bez problemu przebije się na lewy. Ale od tego są oczy, by patrzeć i jeśli temu durniowi nie wystarczyło 1/4 okrążenia ronda, by dostrzec, że dwa pasy na lewo jedzie inny samochód, bynajmniej nie wolniej, na nawet na połówce ciągle napierał, to chyba należą mu się dosadne słowa.

W każdym razie mam nadzieję, że ten "lotnik", jak go nazywasz, puknie się w swoją pustą głowę.

Superaka nie czytam, telewizji też staram się nie oglądać. "Rajdowiec" zamiast rajdowiec - to pasuje do tego barana.

 

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 1:10 am ]

Powiem jeszcze tyle, że są tacy goście, którym się wydaje, że są najszybsi na świecie i że nie muszą się przejmować innymi. Większości z nich udaje się jeździć długo, bo Pan Bóg jest złośliwy.

I tak np. taki delikwent będzie wyprzedzał przed zakrętem uważając, że jedzie tak szybko, iż niemożliwym jest, by z naprzeciwka nadjechał ktoś, kto by mu zagroził.

Tacy ludzie biorą pod uwagę tylko jedno - przyczepność - czyli czy da się przejechać dany odcinek utrzymując się w drodze. Niestety, nie myślą o innych możliwych zdarzeniach.

Tak jak ten błazen, któremu po prostu do głowy nie przyszło, że ktoś może pojechać równie szybko (na marginesie, wcale nie jakoś porażająco, ot, po prostu wystartowałem tuż po zmianie i troszeczkę przycisnąłem, z założeniem, że jadę na okrągło).

Skądinąd nie widziałem jeszcze innego ronda, które było by oznakowane tak, jak Radosław. Czyli trzy pasy do jazdy na wprost, lewy dodatkowo do skrętu z lewo, prawy dodatkowo do skrętu w prawo. 50% wszystkich przejazdów tam zawsze kończy się tym, że puszczam gości, który skręcają w lewo z środkowego, nie sądząc, że z lewego można pojechać prosto.

Tyle tylko, że to nie ma nic do rzeczy, bo jak się jeździ bokami w ruchu, to trzeba być pewnym swoich umiejętności i mieć ogląd sytuacji. Tu nie było ani jednego ani drugiego.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że nie chcesz bronić człowieka,

 

nie mam zamiaru. Przyznam się bez bicia, że i ja czasem przeginam, ale staram sie nie uszkodzic osób trzecich (tylko jakies słupki i krawężniki mam na sumieniu :) ), jadących prawidłowo.

 

Rondo znam, faktycznie jest pojechane w kosmos.

 

No orły...przyznać sie któren* to. Będą publiczne baty, potem publiczna skrucha i po sprawie ;)

 

*jako posiadacz Sexo, siedzący aktualnie we Wrocławiu, jestem poza podejrzeniem, więc mogę sobie pozwolić na luksus wywołania do tablicy ;)

Link to comment
Share on other sites

są tu różni lotnicy, którzy czasem łamią przepisy...

 

Hmmm... lotnikow prosze do tego nie mieszac. :twisted::mrgreen: :razz:

 

A WSZYSTKIM polecam zapoznanie sie z aktualnym kodeksem drogowym, bo przy okazji odzyskiwania prawa jazdy okazalo sie, ze dosc istotnie zmienily sie prawa rzadzace ruchem na rondach a jezdzenie na pamiec i stare przyzwyczajenia moga miec fatalne skutki :roll:

Link to comment
Share on other sites

RR, rozumiem rozżalenie, dodam tylko tyle, że sposób jeżdżenia po Rondzie Babka jest wybitnie nietypowy, a jak pasy są zasypane śniegiem/błotem pośniegowym to nie widać, że nie jest to de facto rondo, a cztery duże trzypasmowe zakręty w prawo :idea:.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że jest nietypowy. Moim zdaniem skrajnie idiotyczny, m. in. właśnie przez tę nietypowość. Wystarczy, że stoi autobus i zasłania znak z pasami, i już ktoś kto jedzie tam pierwszy raz ma olbrzymie szanse, że się właduje w szkodę.

Tym nie mniej nie znam takiego ronda, na którym z prawego pasa można by jechać w lewo :wink:

Poza tym przepisy przepisami, ale pozostaje zdrowy rozsądek. I jak widać, że obok jedzie ktoś całkiem szybko (jak na miejsce) i nie wiadomo, jak się ten ktoś zachowa, to nawet, jeśli jesteśmy "na prawie", powinniśmy być gotowi odpuścić. Co uczyniłem. Palant zaś nie odpuścił, mimo, że jechał niezgodnie z przepisami.

 

Jeśli idzie o to rondo, to moje przerażenie budzą też zawsze te światła na zjeździe z ronda i bliskość przejścia dla pieszych. Wystarczyłoby cofnąć to przejście z 20 metrów od ronda i juz byłoby w porządku. A tak aż się prosi, by jakiś kretyn przy zjedździe z ronda, ot, choćby w taką pogodę jak dziś, wyjechał na ludzi. W każdym razie tak jest jak się jedzie na Żoliborz.

Link to comment
Share on other sites

Simon napisał/a:

dosc istotnie zmienily sie prawa rzadzace ruchem na rondach

 

Co masz na myśli? Zmieniło się coś w ostatnim czasie?

no właśnie - o co cho? Za każdym razem jak wjeżdżam na rondo , to mam sytuację "prawie" stłuczki. ZAWSZE. Więc albo ze mną albo z "nimi" coś nie tak.

 

Wjeżdżając na dwupasmowe rondo - przy zamierzeniu zjazdu na trzecim zjeździe czyli skręcając w lewo - wjeżdżam na lewy pas. Mijam pierwszy zjazd, drugi, włączam prawy kierunek i chcę zjechać. W tym czasie samochody czekające przy drugim wjeździe na wjazd na rondo zazwyczaj z pełnym impetem wjeżdżają na prawy pas ronda, przyspieszając tak, że w zasadzie ja chcąc zjechać z ronda niejako wymuszam na nich pierwszeństwo, bo kolesiarstwo już stoi obok mnie. Inna metoda - sytuacja ta sama, tylko przy wjeździe na rondo zajmuję prawy pas, co już nie jest chyba zgodne z prawem i logiką - tutaj problem pojawia się już na dwóch pierwszych zjazdach, gdzie zazwyczaj kierowcy jadący lewym pasem bez pardonu zjeżdżają z ronda wymuszając pierwszeństwo na mnie. Jak już przejadę prawym pasem dwa pierwsze zjazdy - trzeci to już "luzik", nikt już tu nie wyskakuje przed maskę.

Komentarze?

Link to comment
Share on other sites

a jak pasy są zasypane śniegiem/błotem pośniegowym to nie widać, że nie jest to de facto rondo, a cztery duże trzypasmowe zakręty w prawo .

 

Z tego co pamiętam to odwrotnie. :?:

Znaki pionowe przed wjazdem informują o ruchu okrężnym a znaki poziome namalowane to de facto trzypasmowe zakręty w prawo. :roll:

 

Co nie zwalnia od myślenia. :evil:

 

Za nieudolne robienia boków na rondzie powinien byc ban z forum :twisted:

 

 

Tym nie mniej nie znam takiego ronda, na którym z prawego pasa można by jechać w lewo

 

Czy masz na myśli jazdę na wprost z prawego pasa?

Link to comment
Share on other sites

O rondzie Radosława - o tym jak się powinno po nim poruszać pisałam w grudniu w wątku "jak jeździć", bo o to prosił MaciekSubru.

Podałam tam interpretację Marka Konkolewskiego z warszawskiej drogówki.

Jak ktoś ciekawy, niech sobie poszuka :razz:

Link to comment
Share on other sites

świetny temat, szkoda że wczesniej nie powstał. Opisałbym kretyna który, zieloną imprezą kombi o mało nie rozjechał mojej żony z córką oraz równie wspaniałego kierowce który wyjechał forkiem z lewoskrętu na wprost w ostatniej chwili. Dobrze ze było gdzie uciekać.

Link to comment
Share on other sites

Tym nie mniej nie znam takiego ronda, na którym z prawego pasa można by jechać w lewo

 

Czy masz na myśli jazdę na wprost z prawego pasa?

 

Nie. Mam na myśli skręt w lewo z prawego pasa. Czyli w tej konkretnie sytuacji: gość dojeżdża do ronda od strony Żoliborza (dokładnie wyjechał chwilę wcześniej z wjazdu od Arkadii). Ustawia się pierwszy na prawym pasie. Pasy są trzy, w lewo (czyli kierunek Wisła) można skręcać tylko z lewego.

Na lewym stoję ja, mam zamiar jechać (zgodnie z oznakowaniem) prosto do Centrum. Też stoją pierwszy. Ruszamy, mijamy pierwszy zjazd w prawo. Sądziłem, że gość wjedzie na środkowy i zetnie slidem ze środkowego na prawy, jadąc w Jana Pawła. Ale jechał dupowato, chaotycznie itd. więc zachowałem czujność rewolucyjną, jak się okazało słusznie, bo pojechał z prawego pasa w lewo, w stronę Wisły. A właściwie, jeśli mnie pamięć nie myli, ściął z tego prawego na środkowy.

Jakbym nie dał po heblach byłoby nieciekawie, a z prawej strony miałem pasażera. Generalnie zapewne wjechałby mi prostopadle w bok.

Link to comment
Share on other sites

Rondo skonstruowane w sposób conajmniej idiotyczny.

 

O tym właśnie mówiłem :twisted:.

 

Skąd ta graficzka? Dodam, że powinna wisieć na wjeździe na to rondo, bo to, co się tam dzieje, to paranoja - większość osób jedzie "na paluszkach", a co niektórzy, ci, którzy są przekonani, że wiedzą, jak jechać tym rondem, jadą ostro i trąbią na innych :twisted:.

 

Ja raczej jeżdżę tam ostrożnie. I dobrze, bo ostatnio pan w Volvo XC90 (jakoś tak - taki duży) pojechał jak na rysunku i się bardzo zdziwił, gdy usłyszał mój klakson. Na szczęście jechałem czujny jak ważka - właśnie tak "na paluszkach", bo gdyby nie to, dziś booyakasha stałaby u lakiernika :twisted:.

 

(Ja jechałem po kresce niebieskiej - w końcu impreza blue mica :mrgreen: - i chciałem na drugim zjeździe pojechać prosto. Pan chciał jechać jak po rondzie...)

 

3315.jpg

Link to comment
Share on other sites

No orły...przyznać sie któren* to. Będą publiczne baty, potem publiczna skrucha i po sprawie

 

już widzę jak się przyzna :shock:

 

to rondo jest znane ze stłuczek gdzie w bardzo łatwy sposób można (wiedząc jak należy jechać zgodnie z przepisami) naciągnąć na naprawę swojego samochodu z czyjegoś OC :sad:

Link to comment
Share on other sites

Skąd ta graficzka?

Graficzka z Gazety Wyborczej. Pare tygodni temu byla artykul na temat tego ronda, takze z druga "graficzka" proponujaca reorganizacje ruchu (nie mam czasu zeby poszukac ale polecam). Ja jezdze b.czesto przez to rondo z racji miejsca zamieszkania i za kazdym razem "na paluszkach" jak to slusznie nazwal Przemeq. Moze wraz z Gazeta moglibysmy jakos wszczac akcje zmiany/przebudowy tego ronda?

Link to comment
Share on other sites

z tym rondem Radosława to rzeczywiście pekin jest, już tyle widziałem sytuacji jak jedni trąbią na drugich i tak naprawdę sam już zgłupiałem kto ma pierwszeństwo a kto nie. Teraz już będzie wszystko jasne :wink:

Swoją drogą powieszenie tego przed rondem z każdej strony nie byłoby złym pomysłem :razz:

Link to comment
Share on other sites

Tym nie mniej nie znam takiego ronda, na którym z prawego pasa można by jechać w lewo
Każde rondo, na którym nie ma znaku "kierunki na pasach ruchu" z którego wynika że musisz jechać prawym pasem prosto.

Zaleca się jeździć tak, aby w przypadku gdy nie skręcamy w prawo i nie jedziemy prosto korzystać z lewego pasa, a następnie przed zjazdem ustawić się na prawy ( tak jak Niedźwiedź :wink: ). Zaleca sie, ale nie ma konkretnego przepisu regulującego tą kwestię. Oczywiscie nie dotyczy to sytuacji opisanej w poprzednich postach, gdyż występują tu znaki pionowe i może poziome.

Link to comment
Share on other sites

Na tym rondzie czasem dzieje się tak, że goście, którzy jadą na wprost prostopadle do naszego kierunku z jakiś powodów utykają (przy gęstszym ruchu) na ćwiartce ronda między 12 a 3 (patrząc od naszej strony). I jak taki gość jedzie środkowym pasem, a w międzyczasie lewym (z zamiarem jazdy na wprost) nadjedziemy my, robią się jaja.

Zdarzało już mi się obtrąbić takich gości, będąc przekonanym, że nadjechali z tej strony co ja (bo stali już całkiem na swoim pasie, nie na skos, co by sugerowało, że mogli dopiero co wjechać na rondo) i olewają znaki.

Ale później się przyjrzałem i zdarzają się tam sytuacje, w których nie sposób dojść, kto jest "na prawie". Ludzie utykają tam, jadąc na wprost ze swojej perspektywy, a prostopadle do nas i powstaje niejasna sytuacja.

Co nie zmienia faktu, że na potęgę jest tam jełopów, którzy skręcają ze środkowego w lewo.

 

Gdyby to ode mnie zależało, puściłbym tam ruch samopas, robiąc wszakże kładkę tudzież przejście podziemne.

Link to comment
Share on other sites

Skąd ta graficzka?

Pierwsze z brzegu wyszukane w google.

 

Kolejny wątek do marudzenia i jeżdżenia po ludziach. Brilliant idea :idea:

 

To takie polskie :roll:

Robienie niektórych rzeczy na "odwal się", byle jak to też takie trochę polskie :mrgreen:

Wystarczyło nieco inaczej rozwiązać te wszystkie pasy i nie było by tyle narzekań :razz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...