Jump to content

filtr KN do samochodów subaru DIESEL

Toni

Recommended Posts

Zastanawiam się nad nabyciem filtra KN do samochodów subaru DIESEL

Filtr jest przygotowany do standardowej obudowy filtra powietrza silnika, więc żadnych zmian konstrukcyjnych nie bedzie .

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym aspekcie ?

W 2 poprzednich autach benzynowych miałem taki filtr KN ale stożkowy.

Nie badałem tego w sposób profesjonalny, ale w odczuciach auto jeździło lepiej i nie spalało więcej.

Proszę o opinie i porady

Pozdrawiam

Zastanawiam się nad nabyciem filtra KN do samochodów subaru DIESEL

Tylko po co?

w subaru nie ma problemów z dolotem

co do samego K&N - widziałem testy i wiem ile syfu przepuszczają. Wolę OEM

Gdzieś na YT jest filmik

Pozdrawiam

Ja do kolejnego auta nie kupię - szkoda kaski, czasu na mycie itp... a może zrezygnuję z tego już nawet kiedy skończy mi się chemia do mycia i oliwienia wkładu K&N- jakiś tam efekt niewielki jest (choć nie wiem jak będzie w TD) ale chyba nie wart pracy i teoretycznych oszczędności a aby było OK to czystości trzeba pilnować - nawet tego brudu nie widać a po umyciu inaczej na wolnych obrotach. Wg mnie przez tę technikę olejową pojemność tych filtrów zbyt wielka nie jest - zabrudzenia zatrzymują się na zewnątrz filtra na oleju zamiast wnikać wgląb i stopniowo wypełniać filtr - jak np. w przypadku porządnych syntetyków.

Gdybym miał okazję zmienić obecnego K&N'a na syntetyczny jednorazowy to pewnie bym spróbował - pewna firma akurat do Tribeci jeszcze nie oferuje zamiennika OEMa, który ok 50zł kosztuje... :sad:

Różnica pewnie jednak jest tylko (jeśli w ogóle) w czasie "wypełniania" wkładu brudem.

Zawsze pozostaje również kwestia jak często te filtry jednorazowe wymieniamy.. zawsze razem z olejem czyli min. 1-2 w roku :?: , w różnych warunkach jest inne tempo zabrudzania...

Słyszałem również o praktykach czyszczenia np. odkurzaczem a wymiana co drygi przegląd.

Słyszałem również o praktykach czyszczenia np. odkurzaczem a wymiana co drygi przegląd.

Proszkiem do prania i wrzątkiem z garnka w warunkach polowych 2k km od domu po długotrwałym jeżdżeniu drogami gruntowymi. Poprawiło się ale po przyjeździe do kraju w te pędy wymieniłem na porządnego Knecht'a. Teraz przy takich eskapadach biorę jeden filtr na zapas.