Skocz do zawartości

Forester 2.0 XT czy 2.5 XT ??


doctor_j

Rekomendowane odpowiedzi

twój pali 6-7l/100 jeżdżąc bardzo delikatnie. Zacznij używać gazu, to zapewniam, że wyjdzie 10-11l/100

 

przyspiesza jak każde auto dostępne na rynku nawet gorzej bo wg nie-ASO 11,5-11,7

Moje już 9 letnie stilo 1.9 jtd robi to 10,3 spalając przy tym 5-6l/100 podczas normalnej eksploatacji

 

podsumowując, masz auto przyspieszające jak wszyscy. Ale radocha jest :oops: jak w focus 1.6 i wielu wielu wielu wielu innych 1.4-1.6

 

różnica pomiędzy foresterem turbo w benzynie a dieslem to przepaść. Przejedź się i zobaczysz.

 

rozumiem, gdybyś porównywał 2.0d i 2.0 na. to wtedy ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, zwracam honory...

Generalnie motor na paliwo rakietowe jest naj... ale w pewnym wieku wyrasta się z jazdy od świateł do świateł nie patrząc przed siebie :x tylko w lusterko :? tacy kierowcy mnie troszkę irytują, ale każdy ma swój sposób bycia i jazdy i niech tak zostanie - w końcu mamy demokracje.

Osobiście subarowski silnik który mnie najbardziej urzeka to 3.6 H6 -i kiedyś, jeśli jeszcze będzie mnie stać chciałbym takowy mieć

 

Ale patrząc na paliwo-geo-politykę nie widzę tego zbyt kolorowo. Diaspora zaczyna rządzić naszym kontynentem wiec konfliktów będzie coraz więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Osobiście subarowski silnik który mnie najbardziej urzeka to 3.6 H6 -i kiedyś, jeśli jeszcze będzie mnie stać chciałbym takowy mieć (...)

co specjalnego w tym silniku? parametry na tle konkurencji nie powalaja...

 

btw, ten silnik ma jakies problemy z lancuchem rozrzadu... w 3.6 sa dwa lancuchy i ponoc jest z nimi jakis problem (zaprzyjazniony mechanik juz nie jeden taki silnik "operowal", ale w szczegoly nie wnikalem - jest jakas wada wrodzona zwiazana z lancuchami)

starszy 3.0 mial jeden lancuch i jest to naprawde b. trwala jednostka (opinia tegoz mechanika), tyle ze niezbyt oszczedna... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj. Testowałem 2.0 S turbo z rocznika nie interesującego Cię 2000. Ostatecznie kupiłem 2.5 XT MY05. Według mnie wybór tylko jeden - 2.5XT. Wbrew pozorem nie jestem maniakiem szybkości ale skoro już kupować takie auto to dlaczego nie mieć frajdy z bezstresowego wyprzedzania w razie potrzeby. Gdybym miał jeszcze raz kupić to tylko 2.5 XT lub zwykłą wersję 2.0 bez turbiny.

 

Pozdrawiam,

Clint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boombastic,

 

...no to ja sie pochwale zatankowalem do pelna az sie zaczkawil czyli 48l weszlo do baczka. przelecialem na nim jezdzac do pracy i z powrotem a to ok. 22km w sumie z czego kolo 10 juz po miescie. owszem to nie wwa ale moje spalanie to 9,8l/100km juz po wymianie UPG i jazda wg.przepisow+max.20 przelecialem na zbiorniku sporo ponad 500km.czyli da rade owszem powylaczane wszystkie wodotryski.

 

tomasz

 

-- Śr cze 15, 2011 12:54 pm --

 

AdaSch,

 

...poprawie sie 22km w jedna strone bo zabrzmialo jakby mniej.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam 2,5 xt my06 od tygodnia i potwierdzam, że przyjemność z jazdy jest olbrzymia :)

 

Spalanie troszkę boli, gdy człowiek przesiadł się z auta, gdzie robił 800-900km na jednym baku. Jednak forek ma tak wiele zalet, że spycham spalanie na drugi plan. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam 2,5 xt my06 od tygodnia i potwierdzam, że przyjemność z jazdy jest olbrzymia :)

 

Spalanie troszkę boli, gdy człowiek przesiadł się z auta, gdzie robił 800-900km na jednym baku. Jednak forek ma tak wiele zalet, że spycham spalanie na drugi plan. pozdr.

 

I tej wersji się trzymaj. Za chwilę bedziesz zmuszony tankować elektrony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...