Skocz do zawartości

MAC, czyli apetyt na jabłuszko


mstar

Rekomendowane odpowiedzi

mstar, do czytania zdecydowanie lepszy od ekranu LCD jest coś w stylu e-papieru, nie ma problemów z czytaniem w pełnym słońcu, żre mało prądu - ja nie mam nic przeciw e-bookom, uważam tylko, że LCD zdecydowanie się do tego nie nadaje.

 

Afilinta, a gdzie można kupić e-paper? Do tej pory myślałem, że jest w fazie prototypu... :roll: A Ty już z tego czytasz? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z czytio.pl:

 

'Inną kwestią jest dużo mniejszy kontrast czytników w stosunku do LCD, lecz w przypadku czarno białych tekstów jak dokumenty czy książki współczynnik ten jest w zupełności zadowalający. To naturalne, ponieważ współczynnik kontrastu doskonale czytelnych czasopism to ok. 25:1, dzienników ok.6:1, a e-papieru 7:1'

 

Nie jestem fanem technologii lcd (filmy oglądam na plazmie) ale kontrast to ten e-papier ma na poziomie gazety wyborczej przed zmianą layoutu i maszyn drukarskich. o ile się nie mylę najsłabszy monitor lcd ma ten współczynnik jakieś 60 czy nawet 100 razy lepszy, więc pomiędzy bielą a czernią będzie jeszcze trochę szarości ;). Zgadzam się natomiast co do wysokiego poziomu światła, z którym podświetlanie lcd sobie nie radzi. Z drugiej strony, jeśli już piszemy o efekcie suchych oczu (największy problem związany z długim patrzeniem na ekran nie tylko lcd) powinniśmy pamiętać, że czytanie przy dużym natężeniu światła też nie jest dobre dla oka - powyżej 650 - 700 luxów męczymy się tak samo jak przy słabym świetle... etc

 

Poza tym szanuję Twoje preferencje i chętnie poznam opinię o e-papierze, kiedy go trochę więcej niż trochę poużywasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mstar, nie opieraj się tylko na czyichś opiniach, sprawdź sam.

 

Co do opinii o przenoszeniu kontrastu, to różnice w parametrach są tak widoczne, że nawet nie ma o czym rozmawiać. Poza tym Aflinta wybacz, ale nie zamierzam wydawać 3000 PLN na coś, co mnie nie przekonuje ani swoimi parametrami ani wyglądem ani tym bardziej funkcjonalnością...

 

Nie zamierzam też przekonywać Cię do Apple'a. Nie po to bynajmniej ten wątek został założony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opinii o przenoszeniu kontrastu, to różnice w parametrach są tak widoczne, że nawet nie ma o czym rozmawiać.

Suche liczby podające kontrast nie zawsze oddają prawdę, bo są relatywne - bo co mi z kontrastu 500:1 skoro to 1 w ciemnym pomieszczeniu może robić za latarkę a 500 jest tak ostre, że nie da się na to patrzeć?

 

nie zamierzam wydawać 3000 PLN na coś, co mnie nie przekonuje ani swoimi parametrami ani wyglądem ani tym bardziej funkcjonalnością...

W kosztowne czytniki celujesz, te w okolicy tysiąca też doskonale sobie radzą :) No i kwestia zakupu takiego urządzenia powinna wynikać bardziej z rzeczywistej potrzeby posiadania pod ręką ulubionych książek niż gadżeciarstwa, w przeciwnym wypadku szkoda kasy.

 

Nie zamierzam też przekonywać Cię do Apple'a.

To nie kwestia przekonywania do Apple, tylko raczej dygresja na temat przydatności ekranu LCD do czytania książek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opinii o przenoszeniu kontrastu, to różnice w parametrach są tak widoczne, że nawet nie ma o czym rozmawiać.

Suche liczby podające kontrast nie zawsze oddają prawdę, bo są relatywne - bo co mi z kontrastu 500:1 skoro to 1 w ciemnym pomieszczeniu może robić za latarkę a 500 jest tak ostre, że nie da się na to patrzeć?

 

nie zamierzam wydawać 3000 PLN na coś, co mnie nie przekonuje ani swoimi parametrami ani wyglądem ani tym bardziej funkcjonalnością...

W kosztowne czytniki celujesz, te w okolicy tysiąca też doskonale sobie radzą :) No i kwestia zakupu takiego urządzenia powinna wynikać bardziej z rzeczywistej potrzeby posiadania pod ręką ulubionych książek niż gadżeciarstwa, w przeciwnym wypadku szkoda kasy.

 

Nie zamierzam też przekonywać Cię do Apple'a.

To nie kwestia przekonywania do Apple, tylko raczej dygresja na temat przydatności ekranu LCD do czytania książek :wink:

 

ad 1 Nie relatywne tylko mierzalne.

ad 2 Sam mnie zaprosiłeś na czytio.pl - tam pierwsza oferta to Irex Iliad za 2479 PLN Ia jeśli klikniesz w link CZYTNIKI na pierwszym miejscu jest irex za 3499 PLN :shock: z rysikiem :roll: i całym 1 GB pamięci - imponujące

ad 3 Przydatność lcd czy e-papieu do czytania wynika z preferencji czytelnika i nasze wywody niczego tu nie zmienią. Po prostu jeden lubi wydatne blondynki, inny drobne brunetki... Ot wsjo na temat

 

Miłego wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 Nie relatywne tylko mierzalne.

Ale dalej są to wartości względne, bo mając dwa urządzenia o kontraście 500:1 bez dodatkowych danych nie będziesz potrafił wskazać, które ma głębszą czerń a które większą jasność...

tam pierwsza oferta to Irex Iliad za 2479 PLN Ia jeśli klikniesz w link CZYTNIKI na pierwszym miejscu jest irex za 3499 PLN z rysikiem i całym 1 GB pamięci - imponujące

Zaraz obok są też urządzenia tańsze. 1GB pamięci spokojnie wystarcza na kilkaset książek, zawsze można dołożyć kartę SDHC. Na ceną bez wątpienia ma wpływ przekątna ekranu urządzenia jak i to czy ma możliwość łączności bezprzewodowej oraz dotykowy ekran. No i nie bez znaczenia jest fakt, że w tygodniową podróż nie trzeba zabierać żadnej ładowarki i mimo wszystko da się bez problemu czytać na świeżym powietrzu bez konieczności szukania kawałka cienia, ale jak słusznie zauważyłeś, co kto lubi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Pytanie z natury technicznej do użytkowników maca którzy się przesiadali z windy.

 

Mam problem między Outlook -> Thunderbird

Na starym lapku zimportowałem wiadomości do thunder. i wrzuciłem pliki do maca.

 

Tutaj jednak okazało się że z jednego maila brakuje wiadomości od kwietnia.

Czy mogę zaznaczyć tylko te brakujące wiadomości z lapka i przesłać je jakimś sposobem do thunderbirda tylko nie sposobem importowania, bo to przesyła wszystko.

A jest tego koło 25gb :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofne trochę rozmowę o kilka miesięcy czyli do lutego:

Nie jestem fanem technologii lcd (filmy oglądam na plazmie) ale kontrast to ten e-papier ma na poziomie gazety wyborczej przed zmianą layoutu i maszyn drukarskich. o ile się nie mylę najsłabszy monitor lcd ma ten współczynnik jakieś 60 czy nawet 100 razy lepszy, więc pomiędzy bielą a czernią będzie jeszcze trochę szarości . Zgadzam się natomiast co do wysokiego poziomu światła, z którym podświetlanie lcd sobie nie radzi. Z drugiej strony, jeśli już piszemy o efekcie suchych oczu (największy problem związany z długim patrzeniem na ekran nie tylko lcd) powinniśmy pamiętać, że czytanie przy dużym natężeniu światła też nie jest dobre dla oka - powyżej 650 - 700 luxów męczymy się tak samo jak przy słabym świetle... etc

Temat troche z innego punktu rozpatrywany (chodzi o jazde na swiatlach w dzien), ale chlopak dobrze wyjaśnia wrażliwość ludzkich oczu na poziom kontrastu. I przy okazji zaczepił o telewizory. - http://strona_narusza_regulamin/forum/viewtopic.php?f=7&t=615

Marketingowcy robią swoje a nasz wzrok dostaje "po tyłku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zimportowałem wiadomości do thunder (...) Tutaj jednak okazało się że z jednego maila brakuje wiadomości od kwietnia.
Trochę za mało danych.

 

Może pominąłeś coś przy przenoszeniu profilu? Czy wiadomości te są widoczne w Thunderbirdzie w starym komputerze? Jeśli tak, to można łatwo je odnaleźć w starym profilu i przenieść do nowego.

A może poplątało się coś z uprawnieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mstar - ja wlasnie mam takowe e-book readery z ekranem c-paper - cos pomiedzy TFT i e-ink/e-paper - troche wiecej kolorow niz w e-ink/e-paper ale lagodniejsze wrazenia niz w TFT - to jest idealne do czytania ksiazek - niestety przy czytaniu na TFT oczy ci szybko sie mecza i nie jest to komfortowe

 

jak chcesz mozesz wziac ode mnie taki e-book reader i zobaczyc jak ci to pasuje - bedzie pasowac zakupisz, nie bedzie oddasz ;)

masz tam tez odtwarzanie audio i video, wiec pare dodatkowych funkcji, ktore daja rade wlasnie dzieki ekranowi c-paper a nie e-ink/e-paper - bo na tym to se nie poogladasz filmow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś odebrałem pilocik do swojego mac-a i kolejny raz utwierdzam się że dokonałem słusznego wyboru kupując apple :D

Oczywiście pierwsze co zainstalowałem sobie to iAlertU - zaraz go sprawdzę :mrgreen:

o tak to wygląda ->

 

a żeby było jeszcze lepiej, po uruchomieniu alarmu, mac robi zdjęcie "złodziejaszkowi" i zapisuje je na dysku bądź wysyła na maila (jeśli sobie tak ustawimy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup sobie lickę na ten program: Orbicule – Undercover. - http://bushman-editing.com/?p=4203

ten ialert jest słabiutki

 

super !! dzięki, poczytam sobie. Orientujesz się czy w Polsce to też działa bezproblemowo ?

 

podobno działa

ale na 100 procent nie wiem

program jest rewelacyjny bo możesz za jego pomocą zablokować maca złodziejowi

wejdź na stronkę i sobie looknij:) filmik

 

-- 8 paź 2010, o 22:39 --

 

ja ze swojej strony nie potrzebuję takiego programu

jak na razie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...