Skocz do zawartości

mróz = centralny nie działa


EVAN

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem. Gdy temperatura zchodzi poniżej zera mam problem z zamknięciem auta. Bateria w kluczyku wymieniona i dalej to samo. Otwiera się dobrze , natomiast przy zamykaniu ma opory. Czasem zamknę , czasem nie. Nie ma sygnału, lampy nie mrugają - nic sie nie dzieję.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko u mnie zamykał się ale nie chciał otwierać się jak kluczyk zmarzł.Jak kluczyk trzymałem cieplejszej kieszeni to działał bez problemu

Też zauważyłem tą zależność. Jeśli pilot jest ciepły to chodzi. No nic trzeba będzie przetrzymać te mrozy :roll: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem. Gdy temperatura zchodzi poniżej zera mam problem z zamknięciem auta. Bateria w kluczyku wymieniona i dalej to samo. Otwiera się dobrze , natomiast przy zamykaniu ma opory. Czasem zamknę , czasem nie. Nie ma sygnału, lampy nie mrugają - nic sie nie dzieję.

Co to może być?

Mam to samo ale zauwazylem, ze jak odejde na jakies4-6 metrow to szybciej zalapie niz z bliska...musisz sprobowac :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z tym walczę :mrgreen: Ostatnio nawet sąsiad się pytał czy mam jakieś super zabezpieczenia, że tak długo auto zamykam. :lol:

Potwierdzam co koledzy napisali: jak kluczyk wyjęty z kieszeni to łapie od razu. Podobnie jak wyjęty z dobrze zagrzanego auta. Jak jadę krótką trasę, a auto jest mocno wychłodzone to potem bywa ciężko z zamknięciem. Dawniej jeździłem z tym do serwisu ale mówili, że coś tam jest za słabe w pilocie na nasz klimat i dlatego przy mrozie ciężko działa. Podpowiedzieli, że jak mam problem z zamknięciem to najlepsza metodą jest trzymać wciśnięty guzik przez kilka sekund. Klikanie kilka razy z różnych odległości itp podobno wcale nie pomaga. Czasami jak naprawdę szybko muszę zamknąć auto (jak stoi w bezpiecznym miejscu) to zamykam centralnym zamkiem a potem drzwi kierowcy z klucza.

 

otworzyć go wsuwając kluczyk do dziurki :) .

A nie zaczął Ci wtedy wyć alarm ?? Jak zamknę auto z pilota (zazbrojenie alarmu) i otworzę z klucza to się włącza. muszę wtedy albo próbować rozbroić z klucza albo wcisnąć magiczny guzik. W ostateczności wyłączyć syrenę pod maską kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowe przemyślenia mam :mrgreen:

Panowie zauważyłem, że jak otwieram z kluczyka drzwi to nie działa mi centralny zamek. Czy tak ma być? Próbuje to powiązać z tym nieotwieraniem sie auta z pilota.

Centralny działa bo jak go od środka zamykam przycikiem to działa. Ale zamykając auto- zamyka mi tylko drzwi od kierowcy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe przemyślenia mam :mrgreen:

Panowie zauważyłem, że jak otwieram z kluczyka drzwi to nie działa mi centralny zamek. Czy tak ma być? Próbuje to powiązać z tym nieotwieraniem sie auta z pilota.

Centralny działa bo jak go od środka zamykam przycikiem to działa. Ale zamykając auto- zamyka mi tylko drzwi od kierowcy :roll:

Tak ma być. Z klucza otworzysz tylko drzwi kierowcy. Resztę musisz odpalić przyciskiem. Podobnie jest z zamykaniem.

 

Jest też pewna sztuczka jak zamknąć auto bez kluczyka. Pewnie niektórzy doskonale o tym wiedzą. Wciskasz przycisk ryglowania przy otwartych drzwiach kierowcy, potem przestawiasz ten prztyczek w drzwiach kierowcy (ryglowanie pojedynczych drzwi) i zamykasz drzwi trzymając "pociągniętą" klamkę. Drzwi są zamknięte jak z klucza :cool:

Trzeba tylko 3 razy sprawdzić czy mamy kluczyki w ręce/kieszeni bo można się niemiło zaskoczyć.

 

U siebie zauważyłem dziwne zjawisko, że czasami jak rygluję drzwi przyciskiem od środka to mi się uzbraja alarm. Jak stanie się to przy wysiadaniu to nie ma problemu, zamykam drzwi z klucza i alarm jest uzbrojony. Ale czasem mam to przy odpalonym aucie jak zamykam się od środka :/ Nie wiem czy to kwestia wariowania układu czy może styków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam nowy kluczyk , tylko muszę go teraz zakodować . Pytanko- da sie to zrobić "własnoręcznie" czy trzeba wybecalować 120zł w ASO?

Wiem, że pilota można zakodować ale czy imobilaizer też się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...