Jump to content

Porysowane boczne szyny

Beart

Recommended Posts

Witam-mój problem polega na tym że kupiłem samochód od gościa który mieszkał dość blisko plaży gdzie jest wietrznie i jest dużo piachu :) po otwarciu szyb bocznych słychać ocieranie się kamyczków o szybę jak również są widoczne rysy na szybach -wszystkie 4 boczne szyby.Uszczelki już przemyłem-polecam patyczki do uszów idealnie wchodzą w tą gumową uszczelkę od zewnętrznej strony szyb (było tam pełno wody z piachem-błoto)-jest lepiej dźwięku rysowania już niema jak i sam proces prawdopodobnie wyeliminowałem- do sedna sprawy- zarysowania na szybach pozostały-czy wie ktoś czy można takie zarysowania spolerować/usunąć ?

czy wie ktoś czy można takie zarysowania spolerować/usunąć ?

ja się kiedyś o to dopytywałem speca od klejenia/polerowania szyb, gdy mi polerował przednią. W moim przypadku - dosyć mocne zarysowania od nieczyszczonych prowadnic - stwierdził, że będzie ciężko to spolerować, ew. moge mu je kiedyś podrzucić na kilka dni, to coś spróbuje powalczyć, ale cudów nie obiecywał, podsumowując tym, że boczne bardzo rzadko się poleruje.

Beart, poszukaj na ebay takiego samego pod haslem 'breaking' albo 'spares', ew zajrzyj na jakis spory szrot w okolicy. szyby z wysylka kupisz taniej, niz wyniesie spolerowanie jednej przy wyspiarskich stawkach za roboczogodzine.

problem polega na tym że kupiłem samochód od gościa który mieszkał dość blisko plaży gdzie jest wietrznie i jest dużo piachu :) po otwarciu szyb bocznych słychać ocieranie się kamyczków o szybę jak również są widoczne rysy na szybach -wszystkie 4 boczne szyby.

... ciekawa teoria :mrgreen: .

Sprawdź w jakim stanie masz prowadnice .

boczne bardzo rzadko się poleruje

... nie dotyczy bez-ramkowców z wyślizganym mechanizmem . Np moja wersja skandynawska, bez klimy jest narażona na częste otwieranie okien .

No ... w zimie mniej :razz: .