Jump to content

Porysowane boczne szyny


Beart

Recommended Posts

Witam-mój problem polega na tym że kupiłem samochód od gościa który mieszkał dość blisko plaży gdzie jest wietrznie i jest dużo piachu :) po otwarciu szyb bocznych słychać ocieranie się kamyczków o szybę jak również są widoczne rysy na szybach -wszystkie 4 boczne szyby.Uszczelki już przemyłem-polecam patyczki do uszów idealnie wchodzą w tą gumową uszczelkę od zewnętrznej strony szyb (było tam pełno wody z piachem-błoto)-jest lepiej dźwięku rysowania już niema jak i sam proces prawdopodobnie wyeliminowałem- do sedna sprawy- zarysowania na szybach pozostały-czy wie ktoś czy można takie zarysowania spolerować/usunąć ?

Link to comment
Share on other sites

czy wie ktoś czy można takie zarysowania spolerować/usunąć ?

ja się kiedyś o to dopytywałem speca od klejenia/polerowania szyb, gdy mi polerował przednią. W moim przypadku - dosyć mocne zarysowania od nieczyszczonych prowadnic - stwierdził, że będzie ciężko to spolerować, ew. moge mu je kiedyś podrzucić na kilka dni, to coś spróbuje powalczyć, ale cudów nie obiecywał, podsumowując tym, że boczne bardzo rzadko się poleruje.

Link to comment
Share on other sites

Beart, poszukaj na ebay takiego samego pod haslem 'breaking' albo 'spares', ew zajrzyj na jakis spory szrot w okolicy. szyby z wysylka kupisz taniej, niz wyniesie spolerowanie jednej przy wyspiarskich stawkach za roboczogodzine.

Link to comment
Share on other sites

problem polega na tym że kupiłem samochód od gościa który mieszkał dość blisko plaży gdzie jest wietrznie i jest dużo piachu :) po otwarciu szyb bocznych słychać ocieranie się kamyczków o szybę jak również są widoczne rysy na szybach -wszystkie 4 boczne szyby.

... ciekawa teoria :mrgreen: .

Sprawdź w jakim stanie masz prowadnice .

boczne bardzo rzadko się poleruje

... nie dotyczy bez-ramkowców z wyślizganym mechanizmem . Np moja wersja skandynawska, bez klimy jest narażona na częste otwieranie okien .

No ... w zimie mniej :razz: .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...