Jump to content

Jak dostać palpitacji serca, czyli wyłączanie ESP w MY10D

MirekEm

Recommended Posts

Po przeczytaniu kilku zapytań odnośnie kontroli trakcji postanowiłem zaeksperymentować :)

1. Instrukcja obsługi - mówią że bezpiecznik 33 w kabinie to VCD i ABS - co jak się później okazało nie jest do końca prawdą.

2. Mały wyciągacz małych bezpieczników z mojego BMW GS 1100

3. Wyciągnięcie bezpiecznika nr 33 (oczywiście uprzednio otwarcie klapki - nie dla każdego musi to być oczywiste :) )

4. Odpalenie - o kutwa! (Check engine, ABS, Asystent ruszania pod górę, VDC - to wszystko świeci) ruszam - BRAK WSPOMAGANIA!!!

5. Wyłączam zapłon, - cały czas w myślach o kutwa, wkładam bezpiecznik 33 - włączam spowrotem

6. Pali się nadal VDC i Check Engine (o kutwa), za cholerę nie da się tego skasować (czyli normalnie włączanie i wyłączanie kluczykiem, czy przyciskiem VDC) - tutaj pojawiają się palpitacje i myśl "ZACHCIAŁO CI SIĘ"

7. Próbna jazda - haha no cel osiągnięty (wspomaganie i ABS działa), foresterek chodzi bez kontroli trakcji :) jest pięknie, choć palpitacje nie mijają bo ciągle świeci Check Engine (o kutwa) i VDC (to normalne)

8. Instrukcja obsługi .........

9. Naciśnięcie przycisku VDC na 10 sek - gasną obie kontrolki VDC i Check Engine, foresterek znów ma kontrolę trakcji - palpitacje mijają

Sorry, że nowy wątek, ale tak łatwiej będzie znaleźć

Maras, ale nawet nie zaświeci na lodzie po ponownym założeniu bezpiecznika, świeci VDC i Check Engine.

Nie, kasujesz sobie sam za pomocą przycisku VDC na 10 sekund, zanim to zrobisz kontrola trakcji nawet nie pierdnie, nie ma szans (też mieszkam w górach :) )

Nie wiem u mnie tu za wąsko :), wszędzie dzisiaj lód, normalnie kontrola szaleje jakby nie naciskać VDC :) ale po zabiegu z bezpiecznikiem 33, kontrolka nawet nie błysnęła. Po sylwestrze nakręcę film, i puszczę na forum.

No i jak bedzie filmik? W instrukcji doczytalem sie ze sa 2 bezpieczniki od systemu antyposlizgowego, tzn: jeden jest pod maska pod nr 1 i w kabinie pod kierownica po lewej stronie nr 33. Ciekawe czy odlaczenie nr 1 da ten sam efekt. Nie mam odwagi go wyciagnac;) (zreszta narazie nie mam fizycznej mozliwosci bo dziewczyna wyjechala forkiem)

nie próbowałem co prawda trików z bezpiecznikami, ale użycie przycisku VDC Off pozwala na trochę

. Jednak wtedy system i tak trochę ingeruje co, jak myślę, na dłuższą metę może być niezdrowe...

PS. A poza tym uważam, że VDC powinno być wyłączalne ;)

Nie wiem co robi poza mryganiem kotrolką. Na pewno coś robi, ale bez agresji, nie odczuwa się żadnego ujęcia gazu, zmniejszenia obrotów. Mówię o trakcji, czyli takie zwykłe dociśnięcie gazu na śliskim.

a mnie ciekawi jaki wpływ na wiskoze ma takie przyhamowywanie jednego z kół w dłuższej perspektywie czasu

Powinno mieć zbawienny :mrgreen: .

Coś innego niż wiskoza wyrównuje obroty - wiskoza nie pracuje.

Bezpiecznik pod maska od ABS, check sie nie swieci ...

Dzisiaj miałem okazję to sprawdzić :mrgreen: Check się nie świeci, za to świecą się wszystkie kontrolki systemów, które mają coś wspólnego z hamulcami. Nawet od ręcznego :idea:

Jazda jest zupełnie inna niż z połowicznie wyłączonym VDC - wtedy możliwe było jechanie bokiem, ale fura nie pozwalała na niekontrolowane wywinięcie orła. Dziś, jak wprowadziłem samochód w wahadełko, to jak trochę przesadziłem okręciło mnie dość łatwo.

• 2 weeks later...

Sorry za powtorke ale nie wiem ktory bezpiecznik wyciagnac pod maska. Ja wyciagnalem bezpiecznik nar 33 ale z kabiny, nie dzialaly zadne systemy lacznie z absem ale nie dziala tez wspomaganie wiec nie bardzo da sie tak jezdzic, po wlozeniu bezpiecznika spowrotem esp dziala niestety mimo ze na desce swieca sie kontrolki od tego systemu. W pierwszym poscie napisane jest ze po wlozeniu bezpiecznika nie dziala esp ale wiem ze na 100% dziala bo kilkakrotnie sprawdzalem.