Jump to content

terkotanie tyl raczej prawa strona

damian_s

Recommended Posts

Witam

forester SG5 2005 rok, model od 2006, 2 litry 116kW. kupiony w salonie w kraju przebieg 115tys km.

od jakiegos czasu w pewnych warunkach pojawia sie terkotanie z tylu prawdopodobnie z prawej strony.

te warunki to:

szybka jazda (od 120-170km/h) i nagle puszczenie gazu. pojawia sie terkotanie ustaje przy wcisnieciu sprzegla. wydaje mi sie ze na poczatku robil tak tylko pod gorke chcociaz teraz robi tak rowniez na prostej i z gorki.

jak ostatnio jechalem zaladowanym z pelnym bakiem w trasie to nawet juz przy 90-100 pojawia sie ten dzwiek, przy puszczeniu gazu. nawet przy zmianie biegu w momencie kiedy puszczam gaz a jeszcze nie wcisne sprzegla.

pomaga rowniez przychamowanie hamulcem (jak jest terkotanie bez gazu na biegu)

pojawia sie rowniez czasami jak probuje jechac szybciej niz 160km/h

macie jakis pomysl??

jak robilem przeglad na 90tys i rozrzad przy 105tys powiedzialem o tym w ASO ale nie udalo im sie uzyskac tego dzwieku. niby sprawdzili ale dzwiek jest caly czas i troche mnie to martwi. mam wrazenie ze ta usterka sie poglebia.

pozdrawiam

damian

Jeżeli potrafi Pan uzyskac ten dzwięk podczas jazdy probnej z mechanikiem to nie widze problemu , jezeli wymaga to jakis specjalnych warunkow ( trasa , duza szybkosc ) a nie wystepuje na podnosniku to oczywiscie jest maly problem.....prosze podjechac w tygodniu jak terkocze to naprawia..... :wink:

AK