Jump to content

Dakar 2010

Jumpman
 Share

Recommended Posts

• Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przygoński strasznie zasuwa dzisiaj :shock: na CP4 jest 2 :mrgreen:

Czachor i Dąbrowski przewyższają go doświadczeniem w Dakarze ale na wyniki się to nie przekłada w żaden sposób :sad:

Może taka taktyka. Czachor i Dąbrowski jadą rozsądnie aby dojechać do końca

może :?: ale jak już się kiedyś było wyżej to pozycje w 2czy 4 dziesiątce nie są wielkim wynikiem,chyba trzeba poszukać młodszych jak Przygoński :idea:

dzisiaj jest najdłuższy etap Dakaru :idea:

Przygoński trochę osłabł ,na CP 5 jest 7 :sad:

Może taka taktyka. Czachor i Dąbrowski jadą rozsądnie aby dojechać do końca, a Przygoński maximum atak, albo się uda albo nie.

Czachor i Dąbrowski , nie umniejszajac ich zasług w dawnych latach :idea: , "blokują" dostęp do Dakaru młodym , zdolnym dla których wynik to sprawa najwazniejsza :idea: . Spokojnie mogliby zajać sie organizacją wyjazdu , treningami młodszych a kase od sponsora , nawet to "kontrolując" przeznaczyc na tych którzy jeszcze chcą i moga sie scigać.Rola szefa ekipy czy trenera wydaje mi sie tak samo prestiżowa jak zawodnika ....a po tylu przejsciach , kontuzjach i doswiadczeniach....nawet wskazana :wink:

AK

ps.to wyłacznie moje przemyslenia....zakladajac oczywiscie , że wyjazd nie jest za prywatne pieniadze bo jeżeli jest to tylko pozazdrościc energii i zdrowia bo doswiadczenia nie brakuje :mrgreen:

Sonik wrócił na trzecią pozycje na ostatnim OS, jest niesamowity- nie moge sie doczekać info z trasy. Analizując czasy, Przygoński miał jakieś przygody, podobnie Hołek. Straszna szkoda Barana/Marton- oby dali radę :!:Szacun dla wszystkich ogromny!!!

No to wszystko jasne!

http://sport.onet.pl/0,1274662,2108052, ... omosc.html

Może taka taktyka. Czachor i Dąbrowski jadą rozsądnie aby dojechać do końca, a Przygoński maximum atak, albo się uda albo nie.

Czachor i Dąbrowski , nie umniejszajac ich zasług w dawnych latach :idea: , "blokują" dostęp do Dakaru młodym , zdolnym dla których wynik to sprawa najwazniejsza :idea: . Spokojnie mogliby zajać sie organizacją wyjazdu , treningami młodszych a kase od sponsora , nawet to "kontrolując" przeznaczyc na tych którzy jeszcze chcą i moga sie scigać.Rola szefa ekipy czy trenera wydaje mi sie tak samo prestiżowa jak zawodnika ....a po tylu przejsciach , kontuzjach i doswiadczeniach....nawet wskazana :wink:

AK

ps.to wyłacznie moje przemyslenia....zakladajac oczywiscie , że wyjazd nie jest za prywatne pieniadze bo jeżeli jest to tylko pozazdrościc energii i zdrowia bo doswiadczenia nie brakuje :mrgreen:

Twarde słowa, ale czy strategia moto nie zakłada właśnie jazdy na młodego? Wygrać tą imprezę SAMEMU to raczej mało możliwe....

a propose, czy Pan jeszcze jeździ w rajdach? :wink:

Twarde słowa, ale czy strategia moto nie zakłada właśnie jazdy na młodego?

Czy ja wiem czy twarde , mowilo sie o tym juz ze dwa lata temu , chyba jak MD wystartowal z reka w gipsie , po co :?: ..jakis młodszy pewnie moglby zdobyc troche doswiadczenia na tym motocyklu a sprzet i tak by został...

A jaka strategie ma Sonik :?: pewnie podobna do Przygońskiego...czyli jedyna słyszna , zeby zaistniec :mrgreen: Chca sie ścigać i im to wychodzi a nam przyjemnie cos uslyszec w Eurosporcie , bo to jedyna miarodajna stacja....o Holku nie mówiac bo nawet gdyby nie dojechal to przez pol rajdu byl w czolówce...i o to chodzi :mrgreen:

a propose, czy Pan jeszcze jeździ w rajdach?

Załozyłem sobie , że po 15 letniej przerwie przejade wszystkie asfaltowe el. MP i prosze udalo się :mrgreen:... ze ściganiem nie miało to wiele wspólnego , raczej ze wspomnieniami prywatnej osoby we wlasnym aucie...

AK

ps.oczywiscie samo ukonczenie rajdu , szczegolnie na motocyklu :idea: , jest juz olbrzymim sukcesem.....ale np. jak ja jechalem w Dakarze to jakas dziewczyna z Baden-Baden na motocyklu rajd ukonczyła......wracalismy razem samolotem .... :roll: .

o Holku nie mówiac bo nawet gdyby nie dojechal to przez pol rajdu byl w czolówce...i o to chodzi :mrgreen:

.

Hołek największe sukcesy odnosi po zakończeniu kariery :mrgreen:

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 10:31 pm ]

fajny filmik Subaru-Elaion, wydawaloby sie ze taka maszyna to musi sobie poradzić z trudami Dakaru.... a tu niestety :(

http://www.subaru-elaion.com/#/Seguimie ... -ms-difcil

Fajnie jeżdżą te Elaiony. Ale wynik mówi samza siebie. Jeszcze duuuużo czasu i kasy trzeba aby to było auto konkurencyjne.

Czy ja wiem czy twarde , mowilo sie o tym juz ze dwa lata temu , chyba jak MD wystartowal z reka w gipsie , po co :?: ..jakis młodszy pewnie moglby zdobyc troche doswiadczenia na tym motocyklu a sprzet i tak by został...

A jaka strategie ma Sonik :?: pewnie podobna do Przygońskiego...czyli jedyna słyszna , zeby zaistniec :mrgreen: Chca sie ścigać i im to wychodzi a nam przyjemnie cos uslyszec w Eurosporcie , bo to jedyna miarodajna stacja....o Holku nie mówiac bo nawet gdyby nie dojechal to przez pol rajdu byl w czolówce...i o to chodzi :mrgreen:

No i chyba na tym wszystkim po trochu polega ten wyjątkowy rajd. Mnie się zresztą bardziej podobała zawsze legenda Cizi Zycke niż bajeczki Thierrego Sabine :cool:

a propose, czy Pan jeszcze jeździ w rajdach?

Załozyłem sobie , że po 15 letniej przerwie przejade wszystkie asfaltowe el. MP i prosze udalo się :mrgreen:... ze ściganiem nie miało to wiele wspólnego , raczej ze wspomnieniami prywatnej osoby we wlasnym aucie...

AK

ps.oczywiscie samo ukonczenie rajdu , szczegolnie na motocyklu :idea: , jest juz olbrzymim sukcesem.....ale np. jak ja jechalem w Dakarze to jakas dziewczyna z Baden-Baden na motocyklu rajd ukonczyła......wracalismy razem samolotem .... :roll: .

Robi wrażenie. Szkoda, tylko że skutecznie ubił mi Pan zamierzoną złosliwość :mrgreen:

"blokują" dostęp do Dakaru młodym , zdolnym dla których wynik to sprawa najwazniejsza :idea:

blokują" dostęp do Dakaru młodym , zdolnym dla których wynik to sprawa najwazniejsza

Może cos sie ruszyc ze wzgledu na zainteresownie Lotosu sportami motorowymi.....i byc moze jakas konkurencyjna dla Orlenu ekipa powstanie....( młodzi...żądni slawy i wynikow :mrgreen: )

AK

Fajnie jeżdżą te Elaiony. Ale wynik mówi samza siebie. Jeszcze duuuużo czasu i kasy trzeba aby to było auto konkurencyjne.

bardzo szkoda de fakto :roll: , ale naprawde można sie tego było spodziewać :roll: . Szkoda że FHI nie widzi w tym sporcie jak i w innych, duzej reklamy :idea: , takie np. BMW które nie ma de fakto żadnych tradycji terenowych czy VW , potrafią zaangazowac spore środki i zrobić porządne wozy , dac dobrych kierowców , i już w pierwszym roku Dakaru sukcesy :idea: , a FHI coś tam robi, da jakiś kierowców co mają tyle wspólnego z Dakarem co ja ze skuterami wodnymi :mrgreen: i wyniki są oczywiste. Zamiast sie dogadac np. ze SCHLESEREM aby sam zbudował samochód Dakarowy , lekko przypominjący Subaru zewnętrznie, to robią coś , że z góry wiadomo że bedzie klapa :cry:

( młodzi...żądni slawy i wynikow :mrgreen: )

AK

To może i ja się załapię :mrgreen:

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 11:04 pm ]

mają tyle wspólnego z Dakarem co ja ze skuterami wodnymi :mrgreen:

Och! To znowu ten znany skuterzysta wodny Carfit!

Edwinku złoty, a Ty to wpadłbyś do mnie na imprezę, bo ostatnio jak się widzieliśmy to byłem zmotoryzowany i z picia niewiele było :cool:

carfit, tyle że Schlesser sie na Dakar obraził, a poza tym od i tak tylko buggy 2WD buduje ;)

Przypominam, że team Subaru-Elaion z FHI miał tylko nazwę wspólną - nie była to żadna oficjalna inicjatywa, a jedynie projekt wsparty przez Argentyńskiego importera :!:

Ponadto jak spojrzeć na międzyczasy, to Pozzo bardzo dobrze szedł, częściowo szybciej od Hołka. W sumie nie wiadomo, czemu się wycofali, nigdzie nie ma informacji...

blokują" dostęp do Dakaru młodym , zdolnym dla których wynik to sprawa najwazniejsza

Może cos sie ruszyc ze wzgledu na zainteresownie Lotosu sportami motorowymi.....i byc moze jakas konkurencyjna dla Orlenu ekipa powstanie....( młodzi...żądni slawy i wynikow :mrgreen: )

AK

CZy to nie ta firma co sponsorowała ten wieśniacki strasse racing? Ale ok, zawsze to fajnie by było mieć następny team w takiej imprezie.

carfit, tyle że Schlesser sie na Dakar obraził, a poza tym od i tak tylko buggy 2WD buduje ;)

Przypominam, że team Subaru-Elaion z FHI miał tylko nazwę wspólną - nie była to żadna oficjalna inicjatywa, a jedynie projekt wsparty przez Argentyńskiego importera :!:

Ponadto jak spojrzeć na międzyczasy, to Pozzo bardzo dobrze szedł, częściowo szybciej od Hołka. W sumie nie wiadomo, czemu się wycofali, nigdzie nie ma informacji...

Hej, nie obraził się, tylko jedzie w prawdziwym Dakarze a nie komercyjnej wersji gdzie team orders jest 10x tyle co w F1 :cool:

Subaru nawet nie zauważyłem a juz wracają? :oops:

eee...pamiętam Pandy przejechały caaałą Europę nim padły :twisted:

moze sie i obraził, albo brak budzetu lub sponosra :cool:

i to był błąd :idea: , bo poszło to w świat że Subaru sie wycofało po kilku kilometrach, a
Ponadto jak spojrzeć na międzyczasy, to Pozzo bardzo dobrze szedł, częściowo szybciej od Hołka.
media nie wspomną że to regionalny zespół, tylko team subaru :roll:

zwyciezscy są na mecie,a miedzyczasy z kilku kilometrów pierwszych etapów to można sobie sobie wsadzić w d..... :twisted:

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 11:32 pm ]

W sumie nie wiadomo, czemu się wycofali, nigdzie nie ma informacji...

pewnie tłok pękł :mrgreen: :wink:

nie wiadomo, czemu się wycofali, nigdzie nie ma informacji...

Ano... obejrzałem i fotek i filmików tematycznych wiele i obstawiam dwa błędy konstrukcyjne:

1. zdecydowanie za mały prześwit,

2. zdecydowanie za duży przedni zwis.

Ale ja przecież "lejek" w materii onej jestem... :roll: :cool: