Skocz do zawartości

jaki stozek do gt


gela-brt-gt

Rekomendowane odpowiedzi

Na tak postawione pytanie w tytule wątku jest jedna odpowiedż : żaden.

Po co Ci ten stożek ? Uważasz, że seryjny dolot jest niewydolny ?

Tak po cichutko i między nami, to seryjny dolot starcza spokojnie do 350 KM. Wszelkiej maści stożki powodują problemy przepływki.

 

Taki jak i BOV, tak i dolot ze stożkiem uważam za skrajny wyraz dramatyzmu tzw. tuningu rodem z VW :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobry stożek musisz wybulić ok 400 zeta minimum i musisz zrobić w komorze silnika przegrodę aby filtr nie zaciągał gorącego powietrza... Ja to przerabiałem, i wróciłem do serii i auto zaczęło jechać :twisted:

 

Jeśli jednak masz problem z miejscem, to przegroda i też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa wasze doswiadczenia i opinie o filtronie np. seryjne wklady?

 

Ja używam filtrów FIltrona, i z tego co mi mówił sprzedawca to robią OEM dla Subaru.

 

Wydaje mi się że nie ma sensu nawet żadnej wkładki K&N itp. przecież to nie daje żadnych wymiernych efektów a co najwyżej może zaszkodzić bo nie wiadomo czy dobrze filtruje.

 

W tym artykule jest opisane jak zmierzyli opory w dolocie i okazuje się że opór filtra nie jest znaczący. Największy opór powoduje snorkel w błotniku.

http://www.autospeed.com/A_1605/cms/article.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim lekko "pozmienianym" wrx'e mam założone coś takiego:

http://foto.onet.pl//5i0cv,6h6r7tcgayoy ... html#m3yb1

hasła o wzroście mocy jakie wypisują na stronie K&N to bzdury ale na pewno auto lepiej się wkręca od średnich obrotów i do tego fajny efekt dźwiękowy. jak ktoś to lubi ...

nasączanie i czyszczenie co 2k km. nie zanotowałem żadnych efektów negatywnych ale seryjny wlot mam w garażu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Adama12 sprzet do zamontowania byl dobrze przygotowany,bo dedykowany do subaru.To jest istotne,ponieważ tak jak było to zamontowane u Terzo to byla tragedia.Od razu mówiłem,że do śmieci z tym.Szkoda przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...