Skocz do zawartości

Wymiana sprężarki klimy


Raga

Rekomendowane odpowiedzi

W Imprezie 04 WRX pada mi na 99% sprężarka klimy. Mam drugą na zamianę - na co uważać przy wymianie? Czy mogę po prostu odpiąć przewody od klimy i poźniej gdzieś nabić czy jak się do tego zabrać?

Dlaczego chcesz wyrzucić /pozbyć się drogiego płynu / ? Czy nie lepiej pojechać od razu do serwisu klimy ? Spuszczą płyn do zbiornika , a potem razem z olejem i w odpowiednich proporcjach napełnia klimę . Muszą wiedzieć jaka ilość wchodzi . Na miejscu fachowym okiem ocenią stan Twojej klimy i filtra .

Dlaczego jesteś pewien o konieczności wymiany sprężarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek oczywiście bym od razu wymienił - rolki miałem zamiar obadać i ewentuanie również wymienić.

 

Jako tako nigdy nie bawiłem się klimą - nie wiem co i jak - myślałem, że mogę sobie samemu wymienić sprężarkę i wtedy ewentualnie tylko podjechać pod fachowca, by nabił klimę.

 

A sprężarka po prostu pada - łożyska w niej już tak kwiczą, że hu hu :D Boję się, by mi całkiem nie zblokowało albo zciachało pasek. Popiskuje mi to już niestety 2 tygodnie, ale wczoraj gdy czekałem nagle przestało dmuchać ciepłym powietrzem. Myślałem, że już płynu nie ma albo, że zapali się "change engine" ;) Ale dodałem gaz i ciepłe powietrze wróciło. Sprężarka fiksuje a regeneracja raczej nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga to nie muszą rolki kwiczeć . Może być mało płynu . Nie grzeb nic w klimie , bo widzę , że pomyliły ci się objawy i urządzenia . Sama wymiana śprężarki , to najmniejszy problem i koszt w całej operacji . Podjedż do serwisu sprężarek , bo narobisz sobie kosztów i problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - pisałem w pośpiechu i faktycznie mogliście moją pisaninę opacznie zrozumieć. W każdym razie piszczenie sprężarki to najprawdopodobniej piszczenie rolki napinacza :D Ale za to zrobiłem sobie fajny przegląd i nabicie klimy w sam raz na upalną zimę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprężarka po prostu pada - łożyska w niej już tak kwiczą, że hu hu :D Boję się, by mi całkiem nie zblokowało albo zciachało pasek. Popiskuje mi to już niestety 2 tygodnie, ale wczoraj gdy czekałem nagle przestało dmuchać ciepłym powietrzem. Myślałem, że już płynu nie ma albo, że zapali się "change engine" ;) Ale dodałem gaz i ciepłe powietrze wróciło. Sprężarka fiksuje a regeneracja raczej nie wchodzi w rachubę.

Sprężarka nie daje ciepła do kabiny . To nie ma nic wspólnego . Ciepło do kabiny dostajesz z małego obiegu systemu chłodzenia silnika . A sprężarkę sprawdż w wyspecjalizowanym zakładzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jakby sprezarka w dosc mlodym aucie padla [ moze to tylko lozysko?] ale jak faktycznie bedziesz musial wymienic, to pamietaj zeby w przyszlosci ,nawet w okresie kiedy nie uzywa sie klimy ,srednio co dwa tyg uruchomoc na dwie minuty zeby ja przesmarowac [to czesty powod zaniedban zwiazanych z funkcjonowaniem klimy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...