Skocz do zawartości

Stuki z napedu przy poslizgu


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem dzisiaj ciekawa rzecz. Wolna jazda (przy 100km/h nie probowalem;) na 1 biegu po sliskim (bloto posniegowe albo lod), gaz w podloge, kola oczywiscie miela w miejscu. Czasem slychac, a czasem nie slychac, stukanie z napedu gdzies w okolicy tylnej osi, takie rytmiczne tyk-tyk-tyk. przez 1-2 sekundy. Cos jak w DCCD, tylko ze ja DCCD nie mam. :mrgreen:

 

Nie wykluczam, ze po prostu jedno z kol raz lapie, raz traci przyczepnosc i stad ten odglos. Domyslam sie ze to nic zlego, bo poza tym jezdzi jak trzeba, ale ciekaw jestem co tak stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radnor Czym Ty wogóle jeżdzisz ?

rodzinnym i niebieskim .... wrx'05 :razz: jechalem nim ostatnio i taki jakis cichy.... no komfortowy normalnie, no :twisted:

radnor, koncowy prodrive to malo, wywalaj te rurki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc koniec wiskozy, mialem taki objaw w wrx

 

A poza tym czym sie to objawia? Bokami jezdzi jak trzeba, nic nie halasuje, suche czy mokre problemow nie ma. Ciekawe, ze nic nie stuka przy gazie w podloge i jezdzie bokiem, wiec moze faktycznie kolo zabkuje jak przy starcie z wysokich obrotow w FWD?

 

WRX 2005, zapomnialem dodac.

 

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 10:34 pm ]

 

Odrobilem prace domowa i zaden z opisywanych na forum objawow padu wiskozy nie wystepuje. Nic sie nie blokuje przy skreconych kolach itd. Stuki wydaja sie dochodzic z okolicy tylnego lewego kola, moze dyferencjal glupieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...