Skocz do zawartości

szybkie pytanie o tłumik końcowy OBK H-6 2000 r.


kolbak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

wątek jak widze dotyczy tłumika do H6tki - a ten występował tylko w tym modelu (z podobnym do BMW) kanałem z zaworem do omijania tłumika końcowego

 

http://opposedforces.com/parts/legacy/e ... tration_1/

 

mój umarł jakieś pół roku temu (ten kanał boczny właśnie odpadł) - nowy w ASO kosztuje ponad 2000 złociszy i czeka się na statek z japonii ok miesiąca ( jak szukałem wtedy to w europie nie było nic na stanie) poszukiwania zamienników, to mission impossible, więc pojechałem coś dobrać. Przypasował mi (brzmieniem i zachowaniem ciszy we wnętrzu auta) tłumik od VW Sharana z silnikiem VR6 2,8 ltr - trochę ma inny układ rur, ale chłopaki dopasowali ładnie i mruczy jak ta lala.

Co ciekawe - spadło spalanie o ponad ltr na 100, ale też trochę moc spadła. Ale to normalne, jak się zmienia wydech to by trza było silnik zmapować na nowo - ale jakoś nie mam czasu na to i pieniędzy ;-)

 

a co do tłumika w Outbacku 2.5 (44300AE120) - do Legacy 2.5 (44300AE020) był inny na pewno także drobne sztukowanie będzie na pewno, ale ile roboty? to juz się przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - zamiennikow nie ma a cena nowego powala na kolana. Dlatego chce zrobic z kwasowki, bedzie trwaly forever i look odpowiedni. Nie chce tez aby zmienila sie zabardzo charakterystyka silnika wiec bedzie robiony na wzor starego. Co do dzwieku, wiem ze bedzie troche ostrzejszy bo kwasowka inaczej odbija czestotliwosci. Kanal przelotowy pewnie bedzie rowniez zrobiony jako twin loop, ale to pozostawiam fachowcom ktorzy ten tlumik mi zrobia. Narazie nie mam czasu, auto potrzebne, stary tlumik sie jeszcze trzyma dzielnie, wiec tylko robie przygotowania. Jesli nie znajde drugiego to w okolicach listopada moj tlumik pojdzie do pociecia jako wzornik dla nowego. O postepach bede informowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Bede robil taki tlumik z kwasowki, ale potrzebuje stary na wzor.

Czy ktos ma moze gdzies w garazu i chce sie go pozbyc ?

 

Witam mam ten sam problem ale potrzebuje dokładne wymiary tłumika czy już coś robiłeś w tym temacie ? Bo może uda Mi się zlecić dorobienie w firmie która się tym zajmuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z braku czasu nie robilem jeszcze, a stary jakos sie ciagle trzyma, pomimo ze po zimie duza ilosc rudego z niego odpadla. Ma mi robic firma od tlumikow z pod Olsztyna, ogladali juz, podali cene, ale potrzebuja na caly dzien auto, aby stary tlumik zdjac, pociac, zobaczyc jak sa komory w srodku, jak sie da to pospawac, ponownie zalozyc i oddac auto. Ale obawiam sie ze nie bedzie juz co spawac w starym i bede musial zostawic auto na dluzej, a to narazie mi nie pasuje. Jak bede mial zrobiony podziele sie tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbijam temat. Prawie 2200 zl z montażem. Sprowadzenie z Japonii na chwilę obecną ok. 30-37 dni. Ktoś z Was zrobił coś w tym temacie :question: Będę wdzięczny za informacje. Bardziej boli mnie ten czas oczekiwania, bo auto musi jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Prawie 2200 zl z montażem. Sprowadzenie z Japonii na chwilę obecną ok. 30-37 dni. Ktoś z Was zrobił coś w tym temacie :question: Będę wdzięczny za informacje. Bardziej boli mnie ten czas oczekiwania, bo auto musi jeździć.

moze warto pokusic sie o cos takiego?

 

http://www.ebay.com/itm/2x-Twin-Loop-High-Flow-Deep-Sound-Design-Axle-Back-3-5-Racing-Muffler-Exhaust-/181038668466?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3ASubaru|Submodel%3AH6&hash=item2a26bedab2&vxp=mtr

 

tylko trzeba miec na uwadze to, co kiedys napisal wujek carfit: jakiekolwiek kombinacje z wydechem w H6 wymagaja grzebania przy ECU/strojenia (chyba ALEX kiedys w H6 wymienial tlumiki na te od STI i auto zaczelo wariowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Prawie 2200 zl z montażem. Sprowadzenie z Japonii na chwilę obecną ok. 30-37 dni. Ktoś z Was zrobił coś w tym temacie :question: Będę wdzięczny za informacje. Bardziej boli mnie ten czas oczekiwania, bo auto musi jeździć.

moze warto pokusic sie o cos takiego?

 

http://www.ebay.com/...6bedab2&vxp=mtr

 

tylko trzeba miec na uwadze to, co kiedys napisal wujek carfit: jakiekolwiek kombinacje z wydechem w H6 wymagaja grzebania przy ECU/strojenia (chyba ALEX kiedys w H6 wymienial tlumiki na te od STI i auto zaczelo wariowac)

 

Pamiętam, pamiętam. Czytałem wszystkie wypowiedzi i Carfita i Alexa odnośnie tamtej sytuacji. Poszedłem trochę dalej i zamiast skupiać się na Polsce, poszukałem trochę informacji za granicą. Myślałem o czymś takim jak na wideo poniżej:

 

http://www.youtube.com/watch?v=PcM_1yL6Zhs

 

2003 Subaru Outback Sedan H6 3.0 VDC with a Magnaflow 12256 muffler. The after-cat silencer was removed and replaced with an 18" Vibrant bottle-style resonator

 

Nie przymierzałem się jeszcze do zamówienia z Amazona czegoś takiego, a aktualnie ww. muffler jest przeceniony ze 145$ na 89$, ale raz, że polski przedstawiciel Magnaflowa nie podjął się tematu mimo próśb i pytań, jak również nie znalazłem nikogo odważnego kto by mi to chciał zamontować. Właścicielowi z ww. filmu działa ten układ bezproblemowo od ponad roku. W australii mógłbym kupić kompletny wydech Varexa ale koszty, koszty, koszty i czas oczekiwania tyle co na oryginał z Japonii.

 

Na razie dowiedziałem się od mechanika, że zrobimy rozwiązanie tymczasowe, a w międzyczasie jeśli nic nie wyniknie to zamówimy z Japonii, przed Plejadami mało optymistyczny wydatek.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...