Skocz do zawartości

R.I.P. Saab


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Szwedzki producent już od jakiegoś czasu był wystawiony na sprzedaż przez koncerny GM. Niestety, do tej pory nikt nie wykazał wielkiego zainteresowania, a jeydny potencjalny kupiec Koenigsegg wycofał swoją ofertę, w związku z czym zapadła decyzja o likwidacji Saaba. 3400 pracowników straci pracę, o nową markę musi też zatroszczyć się 1100 dealerstw na całym świecie.

 

Cóż, kryzys i mis-management zbierają żniwo. Utrata tego producenta to poważny cios dla przemysłu motoryzacyjnego.

 

 

[źrodło: http://www.topgear.com/uk/car-news/saab ... 2009-12-18 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ehhhhhh, kolejna marka z charakterem poszła do piachu. Teraz zostaną same ople i fałweje...no i taaaa, noooo Subaru...czy jakoś tak ;) Trzeba szybko kupować krokodyla, bo ceny pójdą w górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze poza 9-2X

Tiaaa ... my możemy powiedzieć, że to najbardziej udany model Saaba . :wink:

 

Tak charakterystycznej sylwetki, kokpitu, podświetlenia i stacyjki, której szukałem grubo ponad minutę ... nie będzie już w żadnym samochodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przypomniałem gdzie po raz pierwszy spotkałem się z ta marką .

Ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta Zdzisława Podbielskiego, który fascynował mię swoją wiedzą na temat samochodów, które były dostępne, tylko do obejrzenia w Młodym Techniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać teraz do czego doprowadzają interesy z GM... Saab zawsze mi się podobał z wyglądu, nawet te nowe modele wydawały mi się atrakcyjne. Dawniej poza super sylwetką samochody te miały naprawdę świetny charakter, miały wyraz i dawały właścicielowi poczucie, że jeździ świetnym autem. Po połączeniu z GM trochę się to zatraciło, zniknęła niezawodność szwedzkich aut. Dlatego właśnie kupiłem innego diesla niż Saaba (a trzeba przyznać, że Saab brzmi lepiej niż Focus :roll:) bo ilość usterek jakie się typowo trafiały w tych autach była masakryczna. O starych Saabach słyszałem natomiast wiele pochlebnych opinii.

Przykro mi, że zniszczono tę markę. Podobnie jak popsuto wizerunek Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sad:

 

Marka z tradycjami, auta kiedys pozytywnie "inne", ale nawet pod dziurawym parasolem GM dobrze sie kojazace.

 

Stereotypowo, kierowca/wlasciciel SAABa to osoba pozytywnie zakrecona, przewaznie architekt albo pilot (tu marketingowa zagrywka na lotniczych tradycjach SAABa, bylo nie bylo sama nazwa zobowiazuje: Svenska Aeroplan AB) :razz:

 

Takie konotacje niezle wspomagaja brand, nawet jezeli sam produkt od ladnych kilkunastu lat troche kulal.

 

saab1.jpg

 

Jestem przekonany, ze marka jeszcze kiedys wroci - byle nie za pozno, zeby nie trzeba bylo za bardzo odkurzac wizerunku.

 

saabh.jpg

 

:sad:

 

Z postGMowych wynalazkow 9-3 Viggen bardzo mi sie podoba i jest na liscie do mikolaja :mrgreen:

 

saab2t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzki producent już od jakiegoś czasu był wystawiony na sprzedaż przez koncerny GM. Niestety, do tej pory nikt nie wykazał wielkiego zainteresowania...

dali by na allegro od 1zł to zaraz by sie paru chetnych znalazlo :mrgreen:

 

[ Dodano: Sob Gru 19, 2009 12:33 pm ]

... Przykro mi, że zniszczono tę markę. Podobnie jak popsuto wizerunek Volvo.

a teraz niszcza Subaru to jest dopiero tragedia :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze saab tak zupelnie pogrzebany nie jest, bo spyker jeszcze bedzie walczyl w trakcie procesu upadlosciowego...

po za tym produkcja nie bedzie zamknieta z dnia na dzien, jesli juz to potrwa to ok rok, stad troche czasu do rozwazenia roznych opcji aby saab nie przestal istniec jeszcze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...