Jump to content

Rzym

Mikad
 Share

Recommended Posts

Boungiorno, Buonasera i w ogóle.

Wygląda na to, że w lutym lecę z rodzicami do Wiecznego Miasta. Na mnie spadł ciężar znalezienia hotelu, chociaż to całkiem przyjemna robota :wink: i jakoś się z tym uporam.

Ale...ktoś z forum był i może coś poradzić? Jakieś wskazówki, ostrzeżenia, mało znane a warte odwiedzenia miejsca? Pogoda w lutym: da się przeżyć? :wink:

W Rzymie będę 3 dni, chyba wystarczy na zobaczenie najważniejszych atrakcji :cool:

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :cool:

3 dni na "najważnniejsze styknie ale zalezy co uważasz za "ważne". Koloseum - warto zwiedzać z przewodnikiem - są tacy do wynajecia przy wejsciu, inaczej to pusty przebieg bez treści - żeby być. Chyba z 15euro. Zaraz obok Forum Romanum - ciekawe miejsce na spacer przy dobrej pogodzie. Fontannna Ditrevi i schody Hiszpańskie to opcja na wieczorny wypad gdyż w dzień tłumy nieprzeciętne, a i podświetlone robią znacznie większe i lepsze wrażenie. Watykan.. długaśne kolejki. Żeby zobaczyć Kaplicę Sykstyńską trzeba przelecieć obowiązkowo przez całe muzeum Watykańskie. Raz że droga impreza 35euro, dwa że w muzeum niewiedzieć czemu pełno artefaktów np. z Egiptu (do dziś mnie zastanawia czemu mumie leżą w watykanie a nie w muzeum w Kairze) i ogólnie dla mnie nic ciekawego tam nie było (poza obrazem Odsiecz Wiedeńska i reakcją amerykanów i innych takich na Króla Sobiezkiego :grin:.) Ale Bazylika, katakumby - warto. Pozatym mnóstwo innych miejsc wartych obejrzenia - ale nie mam siły pisać. Dobry przewodnik książkowy warto chociaż przekartkować przed wylotem

Po mieście można poruszać się metrem w cenie 1euro za przejazd. No i najważniejsze na wieczór... knajpki i restauracje... Sprawdzony Hotel w centrum mogę Ci polecić jak potrzebujesz. Jak ostatnio byłem w lutym to było znośnie +10st - ale to się może zmienić. Byle by nie padało to będzie ok. Z Lotniska Fumicino kolejka do centrum (stacja Termini) to 10euro, taksówka 50 (stała stawka).

K-mil, dzięki, masz pomuka :cool:

Wszystkie te ceny są za osobę? Dość drogo...Poza sezonem (a luty to raczej "pozasezon" ;-)) też tyle?

A hotel - poproszę namiary, mogą być na PW :cool:

Ceny za osobę, jedynie za taxi z lotniska nie jestem pewien, ale ta zryczałtowana opłata lotnisko-miasto to będzie conajmniej 40ojro. Jak wszędzie i zawsze - pod żadnym pozorem nie brać taksówki od "naganiaczy" tylko z postoju przed terminalem. A do tego pociągu Fumicino-Termini to po wyjściu z hali przylotów w prawo prawie do końca, potem w lewo schodami do góry i też do końca - będą znaczki z pociagiem. Lata to co30minut do 23 albo 0.00. Hotelu dobrze jest szukać w tej okolicy dworca Termini (Blisko do więszości atrakcji) bo inaczej dojazd taksówką kosztuje więcej niż się oszczędzi na hotelu - chyba że decydujesz się na metro. Ilość osób też może tę kalkulację zmienić.

Ogólnie wychodzi mi że ceny w Rzymie są najwyższe z europejskich stolic, i nie ma czegoś takiego jak "poza sezonem". Watykan jest zdecydowanie najdroższy. Oprócz muzeum biorą opłatę za wejście na kopułę Bazyliki i parę innych miejsc (po 5-10euro) ale Bazylika i groby Papierzy są free.

Widać to też w knajpkach - kawa 5euro, mała pizza 10euro, dobry obiad np. zupka i makaroni min.15euro, napoje 2euro. Nie ma problemów żeby coś kupić w zwykłym sklepie "spożywczaku" za połowę ceny nawet do późnyh godzin. Ale najważniejsze - atmosfera miejsca jest szczególna i czuje się to. :grin:

Panowie!

O czym dyskusja, my byliśmy FORKIEM! w Rzymie. Jazda w samym mieście to jest przeżycie. Dojazd z Polski też.

W razie pytań jestem do dyspozycji!

• 1 month later...

Przy okazji Rzymu, to mam na zbyciu 1 bilet na samolot na weekend majowy :mrgreen:

Ja nie skorzystam :evil: to mogę oddać po kosztach. Wylot z Gdańska 02.05 powrót 05.05.

O ile pamiętam poniżej 100Eur za jedynkę i niewiele więcej za dwójkę ze śniadaniem - sprawdzę faktury to podam cenę. W zależności od wcześniejszej rezerwacji, obłożenia, sezonu ilości dni itp cena się zmieniała. Warto pisać / dzwonić i rezerwować. Fajna lokalizacja blisko dworca Termini więc także dobrze skomunikowane z lotniskiem Fiumicino.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Podbijam temat. Możecie polecić jakiś hotel na weekend w Rzymie dla 2 osób + małe dziecko? Krótki wyjazd więc najchętniej położenie hotelu możliwie w centrum, żeby nie tracić czasu na dojazdy.

Jak chcesz budżetowo, to lepiej coś w stylu bed&breakfast niż hotel. Ja byłem tutaj http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Asian-Delight-B-and-B/Rome/10774 w pokoju na wyposażeniu iMac oczywiście z dostępem do internetu, TV, sprzęt stereo ;) Koloseum w odległości 20 min. spaceru. Od dworca Termini parę minut piechotą.

paul_78, dzięki. Ale czy to się nadaje do pobytu z mały dzieckiem? Podróżując z dzieckiem, szczególnie na kilka dni, potrzebujemy odrobiny komfortu / prywatności / śniadania itp. ;)

Nie chcę z góry dyskwalifikować propozycji podobnych do Twojej (szczególnie, że są fajne budżetowo!) ale pytanie, czy miejsce które podałeś może je spełnić?

Z moich doświadczeń wynika, że weekendowe podróżowanie z małym dzieckiem, to może być trochę inna bajka. Szczególnie, że będzie to nasz pierwszy raz zagranicę i trochę się stresuję. :wacko: Choć może niepotrzebnie. :P

Edited by rpw

Trzy dni mówisz..na Rzym to i dwa tygodnie nie wystarczą :D

Wiele już zostało wyliczone w tym wątku.Ciekawa rzecz "Villa Nerona" nie tak dawno odkryta.Pomnik Ojczyzny możesz sobie odpuścić chociaż pewnie i tak zobaczysz ;) bazylika św.Pawła za murami,S Maria Maggiore,Lateran,Piazza emanuele,Zamek Anioła-miejsce Toski ;) ,Forum Romanum,Via Appia ant.,katakumby kaliksta,Mamertyn,Watykan+ogrody.

Bazylika św.Piotra,z Pietą-obowiązek.Zwróć uwagę-na ziemi pozaznaczane są kolejne mniejsze świątynie chrześcijańskie,bo św.Piotra jest z nich największa,znajdziesz na nich min. Katedrę w Oliwie.

Tyle na szybko mi przychodzi do głowy.

Z hotelem o tej porze to już wogóle nie ma problemu ,ja jechałbym w ciemno i wynajął tam gdzie chcę-lokalizacja,cena ,targujesz się na miejscu bez problemu.Weż coś dla kotów ;)

Miłego zwiedzania.Rzym jest cudowny.Rzym jest wieczny.

o rany ,odpowiedziałem Mikadowi sprzed 4 lat a o hotelach niewiele,co za wtopa :facepalm:

Trzy dni mówisz..na Rzym to i dwa tygodnie nie wystarczą :D

Wiem, wiem... :) Ale tym razem chodzi mi tylko o taki delikatny weekendowy wyjazd rodzinny. Pokazanie małej czegoś innego niż kraj ojczysty, sprawdzenie jak znosi podróże samolotowe itp. ;)

... my byliśmy FORKIEM! w Rzymie. Jazda w samym mieście to jest przeżycie. Dojazd z Polski też.

A można prosić o jakieś szczegóły? Kroi mi się wyjazd samochodem w tamte strony późnym latem. Słyszałem, że bez orurowania lepiej się tam samochodem nie wybierać?

... my byliśmy FORKIEM! w Rzymie. Jazda w samym mieście to jest przeżycie. Dojazd z Polski też.

A można prosić o jakieś szczegóły? Kroi mi się wyjazd samochodem w tamte strony późnym latem. Słyszałem, że bez orurowania lepiej się tam samochodem nie wybierać?

dobry klakson sugeruję,montuj jakieś dodatkowe syreny :D

@@debtux, ja jak jestem w Rzymie to praktycznie nie przemieszczam się autem. Nie ma sensu. Z tym orurowaniem to troche prawdy w polskim mniemaniu. Wlosi tak jak i Francuzi uwazaja ze zdezaki sa do pchania. Przy parkowaniu jedzie się delikatnie ale do oporu a nikt nie patrzy na to, ze porysuje zderzak. Na tyl wystarczy zalozyc hak holowniczy. Albo trzeba się z tym pogodzić

Edited by dzioba