Skocz do zawartości

Rzym


Mikad

Rekomendowane odpowiedzi

Boungiorno, Buonasera i w ogóle.

 

Wygląda na to, że w lutym lecę z rodzicami do Wiecznego Miasta. Na mnie spadł ciężar znalezienia hotelu, chociaż to całkiem przyjemna robota :wink: i jakoś się z tym uporam.

Ale...ktoś z forum był i może coś poradzić? Jakieś wskazówki, ostrzeżenia, mało znane a warte odwiedzenia miejsca? Pogoda w lutym: da się przeżyć? :wink:

W Rzymie będę 3 dni, chyba wystarczy na zobaczenie najważniejszych atrakcji :cool:

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni na "najważnniejsze styknie ale zalezy co uważasz za "ważne". Koloseum - warto zwiedzać z przewodnikiem - są tacy do wynajecia przy wejsciu, inaczej to pusty przebieg bez treści - żeby być. Chyba z 15euro. Zaraz obok Forum Romanum - ciekawe miejsce na spacer przy dobrej pogodzie. Fontannna Ditrevi i schody Hiszpańskie to opcja na wieczorny wypad gdyż w dzień tłumy nieprzeciętne, a i podświetlone robią znacznie większe i lepsze wrażenie. Watykan.. długaśne kolejki. Żeby zobaczyć Kaplicę Sykstyńską trzeba przelecieć obowiązkowo przez całe muzeum Watykańskie. Raz że droga impreza 35euro, dwa że w muzeum niewiedzieć czemu pełno artefaktów np. z Egiptu (do dziś mnie zastanawia czemu mumie leżą w watykanie a nie w muzeum w Kairze) i ogólnie dla mnie nic ciekawego tam nie było (poza obrazem Odsiecz Wiedeńska i reakcją amerykanów i innych takich na Króla Sobiezkiego :grin:.) Ale Bazylika, katakumby - warto. Pozatym mnóstwo innych miejsc wartych obejrzenia - ale nie mam siły pisać. Dobry przewodnik książkowy warto chociaż przekartkować przed wylotem

Po mieście można poruszać się metrem w cenie 1euro za przejazd. No i najważniejsze na wieczór... knajpki i restauracje... Sprawdzony Hotel w centrum mogę Ci polecić jak potrzebujesz. Jak ostatnio byłem w lutym to było znośnie +10st - ale to się może zmienić. Byle by nie padało to będzie ok. Z Lotniska Fumicino kolejka do centrum (stacja Termini) to 10euro, taksówka 50 (stała stawka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za osobę, jedynie za taxi z lotniska nie jestem pewien, ale ta zryczałtowana opłata lotnisko-miasto to będzie conajmniej 40ojro. Jak wszędzie i zawsze - pod żadnym pozorem nie brać taksówki od "naganiaczy" tylko z postoju przed terminalem. A do tego pociągu Fumicino-Termini to po wyjściu z hali przylotów w prawo prawie do końca, potem w lewo schodami do góry i też do końca - będą znaczki z pociagiem. Lata to co30minut do 23 albo 0.00. Hotelu dobrze jest szukać w tej okolicy dworca Termini (Blisko do więszości atrakcji) bo inaczej dojazd taksówką kosztuje więcej niż się oszczędzi na hotelu - chyba że decydujesz się na metro. Ilość osób też może tę kalkulację zmienić.

Ogólnie wychodzi mi że ceny w Rzymie są najwyższe z europejskich stolic, i nie ma czegoś takiego jak "poza sezonem". Watykan jest zdecydowanie najdroższy. Oprócz muzeum biorą opłatę za wejście na kopułę Bazyliki i parę innych miejsc (po 5-10euro) ale Bazylika i groby Papierzy są free.

Widać to też w knajpkach - kawa 5euro, mała pizza 10euro, dobry obiad np. zupka i makaroni min.15euro, napoje 2euro. Nie ma problemów żeby coś kupić w zwykłym sklepie "spożywczaku" za połowę ceny nawet do późnyh godzin. Ale najważniejsze - atmosfera miejsca jest szczególna i czuje się to. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

O czym dyskusja, my byliśmy FORKIEM! w Rzymie. Jazda w samym mieście to jest przeżycie. Dojazd z Polski też.

W razie pytań jestem do dyspozycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O ile pamiętam poniżej 100Eur za jedynkę i niewiele więcej za dwójkę ze śniadaniem - sprawdzę faktury to podam cenę. W zależności od wcześniejszej rezerwacji, obłożenia, sezonu ilości dni itp cena się zmieniała. Warto pisać / dzwonić i rezerwować. Fajna lokalizacja blisko dworca Termini więc także dobrze skomunikowane z lotniskiem Fiumicino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Jak chcesz budżetowo, to lepiej coś w stylu bed&breakfast niż hotel. Ja byłem tutaj http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Asian-Delight-B-and-B/Rome/10774 w pokoju na wyposażeniu iMac oczywiście z dostępem do internetu, TV, sprzęt stereo ;) Koloseum w odległości 20 min. spaceru. Od dworca Termini parę minut piechotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_78, dzięki. Ale czy to się nadaje do pobytu z mały dzieckiem? Podróżując z dzieckiem, szczególnie na kilka dni, potrzebujemy odrobiny komfortu / prywatności / śniadania itp. ;)

 

Nie chcę z góry dyskwalifikować propozycji podobnych do Twojej (szczególnie, że są fajne budżetowo!) ale pytanie, czy miejsce które podałeś może je spełnić?

 

Z moich doświadczeń wynika, że weekendowe podróżowanie z małym dzieckiem, to może być trochę inna bajka. Szczególnie, że będzie to nasz pierwszy raz zagranicę i trochę się stresuję. :wacko: Choć może niepotrzebnie. :P

Edytowane przez rpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni mówisz..na Rzym to i dwa tygodnie nie wystarczą :D

Wiele już zostało wyliczone w tym wątku.Ciekawa rzecz "Villa Nerona" nie tak dawno odkryta.Pomnik Ojczyzny możesz sobie odpuścić chociaż pewnie i tak zobaczysz ;) bazylika św.Pawła za murami,S Maria Maggiore,Lateran,Piazza emanuele,Zamek Anioła-miejsce Toski ;) ,Forum Romanum,Via Appia ant.,katakumby kaliksta,Mamertyn,Watykan+ogrody.

Bazylika św.Piotra,z Pietą-obowiązek.Zwróć uwagę-na ziemi pozaznaczane są kolejne mniejsze świątynie chrześcijańskie,bo św.Piotra jest z nich największa,znajdziesz na nich min. Katedrę w Oliwie.

Tyle na szybko mi przychodzi do głowy.

Z hotelem o tej porze to już wogóle nie ma problemu ,ja jechałbym w ciemno i wynajął tam gdzie chcę-lokalizacja,cena ,targujesz się na miejscu bez problemu.Weż coś dla kotów ;)

Miłego zwiedzania.Rzym jest cudowny.Rzym jest wieczny.

 

o rany ,odpowiedziałem Mikadowi sprzed 4 lat a o hotelach niewiele,co za wtopa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni mówisz..na Rzym to i dwa tygodnie nie wystarczą :D

 

Wiem, wiem... :) Ale tym razem chodzi mi tylko o taki delikatny weekendowy wyjazd rodzinny. Pokazanie małej czegoś innego niż kraj ojczysty, sprawdzenie jak znosi podróże samolotowe itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... my byliśmy FORKIEM! w Rzymie. Jazda w samym mieście to jest przeżycie. Dojazd z Polski też.

A można prosić o jakieś szczegóły? Kroi mi się wyjazd samochodem w tamte strony późnym latem. Słyszałem, że bez orurowania lepiej się tam samochodem nie wybierać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... my byliśmy FORKIEM! w Rzymie. Jazda w samym mieście to jest przeżycie. Dojazd z Polski też.

A można prosić o jakieś szczegóły? Kroi mi się wyjazd samochodem w tamte strony późnym latem. Słyszałem, że bez orurowania lepiej się tam samochodem nie wybierać?

dobry klakson sugeruję,montuj jakieś dodatkowe syreny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@debtux, ja jak jestem w Rzymie to praktycznie nie przemieszczam się autem. Nie ma sensu. Z tym orurowaniem to troche prawdy w polskim mniemaniu. Wlosi tak jak i Francuzi uwazaja ze zdezaki sa do pchania. Przy parkowaniu jedzie się delikatnie ale do oporu a nikt nie patrzy na to, ze porysuje zderzak. Na tyl wystarczy zalozyc hak holowniczy. Albo trzeba się z tym pogodzić

Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...