Skocz do zawartości

Zapach benzyny po zapaleniu


xyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Gdy dzisiaj rano na mrozie zapaliłem auto, poczułem mocny zapach benzyny zwłaszcza na zewnątrz. Było tak przez pare km jazdy (zatrzymywałem sie), jednak później po kilkunastu zniknęło. Wie ktoś co to może być? Auto to w zasadzie fabryczny WRX. Poza tym wszystko inne wydaje sie OK. Znalazłem podobny wątek tutaj http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=63 jednak tam kolega miał auto ze sporymi modyfikacjami, zwłaszcza wydechu.

 

EDIT: Czy to może być to samo co kolega opisuje tutaj? http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=127666 - tyle że mi auto jeździ normalnie, nie ma żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czuć benzyna wewnątrz szczególnie jak co cofam na parkingu, na zewnątrz jak odśnieżam tez czuć. Jak jest zimno to jest mocne "ssanie" i leje się dużo więcej benzyny... W felicii AFR jest prawie 10.0, wiec ma prawo być czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xyg, u mnie to sie tez zdarza raz na jakis czas. Chyba TTTM, bo kilka razy juz byla sprawdzana instalacja, w ASO, w nie-ASO i dalej czasami czuc beznyne. Szczegolnie po np. zimnej nocce, albo jak sie jadac dynamicznie nagle zatrzymam np. na swiatlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo.. ale zdarza mi sie czuc paliwo bardzo rzadko wiec narazie zostawiam jak jest, na wiosne bede myslal co z tym zrobic, koledzy na forum pisali ze pod kolektorem dolotowym pekaja przewody paliwowe. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszej części dyskusji na

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=127666

 

jest wyjaśnienie problemu wraz z biuletynem serwisowym co trzeba wymienić.

Przewody paliwowe pod kolektorem się kurczą na mrozie i zaczynają cieknąć. Jak temperatura się podnosi (silnik się rozgrzewa) samoczynnie przewody się robią znowu szczelne.

 

Widzę że ten problem jest naprawdę częsty w Imprezach.

 

Ciekawe czy SIP przewiduje jakąś szerszą akcję serwisową tak jak to zrobiono w USA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dzisiaj rano na mrozie zapaliłem auto, poczułem mocny zapach benzyny zwłaszcza na zewnątrz. Było tak przez pare km jazdy (zatrzymywałem sie), jednak później po kilkunastu zniknęło. Wie ktoś co to może być?

Miałem ten problem w WRX i teraz w STi dzisiaj rano było to samo i jak sie dokładnie przyjrzałem to widać lekkie zapocenie tych przewodów, które po paru kilometrach zniknęło.

Widzę że ten problem jest naprawdę częsty w Imprezach.

 

Ciekawe czy SIP przewiduje jakąś szerszą akcję serwisową tak jak to zrobiono w USA??

W zeszłym roku zadałem to pytanie Dyrekcji i uzyskałem odpowiedź krótką i zwięzłą: "Nie" :mrgreen: - SIP problemu nie widzi, a raczej nie czuje :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha to ja też witam w tym klubie :grin:

Właśnie od 3 dni - jak zaczęły się mrozy - pojawił się silny zapach benzyny. Jest- potem go nie ma- potem znowu jest....irytujące.

Nawet kupiem sobie choinkę zapachową :mrgreen: żeby zabić ten zapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od 3 dni - jak zaczęły się mrozy - pojawił się silny zapach benzyny. Jest- potem go nie ma- potem znowu jest....irytujące.

Nawet kupiem sobie choinkę zapachową :mrgreen: żeby zabić ten zapach

O zapachu diesla? :twisted:

 

A po postach widac, ze zima pelna geba... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po postach widac, ze zima pelna geba...

Ta. Na pewno u Ciebie :evil: :razz: :mrgreen:

Ps

Zamienił stryjek siekierke na X i się nie pochwalił?

Ps 2

Żeby nie było OT to ja zdecydowałem się na zrobienie tego co poprzedni właściciele olali (patrz avatar) :razz: i bez ściągania kolektora nie dało rady (choć użytkownik Racer ponoć wie jak to zrobić bez ściągania) i faktycznie pomogło. Ale. Teraz przy minus 12 czuć b.b. delikatny i tylko b.b. czasami swądek paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko mi forek tez wali z rana i jest to JDM poprostu auto dostaje bogata mieszanke i nie przepala do konca paliwa turbina.

Turbina zimna i raczej nie chodzi (chyba ze ktos upala odrazu :evil::evil: ) katalizator nie działa bo za zimno wiec nie ma co dopalic wachy i wszystko idzie w wydech.....notabene tez zimny i tez tam nic sie nie dopala.....a -15C to nie malo i troszke czasu auto potrzebuje na zagrzanie......temat bym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie nazywa sie choinka zapachowa -koszt usługi z montażem ok 6zl :twisted: moze dla tego ze dzis było cieplej i mi tez nie przelewal tak paliwem i nie smierdził......to sie nazywa zgranie w czasie i przestrzeni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo!!! jest to o tyle nie bezpieczne ze niedaleko jest kolektor wydechowy ... i nie stety wymieniałem te zasrane wężyki ktorych wymiana zajmuje piec minut a dostanie sie do nich to ok 4 godziny :evil: chyba ze ginekologa zatrunic to moze byloby szybciej... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edgecrusher, a czy ta usługa coś dodatkowo kosztowała ponad zwykły przegląd (i jeśli tak to ile?). Bo inni koledzy wspominali o kwotach rzędu 1500zł, co z pewnoscią zauważyłbyś na rachunku :mrgreen:

Z tego co pamietam to bylo to pomiedzy 400 a 500 PLN, ale oczywiscie nie w ASO ;-) Lacznie z wymiana uszczelek pod kolektorem ssacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...