Jump to content

Żonowóz - co kupić?

gourmet

Recommended Posts

Lepsza połowa znalazła nowe źródło $$$, ale bez auta nie zdoła dostać się do nowej pracy - ok. 30 km dziennie do przejechania pod prąd korkom. Mojego Forysia na zmarnowanie nie oddam :evil: Dlatego pod choinkę potrzebne są kluczyki do :?: - właśnie do???.

Po namyśle wybrano 3 opcje:

1. toczydło za min. kasę

2. coś za 20 - 30k pln i okazjonalna sprzedaż/kupno innego

3. nówka sztuka w leasing (na firmę??), z ratą 500 - 700 pln, tylko że jednoosobowa firma ma już 2 pojazdy

Auto praktycznie wyłącznie na dojazdy do pracy. Pomuków w offtopiku nie dam, ale ponieważ auto kupuję średnio co 10 lat :shock: sugestie przyjmę z wdzięczonością :cool:

2. coś za 20 - 30k pln i okazjonalna sprzedaż/kupno innego

Jakiś forumowy GT-k? :mrgreen:

Albo w tej cenie jakiś focus w dyszlu w dobrym stanie i niezbyt stary, albo inny nissan... :wink:

musi jeździć stale, GT nie do końca spełnia to kryterium :roll: . W Nissana wierzę, w Fordy :?:

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 11:02 pm ]

3. nówka sztuka w leasing (na firmę??)
ile aut może mieć jednosobowa firma, która nikogo nie zatrudnia?

Twoja żona lubi/umie jezdzić?

Bo moja kocha rajdy i latanie bokiem :idea: ale najbardziej chciała MB A-klase w automacie :mrgreen: I myslę ze wybór był trafny ze względu na skąpy wzrost mojej żonki siedzi sie wysoko, wygodnie automacik biegi zmienia i jej pasuje. Amiejsca w środku jest naprawde dużo.

ile aut może mieć jednosobowa firma, która nikogo nie zatrudnia?

a tyle ile chcesz... choćby całą flotę :wink: nie ma zakazu posiadania np. 5 pojazdów żebyś miał inny na każdy dzień tygodnia :smile:

Renault Twingo 1,2 16v - 75 koników,mało pali, jest lekki więc i całkiem żwawy, wszędzie wjedzie, w dodatku wygodny śmiało można ruszać nawet w dłuższe trasy, a jak zajdzie potrzeba to i 37 calowy telewizor przewiezie :mrgreen:

Renault Twingo 1,2 16v - 75 koników
jak się sprawuje technicznie?

Przez dwa lata zrobiłem 30 tys. i jedyne co wymieniłem to zawieszenie, które zresztą było naruszone po wypadku. Moje autko miało skrzynie tiptronic i czesto jeździło dłuższe odcinki niż praca dom. No i to był rocznik 2002 czyli ta starsza wersja , niewiem jak jest z nową generacją ale tamta w moim przypadku była bez awarynja :grin:

Co wy tu proponujecie jakieś małe i niebezpieczne samochodziki, bez poduszek, kurtyn itp. dlatego proponuję swoje ukochane Volvo!!!!!!!!!

Za tą kasę mógłbyś kupić cztery....... :o :

A na poważnie to Volvo S 70- firmowy, więc z dużym przebiegiem, ale jeżdżę nim od dwunastu lat, kupiony w ASO, potem odkupiony z firmy, serwisowany regularnie. Po prostu jazda to sama słodycz, zawsze jak wsiądę to szkoda mi go sprzedać.

No i pali tak jak Subarak....więc OK :roll:

Pytaj....