Skocz do zawartości

2.0 165KM - od kiedy


STIFF

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie mnie nurtuje - na pewno gdzieś było ale jakoś szukać ciężko. Od kiedy (rocznik) montowano do Forka i do Legaca kombi nowe 2.0L i ile tak na prawdę to ma mocy bo widuję i 158KM i 156KM niektórzy się rozpędzają i podają nawet 170KM. Jakie oznaczenie ma ten silnik - jak gadająć z gościem z ogłoszenia potwierdzić, że to właśnie ten silnik? DO tej pory się tym w ogóle nie interesowałem więc pytam bo zapewne w ciągu góra roku bedę szukał nowego samochodu dla żony i jak już zmieniać to na coś słusznego.

A może po prostu brać 2.5L???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy (rocznik) montowano do Forka i do Legaca kombi nowe 2.0L i ile tak na prawdę to ma mocy bo widuję i 158KM i 156KM niektórzy się rozpędzają i podają nawet 170KM. Jakie oznaczenie ma ten silnik - jak gadająć z gościem z ogłoszenia potwierdzić, że to właśnie ten silnik?

 

tak na szybko z pamięci, forek wolnossący 2.0 miał 158km od MY06, 165km to miał wolnossący legacy 2.0l, z kolei 170km to miał stary forek s-turbo i zdaje sie również us-spec 2.5l. nie wiem czy jest sens szukac oznaczen silnika, ludzie ktorzy pisza bzdety w ogłoszeniach bo sami nie wiedza co mają i tak ci wiele nie powiedzą - lepiej sobie popatrzec na pojemnosc i rocznik i od razu bedziesz wiedzial, co to za silnik... co do dalszych szczegółow lepiej googla użyć albo pogrzebać na forum :wink: zwłaszcza co do dyskusji typu eu-spec vs. us-spec, było tego troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...