Skocz do zawartości

Montaż nawigacji OEM Subaru do OBK/Legacy US Spec


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Pozazdrościłem Koleżankom i Kolegom, którzy w swoich Subarakach mają oryginalne nawigacje Kenwood'a. Nawigacja jest jaka jest, ale jestem gadżeciarzem i podobają mi się dodatkowe bajery z komputera wyświetlane na ekranie nawigacji. Dodatkowym atutem jest to, że prawdopodobnie wszystkie wartości będą wyświetlane w wartościach metrycznych (litry, km, Celsiusze) :mrgreen:

Poznałem dzisiaj osobę, która zainstalowała sama sobie navi w Legacy Diesel i wszystko ładnie działa. Zastanawiam się, jak będzie wyglądała sprawa w przypadku amerykańca.

Czy ktoś już próbował z Was montować coś takiego w US Spec'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam się, jak będzie wyglądała sprawa w przypadku amerykańca.

 

Obawiam ze może być kłopot z wyświetlaniem europejskich wartości, pewnie jest to jakimś cudem do zrobienia, ale musi być elektronik magic, co potrafi przekonwertowac w ECU wartości z USA na EU , a ja o takim jeszcze niesłyszałem, co by przerobił w SUBARU , mile na km, czy temp. na stopnie, galony na litry itp. Domyślnie nawi jak dołożysz , bedzie czerpala info z ECU , a tam są wartości "nie nasze"

 

Może trzeba by było przekopać neta, bo przecież w wiekszości marek daje sie to zrobić od kopa , np. VW /AUDI , BMW, czy innych , sam to robie w 30 sek. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca jest tak. Osoba, z którą rozmawiałem dzisiaj, zainstalowała do polskiego Diesla nawi z anglika. Wyświetlał w milach, a nie kilometrach. Człowiek, który to instalował sobie (podobno zagląda na Forum) jest programistą i przeflashował nawi i dopiero teraz ma normalne wskazania. Według jego opinii komputer przesyłam takie same dane dla US i EU, a dopiero urządzenie przetwarza je i wyświetla w odpowieni sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem gadżeciarzem i podobają mi się dodatkowe bajery z komputera wyświetlane na ekranie nawigacji

Pamiętaj tylko, że w czasie jazdy w oryginalnym kenwoodzie nie można przełączać się między opcjami (np. prędkość / mapa / wprowadzenie [zmiana] celu jazdy ) , co jest uciążliwe, bo nawet pasażer nie może w czasie jazdy pobawić się opcjami.

 

Chyba, że ten elektronik-magik umie to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem gadżeciarzem i podobają mi się dodatkowe bajery z komputera wyświetlane na ekranie nawigacji

Pamiętaj tylko, że w czasie jazdy w oryginalnym kenwoodzie nie można przełączać się między opcjami (np. prędkość / mapa / cel jazdy ) , co jest uciążliwe, bo nawet pasażer nie może w czasie jazdy pobawić się opcjami.

 

Chyba, że ten elektronik-magik umie to obejść.

Niezła kicha, ale....chyba w ubiegłym tygodniu widziałem na jakimś amerykańskim forum temat, jak to zmianić :) Tak coś kojarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle mojej mizernej wiedzy (pozyskanej od mocno zaangażowanego ASO w Reichu i kilku naszych magików uczonych) auto z 2005 nie będzie gdakać w metrycznych jednostkach, natomiast 2007 (nie pamiętam jak 2006) i owszem, ponieważ ma inne oprogramowanie i część hardware`a, które takie manewry umożliwia. Przyznam, że miałem proposal nabycia takiego zestawu nawigacyjnego w dobrych pieniądzach, ale zrezygnowałem, po pierwsze dlatego, że sprzedaż była wiązana (z całą konsolą środkową, która nie miała dzielonej klimatyzacji, a to jest dla mnie bardzo ważne), po drugie bo nie wiem czy mój otbk ma antenę do navi i pozostałe niezbędne utensylia, wreszcie dlatego, że wg mnie ten telewizor subaru jest brzydki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele tutaj pytań bez odpowiedzi...na razie, bo ja już decyzję podjąłem...znaczy mam już kompletny zestaw w domu :mrgreen:

Antena GPS jest zamontowana w deskach, koło zegarów i auta bez nawi jej nie mają...bo po co? :mrgreen:

 

Poczytałem na szybko i w stosunkowo prosty sposób (nie dla mnie oczywiście) do oryginalnego urządzenia można podpiąć kamerę cofania, zewnętrzny odtwarzacz DVD/Divx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele tutaj pytań bez odpowiedzi...na razie, bo ja już decyzję podjąłem...znaczy mam już kompletny zestaw w domu :mrgreen:

Antena GPS jest zamontowana w deskach, koło zegarów i auta bez nawi jej nie mają...bo po co? :mrgreen:

 

Poczytałem na szybko i w stosunkowo prosty sposób (nie dla mnie oczywiście) do oryginalnego urządzenia można podpiąć kamerę cofania, zewnętrzny odtwarzacz DVD/Divx

 

Jak ja mam klimę manualną to to pasuje czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zaczekal na cos takiego,

http://reviews.cnet.com/8301-31066_7-10390928-267.html

Fajny sprzęt!

Czy ktoś z posiadaczy oryginalnej navi w wersji EU może potwierdzić, że ma wszystkie funkcje, jak na podlinkowanym filmie :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=Y1KJey4fm1c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy oryginalnej navi w wersji EU może potwierdzić, że ma wszystkie funkcje, jak na podlinkowanym filmie

Ja to mam, tylko w innej skali :razz: :mrgreen: :wink:

 

Chyba wszystko podobnie, prawy guzik mam inny, ale tak poza tym to chyba wszystko to samo :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, szczerze mówiąc, jutro wszystko oblookam :wink: , dam Ci znać co mam i jak to działa.

Dzięki. Po przeczytaniu kilku tematów widzę, że w MY 05-06 bedzie trochę kombinacji :sad: W nowszych modelach praktycznie plug&play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy oryginalnej navi w wersji EU może potwierdzić, że ma wszystkie funkcje, jak na podlinkowanym filmie :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=Y1KJey4fm1c

 

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus - więc nie komunikuje się za jej pomocą, a 2006 i dalsze - tak (BTW chyba tak samo z EU wersjami jest ale nie wiem na 100%).

Więc DUŻE szanse są, że nawigacja będzie plug'n'play (jeśli masz w swoim fasolowym OBKu takie samo radio Kenwooda jak ja w swoim - a pewnie tak jest) ale żadna inna funkcja z tych na filmie nie będzie dostępna.

Ja to olałem - nie chciało mi się ryzykować 700-800 peelenów na nawigacje z napędem płyt.

 

Zresztą i tak wiem, gdzie jadę :mrgreen: - a jak już nie wiem 2 x do roku to google maps w komórce działa ok.

 

Udało mi się za to podłączyć zewnętrzne źródło na jacka lub cinche - dynamika przewyższa radiową (stacji). -> transmitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus

O to się własnie obawiałem. Pewne?

Więc DUŻE szanse są, że nawigacja będzie plug'n'play (jeśli masz w swoim fasolowym OBKu takie samo radio Kenwooda jak ja w swoim - a pewnie tak jest) ale żadna inna funkcja z tych na filmie nie będzie dostępna.

O co chodzi z radiem i navi? Masz na myśli komunikaty głosowe? Mam standardowe z fasolki MY05- 6CD bez MP3 i AUX :evil:

Zresztą i tak wiem, gdzie jadę - a jak już nie wiem 2 x do roku to google maps w komórce działa ok.

No pisałem wcześniej, że to dla mnie gadżet :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala napisał/a:

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus

 

O to się własnie obawiałem. Pewne?

 

Pewne

 

Fala napisał/a:

Więc DUŻE szanse są, że nawigacja będzie plug'n'play (jeśli masz w swoim fasolowym OBKu takie samo radio Kenwooda jak ja w swoim - a pewnie tak jest) ale żadna inna funkcja z tych na filmie nie będzie dostępna.

 

O co chodzi z radiem i navi? Masz na myśli komunikaty głosowe? Mam standardowe z fasolki MY05- 6CD bez MP3 i AUX :evil:

Mam takie samo radio ale... muszę przyznać, że teraz mnie zagiąłeś bo nie pamiętam już zupełnie co było nie halo :oops:

 

żeby się dowiedzieć zadzwoń do... :arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX napisał/a:

Fala napisał/a:

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus

 

O to się własnie obawiałem. Pewne?

 

 

Pewne

Chyba masz rację

http://www.auterraweb.com/aboutcan.html

Niby w OBK CAN jest dopiero od 2007/ No trudno. Wszystkich bajerów nie będzie....

 

muszę przyznać, że teraz mnie zagiąłeś bo nie pamiętam już zupełnie co było nie halo

Miałem na myśli brak AUX i możliwości czytania MP3, co u innych producentów w roku 2005 było już standardem

 

żeby się dowiedzieć zadzwoń do... PW

Dzięki. Masz pomuka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w OBK CAN jest dopiero od 2007/ No trudno. Wszystkich bajerów nie będzie....

Wydawało mi się, że od 2006 ale może chodzi o prod 06' mod 07. Nieważne.

 

Miałem na myśli brak AUX i możliwości czytania MP3, co u innych producentów w roku 2005 było już standardem

A tu Pana zaskoczę proszę Pana - podobnie jak opcjonalnym wyposażeniem był subwoofer, rozkładany podłokietnik i inne bajery - taki i była w 2005r w US montowana na zamówienie jednostka z możliwością odtwarzania płyt MP3. Ale bez AUX.

Na ten ból polecam transmitter, przez który przechodzi kabel anteny.

 

Tenk ju za pomuka - on się należy ewentualnie temu z PW :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Pana zaskoczę proszę Pana - podobnie jak opcjonalnym wyposażeniem był subwoofer, rozkładany podłokietnik i inne bajery - taki i była w 2005r w US montowana na zamówienie jednostka z możliwością odtwarzania płyt MP3. Ale bez AUX.

Wiem, wiem. Standard w wersji VDC, ale nie w L.L.Bean :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, szczerze mówiąc, jutro wszystko oblookam :wink: , dam Ci znać co mam i jak to działa.

Dzięki. Po przeczytaniu kilku tematów widzę, że w MY 05-06 bedzie trochę kombinacji :sad: W nowszych modelach praktycznie plug&play

No więc owszem, pokazuje, mam nawet w opcjach 2 systemy metryczne :wink:

fotki poglądowe mogę Ci dzisiaj zrobić, bo z filmikiem za dużo roboty :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy oryginalnej navi w wersji EU może potwierdzić, że ma wszystkie funkcje, jak na podlinkowanym filmie :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=Y1KJey4fm1c

 

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus - więc nie komunikuje się za jej pomocą, a 2006 i dalsze - tak (BTW chyba tak samo z EU wersjami jest ale nie wiem na 100%).

 

wg serwisu posiada okrojony :mrgreen: , na schematach jest oznaczona jako LAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...