Skocz do zawartości

wymiana płynów


biegus 1982

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.a ... 3&langid=1

 

tu masz wszystko, przy czym nie za bardzo nalezy ufac ramce z olejem do silnika, tam producent zobowiązany jest do podawania produktów zgodnych z homologacją i normami ekologicznymi, a nie koniecznie najlepszy olej, tak jak Marek pisał, nalej do silnika 300v 15w50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Chciałem przy okazji zapytać o olej silnikowy do mojego gl-a ,po wymianie uszczelniaczy i przeb.ok.100tyś km,

jakim polecacie go zalać 5W40,czy może 10W40? Jest w silniku obecnie jakiś Castrol (silnik na wymianę)

Czy może robić płukanie pod Motula?

Będę wdzięczny za podpowiedż:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mojej wiedzy i kilku eksperymentow :mrgreen: plukanie mozna zrobic zawsze, ja uzywam Motul Engine Clean. O Castrolu to juz sie jeden kolega wypowiedzial w innym dziale :roll: Jesli chcesz olej Motula to pewnie 5W-40 z serii 8100 X-CESS. Zadzwon do Leszka Wojcika, dobierze Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mojej wiedzy i kilku eksperymentow :mrgreen: plukanie mozna zrobic zawsze, ja uzywam Motul Engine Clean. O Castrolu to juz sie jeden kolega wypowiedzial w innym dziale :roll: Jesli chcesz olej Motula to pewnie 5W-40 z serii 8100 X-CESS. Zadzwon do Leszka Wojcika, dobierze Ci.

 

Ja też zalewam tym Motulem (5W-40 8100 X-CESS), a wcześniej auto jeździło na oleju Castrol Edge 5W-30. Przed zmianą również zastosowano u mnie Motul Engine Clean (WRX 2.0 US-Spec, przebieg ~90kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyscidlo to warto stosowac przy kazdej wymianie, a przynajmniej co drugiej. Jedyny minus to niestety cena :evil:

 

Niestety motula jest drogie.

Ja ostatnio stosowałem clean engine od liqui moly, 18 zł w sklepie w warszawie dałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, co lałeś do dyfra? Wybieram się na wymianę i chyba nie chcę, żeby zalali mi cokolwiek, zawiozę im Gear 300 75w90 (u mnie przód i tył, bo A/T.

PS. Właśnie p. Leszek wybił mi z głowy pomysł lania 5w40. Mało asertywny chyba jestem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeszcze jeżdżę na Motulu 10W40 i przez prawie 60tyś jestem zadowolony,gdyby nie... piston slap!

Nie wiem,czy przebieg początkowy (bardziej licznikowy)80tyś i ta klasa oleju j/w, mogły w czymś zaszkodzić,czy "ten typ tak ma"?

Teraz mam podobną sytuację- drugi silnik czeka,przeb. ok.100tyś(?) z '00r-i nie chciałbym popełnić może podobnego błędu.

Może to był,niestety, przypadek?

Zastanawiam się nad 8100 i 6100.Czasami lubię też trochę pogonić:)

Dyfry i skrzynię zalałem już dwukrotnie Shelem Gear i jak na razie wszystko ok ,choć mam wrażenie,że trochę 'gwiżdże' na reduktorze,oczywiście skrzynia:) Może tylko wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...raczej tłok,zawory regulowane były w ASO.Panewka po dwóch latach jazdy już by się przekręciła.Robi się coraz głośniej,

a teraz już nawet na ciepłym ,przy większych obrotach.Myślałem,że może tylko uturbione są lużno pasowane,stąd moje przypuszczenie,ale jeżeli wszystkie subaraki ,to jedna rodzina:),to ten typ tak ma!Padło ,niestety,też na mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyscidlo to warto stosowac przy kazdej wymianie, a przynajmniej co drugiej. Jedyny minus to niestety cena :evil:

 

Niestety motula jest drogie.

Ja ostatnio stosowałem clean engine od liqui moly, 18 zł w sklepie w warszawie dałem :wink:

 

Czy takie płukanko,może rozszczelnić silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie kwas, nie wyzre uszczelek ;) Fakt, jesli uszczelnienia juz zniszczone, albo silnik skatowany, to moze z niego pociec. Ale to nie plukadlo go zapsuje, a on i tak sie do naprawy kwalifikowal :roll: W normalnym zdrowym silniku nawet z 200k km na karku nie bedzie problemow (czyscilem i Legaca i Astre tym Motulem).

 

Jakis guru z DE sie kiedys wypowiadal o olejach (bardzo ciekawe rzeczy pisal) i o czyscidlach tez bylo. Ich glowna rola nie jest oczyszczanie silnika, bo twardy nagar nijak ruszyc, tylko sprawianie by biezacy syf spuscil sie z olejem. Dzieki temu nowy olej dluzej pozostanie swiezy. Wniosek - stosowac regularnie.

 

Slyszalem tez ze sa przemyslowe urzadzenia do plukania silnika. Te pewnie czyszcza juz grubo.

Na RacingForum w jednym watku bylo, ze Mistu do silnikow z wtryskiem bezposrednim ma maszyne do czyszczenia ukladow dolotowych (w tym przepustnicy i zaworow), bo sie ciezko syfia olejem z odmy. Maja w Polsce jedna maszyne i sobie wypozyczaja. To zreszta jest problem wszystkich nowoczesnych silnikow gdzie paliwo trafia bezposrednio do komory, a nie do kolektora. Rozniaste testy pokazywaly na hamowniach spadek mocy 15 i wiecej KM przy dystansach kilkudziesieciu tysiecy km :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RacingForum w jednym watku bylo, ze Mistu do silnikow z wtryskiem bezposrednim ma maszyne do czyszczenia ukladow dolotowych (w tym przepustnicy i zaworow), bo sie ciezko syfia olejem z odmy. Maja w Polsce jedna maszyne i sobie wypozyczaja. To zreszta jest problem wszystkich nowoczesnych silnikow gdzie paliwo trafia bezposrednio do komory, a nie do kolektora. Rozniaste testy pokazywaly na hamowniach spadek mocy 15 i wiecej KM przy dystansach kilkudziesieciu tysiecy km :shock:

 

Na tamtym forum również ktoś umieszczał zdjęcia silnika Audi TFSI po kilkudziesięciu kkm przebiegu - masakra :shock: Nie ma to jak spłukiwanie zaworów dolotowych mieszanką paliwa i powietrza w tradycyjnych silnikach z wtryskiem pośrednim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, masz rację.Jeżeli coś jest zużyte,to po płukaniu będzie tylko gorzej.Przechodziłem to z Toyotą z ukrytymi wadami silnika:)Jeśli znasz stan silnika,to można to stosować świadomie,a jeżeli nie? Należy najpierw go sprawdzić,i nie chodzi tu tylko chyba o uszczelniacze,bo te stare można zastąpić nowymi.Przedmuchy mogą wyjść dopiero po płukaniu.Wartość ciśnienia,również.Prawdziwego przebiegu też możesz nie znać.I jak być mądrym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze o ile stare uszczelniacze moga popuscic po takim plukaniu - jesli nagar i ogolnie rozumiany syf je uszczelnial - o tyle na uszczelke pod glowica itp. przedmuchy nie bedzie to mialo zlego wplywu. Tzn. moim zdaniem panujace tam obiazenia i cisnienia sa na tyle duze, ze jesli uszczelka jest kaput, to nagar jej nie uszczelni :mrgreen: A na przedmuchy pomiedzy tlokiem a cylindrem moze pomoc, bo odpusci zapieczone pierscienie (o ile jeszcze sa).

 

Mam takie podejscie jak do mycia silnika karcherem - jak sie ma zepsuc od wody, to lepiej w myjni niz w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co przeczytałem to do skrzyni wchodzi 3,5 litra , poważnie??

 

w wrx - e tak

 

Moje STI ma 74 tysiaki km i mam zamiar również powymieniać wszystkie płyny, więc jak można to ktoś jeszcze niech da znać ile oleju idzie do skrzyni w STI bez aktywnego dyfra.

Z góry Dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze o ile stare uszczelniacze moga popuscic po takim plukaniu - jesli nagar i ogolnie rozumiany syf je uszczelnial - o tyle na uszczelke pod glowica itp. przedmuchy nie bedzie to mialo zlego wplywu. Tzn. moim zdaniem panujace tam obiazenia i cisnienia sa na tyle duze, ze jesli uszczelka jest kaput, to nagar jej nie uszczelni :mrgreen: A na przedmuchy pomiedzy tlokiem a cylindrem moze pomoc, bo odpusci zapieczone pierscienie (o ile jeszcze sa).

 

Mam takie podejscie jak do mycia silnika karcherem - jak sie ma zepsuc od wody, to lepiej w myjni niz w trasie.

 

Słusznie,jestem podobnego zdania :wink:

Płukać czas zacząć!

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta... :wink:

 

Zakupiłem moje wymarzoną imprezę z silnikiem 2,5 n/a, przelatane 60k km, chcę wymienić olej i teraz zagwózdka: z papiera wynika że był lany castrol 10w60, na wlewie wybite jest 5w30 (czyli producent zaleca), czytam czytam i widzę ze o 10w60 praktycznie nikt nie wspomina. Czy mogę zalać olej o innych parametrach, innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...