Skocz do zawartości

Ogrzewanie - klimatronik


MirekEm

Rekomendowane odpowiedzi

dobra panowie ale dalej nikt nie odpowiedzial i nie pisze o tym co ja napisalem i chyba 2 osoby!!!!

 

Sytuacja wyglada tak ze na dworze minus15C nadmuch ustawiony na 32C jazda na autostradzie 140km/h tem nawiewu nie przekracza 12-15C!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\

 

Zwolni sie do 80-90km/h zaczyna wiac goracem nagrzewa kabine i klimatronik zmienia obroty itp czyli wtedy zachowuje sie poprawnie.

Przy szybszej jezdzie nie daje rady dac cieplego powietrza!!!Zaznaczam ze tem wody na desce rodzielczej stoi nieruchomo !!

Moze to byc cos z termostatem, albo cos bo pomyslu mi brak ...

 

zdecydowanie objawy na padniety termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis cały czas autem smigam wiec nie mam mozliwosci sprawdzenie bo silnik zagrzany, ale z ran zobacze czy chlodnica po odpaleniu zaczyna sie zagrzewac, w wolnym ssaku termostat mialem na dole a w forku gdzie jest i czy chlodnica powinna od dolu czy od gory sie zagrzewac przy otwartym czy niedomknietym termostacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak chłodnicę tekturą przysłonić ?

Oj dobre :!: :!: :!:

Żuk i Nysa miały specjalne ocieplacze ze skaju, takie brązowe. Ehhh, łza się w oku kręci, fajnie było za komuny :!: :wink:

A kolega CYPIS musi jechać do ASO, bo faktycznie z opisu widać, że problemu się nie rozwiąże korespondencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ASO do moge jechac podpiac sie pod kompa czy cześci kupic ale z dianoza termostatu ???

Pozatym Aso bardzo niechetnie do mojego forka podchodzi :twisted:

Jutro obmacam po starcie węze i chlodnice i bedzie wiadomo......

Zreszta co wiecej w ASO zrobia testy laboratoryjne otwarcia termostatu??

Najwyzej wezme i go wyjme i pogotuje i zobaczymy jak działa. :twisted:

Poprostu nie mialem teraz czasu na nic wiecej jak dolanie płynu spryskiwaczy i sprawdzenie oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie też mnie to wnerwiało przez pierwsze 3 wejscia do auta-daje auto i temp 17 a tu nagle łeb urywa i grzeje z krateczki ze kiełbaski mozna smazyc ale daje na szybke trwa to moze 5-6 min i gra gitarka. Jeszcze mi sie nie zdarzyło zeby był zaparowany a mrozik tego lata okrutny -15. Widać Japońce stwierdzili że to optymalne nastawy klimy ja bym polemizował ale nic z tym chyba nie da sie zrobić-ja sie przyzwyczaiłem a mam forestera z 3 miechy.

P.S moze od tego własnie im sie takie skosne oczy robia jak zima napierdziela taki żar po pysku. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy objaw - jak bylo -15, to po paru minutach strumien powietrza z kratki lewej zaczal mnie parzyc w reke :>

to nie nowy objaw - to standard

ale poradziłem sobie tak :)

podgrzewanie siedzeń na 2 stopień, wentylator na 3 stopień, termostat na 17 z kawałeczkiem, nadmuch na auto.

Jak zaczyna dawać czadu z kratek wentylator daję na 2.

A w...y jestem przez pierwsze 50 kilometrów, potem sytuacja drogowa powoduje, że zapominam.... ale jak sobie pomyślę to aż mnie dźwiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z klimatronikiem jak z dzikim mustangiem :wink:

 

Mam OBK "już" 2 miesiące i przejechane 4 tys. km.

Po pierwszych testach klimatronika ustawionego na AUTO, a przede wszystkim po lekturze kilku wątków na forum, uznałem, że system jest do bani i zawsze wyłączałem tryb AUTO.

Wczoraj, mając przed sobą 160 km trasy, uparłem się i postanowiłem dziada przetrzymać. Ustawiłem AUTO, temp. 21 st. C i jazda. Oczywiście system najpierw dmuchał gorącym powietrzem jak wariat. Potem przypomniał sobie, że ma utrzymywać 21 st. C więc włączył A/C i wiał zimnym :evil:

Ale twardym trzeba być, nie mientkim, więc postanowiłem się nie przejmować i nie wyłączać dziada.

 

Po przejechanych 60 km wentylator nareszcie się "zmęczył" i obniżył stopień obrotów z kreski 4-tej na 3-cią. Zaczęło być znośnie więc wiedziałem już, że jest "mój" :mrgreen:

Po następnych 20 km klimatronik spotulniał, przełączył wentylator na drugi bieg i od tego czasu było już miodzio :grin: Powietrze o neutralnej temperaturze wiało prawie niezauważalnie (cały czas na pierwszym lub drugim biegu). I co najfajniejsze: ewidentnie działał czujnik nasłonecznienia.

Jak pojawiało się słońce i zaczynało grzać w szybę, to po chwili czułem bardzo miły powiew zimniejszego powietrza ze srodkowych otworów wentylacyjnych.

 

Droga powrotna to już miła kooperacja i żadnych narowistych zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechanych 60 km

romek_l opisał tu sedno sprawy. Klima działa w Subaru zajebiście, ale dopiero po 20-30 minutach. Albo się z tym godzisz i olewasz, albo, jak burzum śmigasz w szortach, klapkach, sweterku góralskim i czapce uszatce (czy na odwrót ?) .. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy u was tez tak jest bo nie wiem czy mam coś popsute czy tak ma być

jak ustawie nadmuch na nogi i szybę to powietrze idzie według ustawienia (czyli i na nogi i na szybę) z włączoną klimą (którą można wyłączyć)

a jak ustawie nawiew tylko na nogi to auto dmucha na nogi jak i również na szybę (a niby ustawienie jest tylko na nogi) z taką samą intensywnością jak w ustawieniu nogi+szyba (tylko klima nie załącza się automatycznie)

zauważyłem to przy próbie wysuszenia dywaników jak mi wiało również po czole

czy tak ma być czy u mnie się coś sypnęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być... Według instrukcji na przednią szybę nie wieje tylko wtedy gdy ustawimy kierunek nawiewu na ("klatę") oraz na ("klatę" i nogi). Gdy ustawimy tylko na (nogi) to oprócz nóg będzie dmuchac także lekko na szybę a także z dwóch skrajnych kratek tych co dmuchają na klatę. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...