Jump to content

Auto zakupione na fakturę - Czy powinienem zapłacic CIT?


Jaro_G
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem właśnie samochodzik od firmy, której dziłalność nie jest związana z obrotem samochodami na fakturę VAT oczywiście. Czy od takiej sprzedaży muszę zapłacić podatek 2% ?

Link to comment
Share on other sites

potwierdzam, nie placisz

 

VAT z faktury odprowadzi sprzedajacy

Ale ja pytam o podatek od czynności cywilno prawnych, 2%

 

ps. bedzie LPG do tego H6 czy nie :)?

Daj spokój, gazować tak piękny silniczek, na razie mówię stanowcze NIE!!!

Link to comment
Share on other sites

:arrow: USTAWA z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

:arrow: Art. 2 Nie podlegają podatkowi:

 

ust.4

czynności cywilnoprawne, jeżeli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej

czynności jest:

 

a) opodatkowana podatkiem od towarów i usług, :arrow: Twój przypadek - sprzedający jest płatnikiem VAT

 

B) zwolniona z podatku od towarów i usług, z wyjątkiem:

- umów sprzedaży i zamiany, których przedmiotem jest nieruchomość lub

jej część, albo prawo użytkowania wieczystego, spółdzielcze

własnościowe prawo do lokalu, prawo do domu jednorodzinnego w

spółdzielni mieszkaniowej lub prawo do miejsca postojowego w garażu

wielostanowiskowym lub udział w tych prawach,

- umowy spółki i jej zmiany,

- umowy sprzedaży udziałów i akcji w spółkach handlowych;

 

:arrow: http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/od ... 9caf803e15

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...