Skocz do zawartości

Forkiem przez świat - ISLANDIA


Speedy Bandito

Rekomendowane odpowiedzi

natomias ja mysle o czyms innym - dwa kroki od Grenlandii i bilet w dwie strony 150-200 Euro

 

Skąd Kolego masz takie info co do cen biletów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewoznik to Airiceland

 

www.airiceland.is

 

Ceny zaczynaja sie od 200 250 euro w 1 strone ale to zalezy w jakim okresie lecisz i na jakie lotnisko bo moze kosztowac nawet ponad 400 500 euro za jedna strone lotniska to:

 

Nuuk Airport i Ilulissat Airport na zachodzie

Kulusuk Airport i Constable Point(Tunu) Airport na wschodzie

Narsarsuaq Airport na południu

 

Ponadto wiem ze sa lotniska sezonowe robione w godzine może dłużej zrzuca sie z samolotu goscia w maszynie i facet jezdzi i wygładza tor poznałem nawet jednego takiego pilota "świra" nawet produkuje takie maszyny.

 

a butle z gazem mozna promem na Islandie zabrac ale bez gazu !!! SPRAWDZONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups - faktycznie w jedna strone - ale na tej stronie airiceland faktycznie jest od 150 Euro w jedna stone - z tym ze w okresie letnim juz teraz trudno jest kupic

 

Pusta butla gazowa - llepiej kupic jednorazowki juz na miejscu - taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Speedy!

 

Napisz jeszcze jak z butlą gazową, można ja wwieźć na prom i co na Islandzkiej kontroli granicznej?

Miałeś taką zwykłą (jak od komuny) 2, 3 kg nabijaną tu i ówdzie? czy te nowoczesne typu Campingaz?

Może wcale nie miałeś, bo wszędzie nawet na najmniejszym kampingu jest gdzie coś upichcić?

 

Mieliśmy taką nowoczesną, małą butlę Primus. Na promie nikt nie pytał o takie rzeczy, więc bez problemów (wiozłem nówkę sztukę, czyli pełną). Mieliśmy ją tak na wszelki wypadek i prawdę mówiąc ani razu jej nie użyliśmy.

 

Po zjechaniu na ląd od razu skierowali nas do osobnej kolejki. Pewnie wszystkich na polskich (słowiańskich) blachach tam kierują ;) Druga kolejka (niemieckie, austriackie itp. blachy) jechała od razu bez kontroli. Trochę sobie poczekaliśmy, aż w końcu kazali wjechać do takiego przelotowego garażu. Na szczęście nie robili kipiszu tylko popytali, czy coś wieziemy nielegalnego, do oclenia itp. Ale samochód obok dokładnie przetrzepywali.

 

Nie na wszystkich kempingach jest kuchnia. Z tych, co my byliśmy, to była w Hafnarfjordur, ale w Skaftafell i w Laugarvatn nie było (w tym ostatnim pryszniców też nie było, ale na pobliskim basenie były). Jednak zawsze obok była jakaś hamburgerownia lub restauracja. Zawsze też robiliśmy po drodze zakupy i mieliśmy jedzenie na kolację/śniadanie (obiady też jadaliśmy zazwyczaj po drodze w hamburgerowniach/restauracjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozdrowienia dla Wszystkich z Islandii, powiem tak, jest dużo lepiej niż myślałem, klimaty dla Subaromaniaków nie do opisania.

Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia (pierwszy raz na forum) po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pozdrowienia dla Wszystkich z Islandii, powiem tak, jest dużo lepiej niż myślałem, klimaty dla Subaromaniaków nie do opisania.

Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia (pierwszy raz na forum) po powrocie.

 

 

 

czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiezo po powrocie - pelen wrazen i spostzrezen

tylu subaru wszelkiej masci to chyba nie ma nigdzie jak w Islandii.

No i te widoki, krajobrazy, rybki.

No i zaleta - widno przez 24 godziny.

O 12-tej w nocy jak u nas o 18-tej przy pogodnym niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej!

 

Wrzucam parę swoich fotek:

(miałem niestety, źle ustawioną datą w aparacie - co mi strasznie namieszało, przy ich obrabianiu)

 

kolejka do Narrony, byliśmy pierwsi!

 

sam0528e.th.jpg

 

na Islandzkiej ziemi

 

sam0631i.th.jpg

 

przełom czerwca i lipca!

 

sam0642q.th.jpg

 

można tam spotkać takie perełki, generalnie dużo amerykańskich aut

 

sam0663u.th.jpg

 

pierwszy ciekawy znak drogowy

 

sam0664k.th.jpg

 

droga przez interior F35

 

sam0791.th.jpg

 

sam0797j.th.jpg

 

jeden z lodowców 8)

 

sam0816.th.jpg

 

drugi ciekawy znak drogowy :D

 

sam0859th.th.jpg

 

na bocznych drogach częste są bramki, które należy sobie samemu otworzyć, a po przejeździe zamknąć, chyba żeby barany nie pouciekały...?

 

sam0860k.th.jpg

 

wyspa Heimaey

 

sam0868n.th.jpg

 

sam0900.th.jpg

 

Fiordy Zachodnie, miasteczko Flateyri, gdzie na 200 mieszkańców 60 to Polacy, zresztą na całej Islandii jest pełno naszych rodaków

 

20110626204607.th.jpg

 

20110627112201.th.jpg

 

lodowce, niestety trzeba mieć opony 30 calowe, żeby dalej jechać...

 

20110628160145.th.jpg

 

20110628160223.th.jpg

 

20110705164236.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że coraz więcej ludzi wybiera się na Islandię, Tiger fajne fotki. Powiedz czy objechałeś całą Islandię i gdzie byleś na południu jeżeli byleś!

 

odnośnie pierwszego postu to Subaraków na Islandii jest mnóstwo ze względu ze są to samochody 4x4 bardzo a wręcz bardzo przydatne w zimie(ja tez miedzy innymi przez zimę zdecydowałem się na Legasia), a piwo jest i mocniejsze niż 2,25%, kolega kupował w zwykłym sklepie i nie ma tam mocniejszych alkoholi i tylko "Light Beer-2,25%", w sklepach alkoholowych "Vínbúð" można kupić każdy rodzaj alkoholu ale piwo i tak najmocniejsze to w granicach 7%.

 

No i zaleta - widno przez 24 godziny.

O 12-tej w nocy jak u nas o 18-tej przy pogodnym niebie.

 

przepiekny kraj lipiec pod kołem polarnym 3 godzina w nocy

 

DSC05021_hsnhqap.JPG

 

w czerwcu jest najdłuższy dzień w roku i słońce "zachodzi" na ok 1h, początki przyzwyczajenia były ciężkie ale teraz jak się szybko zrobi ciemno to człowiek dziwnie się czuje, dodam ze w zimie dzień trwa od ok 10:30 do ok 15:00.

 

ale za to zimą to co tutaj się dzieje robi duże wrażenie.

Wrzuć jakieś foty :smile:

 

słabo ale pod koniec kwietnia to ciężko o zimę np w Polsce

 

ogólnie ostatnie dwie zimny były bardzo bardzo łagodne jak na Islandię, śniegu mało, zimno w granicach max -10...

 

a tutaj filmik po wybuchu wulkanu Eyjafjallajoekull:

http://www.youtube.com/user/Koniu0739#p/u/3/dFrue-OzZ10

 

tydzień później jechałem niebo było czyściutkie a widoczność na kilkaset metrów.

 

p.s. jak ktoś się wybiera i chcę się coś dowiedzieć chętnie posłużę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że coraz więcej ludzi wybiera się na Islandię, Tiger fajne fotki. Powiedz czy objechałeś całą Islandię i gdzie byleś na południu jeżeli byleś!

 

Tak, objechaliśmy całą Islandię, na południu byliśmy 3 dni w Reyjaviku, w tym Golden Ring z Gullfossem (po wodospadach Dettifos i Selfoss, nie robi już takiego wrażenia) i Pingvellir (bardzo polecam), w Blue Lagoonie, uwaga jest tam bardzo drogo, o wiele lepsze baseny są koło Dimmuborgir. Byliśmy na Heimaeyu wraz z noclegiem na wyspie, niesamowite wrażenia są też na Vatnajökull i Jökulsárlón - jest pełno zdjęć w sieci, a ja nie mam takich z Subaru w tle :(

 

Zresztą siły natury są tam nieobliczalne, jak już byliśmy na promie, to na 1 (ring wyspy) za miejscowością Vik, na skutek aktywności wulkanicznej podgrzał się lodowiec, wody ruszyły i zerwało most z kawałkiem drogi. Ludzie którzy nie mieli aut przeprawowych (a takich niestety Subaru nie produkuje) musieli objeżdżać 1 w drugą stronę około 1000 km i na prom niektórzy ponoć nie zdążyli, a tu już jest katastrofa przy tych cenach biletów... i np. ponadtygodniowym opóźnieniu w powrocie do domu o ile w ogóle się na prom dostali w pierwszym wolnym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że coraz więcej ludzi wybiera się na Islandię, Tiger fajne fotki. Powiedz czy objechałeś całą Islandię i gdzie byleś na południu jeżeli byleś!

 

Tak, objechaliśmy całą Islandię, na południu byliśmy 3 dni w Reyjaviku, w tym Golden Ring z Gullfossem (po wodospadach Dettifos i Selfoss, nie robi już takiego wrażenia) i Pingvellir (bardzo polecam), w Blue Lagoonie, uwaga jest tam bardzo drogo, o wiele lepsze baseny są koło Dimmuborgir. Byliśmy na Heimaeyu wraz z noclegiem na wyspie, niesamowite wrażenia są też na Vatnajökull i Jökulsárlón - jest pełno zdjęć w sieci, a ja nie mam takich z Subaru w tle :(

 

Zresztą siły natury są tam nieobliczalne, jak już byliśmy na promie, to na 1 (ring wyspy) za miejscowością Vik, na skutek aktywności wulkanicznej podgrzał się lodowiec, wody ruszyły i zerwało most z kawałkiem drogi. Ludzie którzy nie mieli aut przeprawowych (a takich niestety Subaru nie produkuje) musieli objeżdżać 1 w drugą stronę około 1000 km i na prom niektórzy ponoć nie zdążyli, a tu już jest katastrofa przy tych cenach biletów... i np. ponadtygodniowym opóźnieniu w powrocie do domu o ile w ogóle się na prom dostali w pierwszym wolnym terminie.

 

2 razy się tak zdarzyło, raz na skutek Eyjafjallajokull i ostatnio w maju na skutek wybuchu Grimsvotn.

 

...niesamowite wrażenia są też na Vatnajökull i Jökulsárlón - jest pełno zdjęć w sieci, a ja nie mam takich z Subaru w tle :(

p.s. będę jechał autem jak wszystko będzie ok w następnym roku do Polski na wakacje to zrobię po drodze parę fotek to zamieszczę hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy się tak zdarzyło, raz na skutek Eyjafjallajokull i ostatnio w maju na skutek wybuchu Grimsvotn.

 

Kolego ja piszę o lipcu tego roku, chodzi o wulkan Katla, masz tu linki. Dziwie się, że mieszkając na Islandii o tym nie słyszałeś...

 

http://kontakt24.tvn.pl/temat,islandia- ... 20654.html

 

http://www.informacje.is/index.php?opti ... 45〈=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

zabieram się za czytanie, więc odgrzebię ten wątek.

 

póki co pytanie otwarte... co warto zobaczyć w 3 dni w okolicach Reykjaviku? (zakładając, że jest auto z wypożyczalni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Hej,

czy ktoś ma dobry patent na dotarcie na Islandię z samochodem?

Kilkukrotnie analizowałem temat i znajduję właściwie tylko prom Smyril Line.

Z kuszącym postojem na Wyspach Owczych.

Ale ceny są  mocno niezachęcające.

Jakiś sposób na zniżkę? Namiar do konkurencji?

Alternatywa ze Szkocji, która skróciłaby męki pływania?

Z góry dzięki!

Pozdro

100M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej!

 

Wrzucam parę swoich fotek:

(miałem niestety, źle ustawioną datą w aparacie - co mi strasznie namieszało, przy ich obrabianiu)

 

kolejka do Narrony, byliśmy pierwsi!

 

sam0528e.th.jpg

 

na Islandzkiej ziemi

 

sam0631i.th.jpg

 

przełom czerwca i lipca!

 

sam0642q.th.jpg

 

można tam spotkać takie perełki, generalnie dużo amerykańskich aut

 

sam0663u.th.jpg

 

pierwszy ciekawy znak drogowy

 

sam0664k.th.jpg

 

droga przez interior F35

 

sam0791.th.jpg

 

sam0797j.th.jpg

 

jeden z lodowców icon_cool.gif

 

sam0816.th.jpg

 

drugi ciekawy znak drogowy biggrin.png

 

sam0859th.th.jpg

 

na bocznych drogach częste są bramki, które należy sobie samemu otworzyć, a po przejeździe zamknąć, chyba żeby barany nie pouciekały...?

 

sam0860k.th.jpg

 

wyspa Heimaey

 

sam0868n.th.jpg

 

sam0900.th.jpg

 

Fiordy Zachodnie, miasteczko Flateyri, gdzie na 200 mieszkańców 60 to Polacy, zresztą na całej Islandii jest pełno naszych rodaków

 

20110626204607.th.jpg

 

20110627112201.th.jpg

 

lodowce, niestety trzeba mieć opony 30 calowe, żeby dalej jechać...

 

20110628160145.th.jpg

 

20110628160223.th.jpg

 

20110705164236.th.jpg

Zacnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...