Skocz do zawartości

Śmierdzący dym


grzelak84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadaczem Subaru Legacy i jest to moja pierwsza przygoda z tą marką wiec może głupie pytania zadam ale mnie troche to zaskakuje

 

Chodzi tu o dy wydobywający sie z rury wydechowej.

 

Po pierwsze to strasznie dymi w porównaniu do innych benzyniaków i poprzednich które miałem, dym jest normalnej barwy ale jego ilośc jest zaskakująca bo jak stoje na swiatłach gdzies w miescie to w lusterku jedynie widze wijący sie dym.

 

 

Po drugie, cieżko jest stac za samochodem przy uruchomionym silniku bo dym jest strasznie żrący w gardło, a jak sie zostawi drzwi lekko otwarte a dym dostanie sie do środka to ledwo idzie wysiedziec w środku. Stacje benzynowe zmieniałem juz od BP przez Schell, Orlen i Statoil (oczywiscie tankuje tylko 98)

 

 

Wiec pytanie czy to jest normalne czy tez jakis problem zwiastuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pytanie czy to jest normalne czy tez jakis problem zwiastuje?

Nie wiem co jest z Twoim autem , ale moje nie śmierdzi . Ja widzę tylko parę i żadnego smrodu nie czuję . Na każdej stacji diagnostycznej robią analizę spalin . Poza tym czeka cię wizyta w serwisie , bo czarno widzę ten smród i dym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało przegląd we wrzesniu tego roku w ASO. Dziś żona musiała wyjsc z samochodu bo miała niedomkniete drzwi i troche dymu sie dostało do środka kiedy odsniezałm rano, a w środku nie szło usiedzieć a samochod jest z rocznika 2006. a co do płynu chłoodnicy to nie mam pojecia, nie obserwowałem go nigdy w tym samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzelak84 Masz u siebie świetne ASO - nie powinieneś go bojkotować :mrgreen: Zaprzyjażnij się , bo może się zrobić bardzo kosztownie .

 

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 12:16 am ]

A co ma paliwo 98 do tego to nie rozumiem . Ja jeżdżę na 95 i nic się nie dzieje , bo tej 98 spala więcej niż 95 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może się poprostu wydech rozszczelnił na którymś tam etapie, no ale chyba wtedy przed katalizatorem. A jaki to smród - spalin?

 

Albo co innego się rozszczelniło bliżej silnika i np. kapie na inne gorące elementy chodźby korektor wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yapco, o to to - do tego właśnie zmierzałem, czyli do jakiegoś rozszczelnienia przed katalizatorem.

 

W moim STI i legacu turbo też się porozszczelniały katalizatory - gdybym się znał i potrafił to sprawdzić, byłbym skłonny przysiąc, że gdzieś znikły :shock: :mrgreen: i wali straszliwie. Tj. fajnie, ale straszliwie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu. To troche przejeździłem autem podczas świat wiec miałem okazje posprawdzać pewne zachowania auta a mianowicie wyszły na jaw kolejne objawy:

 

- po przejechaniu 600km przejdło mi auto 1litr płynu do chłodnicy,

 

- Subi czasem łapie cos w rodzaju zamulenia a mianowicie, wyjezdzam ze skrzyzowania, pełen gaz w deche a on szarpie, muli, a prędkość nie rośnie i dopiero po jakimś czasie łapie obroty i nagle zrywa do przodu. To samo sie dzieje przy predkościach 80-90km/h. ja chce wcisnąc powoli gaz aby przyspieszyc delikatnie a on szarpie, dusi się a obroty nie rosną a po chwili dopiero redukuje i ostro zrywa - tak dzieje sie od czasu do czasu kiedy samochod jest juz dobrze rozgrzany.

 

W tygodniu podjade do Kocara i oby to nie były zbyt duze wydatki bo po swiętach to wiadomo mik :roll: ołaj przetrzebia sakwe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzelak84 No to sprawdż czy uszczelki masz wydmuchane .

 

Ja jestem laikiem-mechanikiem wiec za bardzo nie wiem o czym do mnie mówisz :mrgreen:

 

Ale w poniedziałek dzwonie do Kocara no chyba ze można w poznaniu to zrobić z pominieciem drogiego ASO ale nie znam nikogo w poznaniu kto by sie zajmował szubarkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzelak84 No to sprawdż czy uszczelki masz wydmuchane .

 

Ja jestem laikiem-mechanikiem wiec za bardzo nie wiem o czym do mnie mówisz :mrgreen:

 

Ale w poniedziałek dzwonie do Kocara no chyba ze można w poznaniu to zrobić z pominieciem drogiego ASO ale nie znam nikogo w poznaniu kto by sie zajmował szubarkami

 

Zalecam medytacje i autosugestię... cobyś w poniedziałek lub wtorek dzielnie przetrwał informację od Kocara o przybliżonych kosztach... :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzelak84 No to sprawdż czy uszczelki masz wydmuchane .

 

Ja jestem laikiem-mechanikiem wiec za bardzo nie wiem o czym do mnie mówisz :mrgreen:

 

Ale w poniedziałek dzwonie do Kocara no chyba ze można w poznaniu to zrobić z pominieciem drogiego ASO ale nie znam nikogo w poznaniu kto by sie zajmował szubarkami

 

Zalecam medytacje i autosugestię... cobyś w poniedziałek lub wtorek dzielnie przetrwał informację od Kocara o przybliżonych kosztach... :roll: :mrgreen:

 

No własnie tego sie najbardziej obawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tego sie najbardziej obawiam

 

Tak właściwie, jakby się okazało, że to uszczelki... to będziesz mógł się cieszyć, że tylko uszczelki... a nie np. pęknięta lub pokrzywiona głowica. Bo w każdym zdarzeniu da się znaleźć optymistyczny akcent. :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

grzelak87,

Czy cos Ci pomogli z tym smrodem. U mnie w Legacy 2008 jest dokładnie tak samo. a w ASO mówią "ten typ tak ma". Problem jest na tyle poważny, że nie da się wysiedzieć w aucie jak wiatr od tyłu zawiewa albo cofam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzelak87,

Czy cos Ci pomogli z tym smrodem. U mnie w Legacy 2008 jest dokładnie tak samo. a w ASO mówią "ten typ tak ma". Problem jest na tyle poważny, że nie da się wysiedzieć w aucie jak wiatr od tyłu zawiewa albo cofam.

 

Niestety nic nie pomogło. Uszczelki sprawdzone i wszytko jest w porządku. Ja sie staram przyzwyczaic do tego zjawiska choc wiem ze tak byc nie powinno patrząc na inne auta z silnikiem benzynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...