Skocz do zawartości

do właścicieli wróblołapów - prędkość vs. drganie maski


woyt

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inny objaw z "wróblołapem" :grin:

Powyżej 160 zaczyna mi głośno szumieć/piszczeć strumień powietrza :???:

Uszczelki w drzwiach lewych i prawych sa OK- bo myslałem, że to może przez drzwi tak szumi.

Możliwe, że to przez uszczelke przedniej szyby tak szumi? Czy wina leży w samym "wróblołapie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe falowanie/drgania/ruchy w ogóle to miał STI MY03 z tym byczym wlotem, szczególnie przy >240kmh jadąc za innym samochodem, który dodatkowo generował zawirowania powietrza ;)

 

Faktycznie dla kogoś, kto robi to pierwszy raz, może to być dość imponujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dla kogoś, kto robi to pierwszy raz, może to być dość imponujące
tak że nie odpadnie...

no teraz to już mnie przekonaliście. upewnię się jeszcze, że maska "zaskakuje" dobrze i można śmiało poginać ;)

dziękuję Wam wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dla kogoś, kto robi to pierwszy raz, może to być dość imponujące

 

Przemeq napisał/a:

tak że nie odpadnie...

 

no teraz to już mnie przekonaliście. upewnię się jeszcze, że maska "zaskakuje" dobrze i można śmiało poginać ;)

dziękuję Wam wszystkim!

Tym faktem tez byłem troszke zaskoczony ale teraz juz wiem, ze nie ma czego sie obawiac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

największe falowanie/drgania/ruchy w ogóle to miał STI MY03 z tym byczym wlotem, szczególnie przy >240kmh jadąc za innym samochodem, który dodatkowo generował zawirowania powietrza ;)

 

 

Ja mam właśnie MY03 z mega wlotem i szukałem postu o drganiu maski i wiatrołapa ;P mega drga jechałem obwodnica jowa jakie 190 i mega drgała czy tam falowała ale jak sie zatrzymałem maski rękami nie ruszysz ;P

Pocieszyliście mnie ze to nie tylko u mnie falowanie maski występuje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej chyba sam kurnik by odleciał, bo maska dzięki pochyleniu przy tych prędkościach jest solidnie dociskana.

 

i spie spokojnie ;)

jadąc 200 kmh :mrgreen:

Aerodynamika nie jest najlepszym tematem do rozważania na chłopski rozum. Na samej masce mogą być miejsca gdzie będzie dociskana i miejsca gdzie będzie ją podnosić (pomijając już sam kurnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kurnik z sti i tu dopiero maska pracuje. Z resztą czasami mi odskakuje i trzyma się na zabezpieczeniu... na przeglądzie mi to poprawią...

 

Potwierdzam. Jakby co to zabezpieczenie trzyma dobrze. Mnie odskoczyła przy mocno mandatowej prędkości, po tym jak jej nie domknąłem wcześniej. Nie muszę pisać, że miałem pełno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 160 zaczyna mi głośno szumieć/piszczeć strumień powietrza ...

 

Z zastrzeżeniem, że mój samochód ma zupełnie inną aerodynamikę (jeśli można tak nazwać tę właściwość w przypadku pojazdu autobusopodobnego): -- lotniczy szumogwizd pojawiał się już powyżej 100 km/h. Dałem ów autobus do wygłuszenia i zamówiłem też wygłuszenie maski. Przy odbiorze dowiedziałem się, że maski nie zrobili, bo uznali to za niepotrzebne, natomiast matami głuszącymi zatkali puste wnęki po bokach komory silnika przechodzące w stronę drzwi (czyli wewnątrz błotników, od strony drzwi). Ów gwizd zniknął zupełnie. Teraz czasem pojawia się inny - na wysokości luster, przy niekorzystnym wietrze. Pewnie wcześniej był też, ale nie było go słychać. W każdym razie ten już nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe falowanie/drgania/ruchy w ogóle to miał STI MY03 z tym byczym wlotem, szczególnie przy >240kmh jadąc za innym samochodem, który dodatkowo generował zawirowania powietrza ;)

 

 

Ja mam właśnie MY03 z mega wlotem i szukałem postu o drganiu maski i wiatrołapa ;P mega drga jechałem obwodnica jowa jakie 190 i mega drgała czy tam falowała ale jak sie zatrzymałem maski rękami nie ruszysz ;P

Pocieszyliście mnie ze to nie tylko u mnie falowanie maski występuje ;P

jeszcze ciekawiej jest jak w wietrzny dzień przy dość dynamicznej jeździe mijasz TIRa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...