Skocz do zawartości

Czy montował ktoś z Was rozpórke kielichów w OBK??


Matej

Rekomendowane odpowiedzi

Matej, do OBK będzie taka sama jak do Legacy. Ja mam rozpórkę przednią STI. Być może to kwestia połączenia z dość sztywnym zawieszeniem i bardziej precyzyjnym układem kierowniczym, ale ja natychmiast po wyjechaniu z serwisu zauważyłem różnicę. Samochód wydaje się bardziej zwarty, bardziej chętny do skręcania ... mi się to podoba :)

 

Ale nie wiem czy w przypadku OBK i jego raczej miękkiego zawieszenia miałoby to sens... niemniej jak się uprzesz, o rozpórki STI zamówsz u dealera, mogę Ci wyszukać nr katalogowy jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...takie?

 

1

i

2

 

PS: też nie wiem czy jest sens - OBK jest faktycznie mega sztywny w porównaniu np. z OBK 99 - że nie wspomnę o turbodziadku... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK taki sztywny to nie jest kiedys zaparkowalen na zboczu i klapy domknac nie mogle. Rozpora w OBK to chyba bez sensu.

 

Mam taką samą obserwację co do klapy.

Pisząc to, co powyżej miałem raczej na myśli porównanie sztywności względem mojego poprzedniego OBKa (subiektywnie duży postęp - chodzi mi o skręcanie/sztywność karoserii wokół jej najdłuższej osi przy wolnej jeździe po sporych nierównościach) oraz turbodziadka (może on się dzięki swojej nie-sztywności tak dobrze klei do asfaltu - hę? :mrgreen: ).

 

Rozpórka bez sensu? Chyba tak. OBK się płynie, T-dziadkiem - się zap...ala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...