Jump to content

Czy montował ktoś z Was rozpórke kielichów w OBK??

Matej
 Share

Recommended Posts

Matej, do OBK będzie taka sama jak do Legacy. Ja mam rozpórkę przednią STI. Być może to kwestia połączenia z dość sztywnym zawieszeniem i bardziej precyzyjnym układem kierowniczym, ale ja natychmiast po wyjechaniu z serwisu zauważyłem różnicę. Samochód wydaje się bardziej zwarty, bardziej chętny do skręcania ... mi się to podoba :)

Ale nie wiem czy w przypadku OBK i jego raczej miękkiego zawieszenia miałoby to sens... niemniej jak się uprzesz, o rozpórki STI zamówsz u dealera, mogę Ci wyszukać nr katalogowy jeśli chcesz.

...takie?

1

i

2

PS: też nie wiem czy jest sens - OBK jest faktycznie mega sztywny w porównaniu np. z OBK 99 - że nie wspomnę o turbodziadku... :roll:

OBK taki sztywny to nie jest kiedys zaparkowalen na zboczu i klapy domknac nie mogle. Rozpora w OBK to chyba bez sensu.

Mam taką samą obserwację co do klapy.

Pisząc to, co powyżej miałem raczej na myśli porównanie sztywności względem mojego poprzedniego OBKa (subiektywnie duży postęp - chodzi mi o skręcanie/sztywność karoserii wokół jej najdłuższej osi przy wolnej jeździe po sporych nierównościach) oraz turbodziadka (może on się dzięki swojej nie-sztywności tak dobrze klei do asfaltu - hę? :mrgreen: ).

Rozpórka bez sensu? Chyba tak. OBK się płynie, T-dziadkiem - się zap...ala :D