Skocz do zawartości

Miękki hamulec po zmianie


kowalr6

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem caly zestaw(tarcze zaciski klocki przód i tył) w wrx us spec na eurpejską.niestety pedał wpada dalej w podłogę hamuje troszkę lepiej.pytanie czy to norma taki miękki pedał czy pompa jest taka sama us a eu?, czy jest jakiś sposób sprawdzenia sprawności pompy?

dzięki za odp pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem caly zestaw(tarcze zaciski klocki przód i tył) w wrx us spec na eurpejską.niestety pedał wpada dalej w podłogę hamuje troszkę lepiej.pytanie czy to norma taki miękki pedał czy pompa jest taka sama us a eu?, czy jest jakiś sposób sprawdzenia sprawności pompy?

dzięki za odp pozdr.

 

zrób 200-300km a potem napisz jak bedzie problem , ale pewnie nie bedzie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem z zaciskami od WRX w Forku. Odkręciłem zaciski i podniosłem je maksymalniedo góry na tyle na ile pozwalały przewody tak aby odpowietrznik był w górze i dopiero wtedy odpowietrzałem(trzeba włożyc coś pomiędzy klocki zamiast tarczy). Powietrze nie chciało inaczej wyjść z zacisków. W tym przypadku pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem caly zestaw(tarcze zaciski klocki przód i tył) w wrx us spec na eurpejską.niestety pedał wpada dalej w podłogę hamuje troszkę lepiej.pytanie czy to norma taki miękki pedał czy pompa jest taka sama us a eu?, czy jest jakiś sposób sprawdzenia sprawności pompy?

dzięki za odp pozdr.

 

czy zestaw tarcze-klocki był całkiem nowy? czy używany? jak używany, wystarczy, że założyłeś klocki nie tam gdzie były wcześniej, i teraz trzeba poczekać aż się ułożą, jak napisał carfit, 200-300km powinno wystarczyć... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po przejsciu na zestaw z WRXa - wszystko nowe za wyjatkiem tylnych zaciskow, te zostaly zregenerowane - prawy przod na poczatku hamowania wydaje twarde, dosyc glosne 'klik'. Zwlaszcza slychac jak sie ruszy i gwaltownie zahamuje. 'KLIK'.

 

Jedno ramie felgi jest lekko wyszczerbione (ze 2mm) bo spotkalo sie z zaciskiem, ale je podszlifowalem i juz nie koliduje. Zacisk nadal przykrecony fest, luzow nie wykazuje. Jedyne co zastanawia, ze przy nowych klockach (DS2500) i nowych tarczach Zimmermann'a tloczki w zacisku wysuniete sa circa do polowy. Wyglada jakby mialy wypasc gdy sie klocki zuzyja. W sobote porownam z lewym zaciskiem.

 

Tylko co tak klika? Przy poprzednim zestawie (277mm, dwa tloczki) nic nie klikalo wiec to nie luzy w zawieszeniu czy napedzie. Teraz zas stuka. Czy klocek moze miec taki luz w zacisku?

 

Edwin, to te zaciski co mi pol roku temu wyslales, tylko czas na przekladke byl dopiero teraz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tak klika? Przy poprzednim zestawie (277mm, dwa tloczki) nic nie klikalo wiec to nie luzy w zawieszeniu czy napedzie. Teraz zas stuka. Czy klocek moze miec taki luz w zacisku?

 

ja mam klocek CL RC5+ w zacisku STi i klika (rzeklbym wrecz napier#@$!) przy pierwszej aplikacji hamulca potem OK, tak ma byc, trzeba sie do tego przyzwyczaic, ja np. po cofaniu, gdy zapinam jedynke i zaczynam sie napedzac delikatnie kopie w hamulec zeby klocki sie ulozyly i potem juz nie ma problemu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool, ale tylko z prawej strony :roll: Posprawdzam jeszcze w sobote wszystkie srubunki i... moze tak ma byc.

Ivi jeszcze sie skarzy ze obciachowo piszczy przy hamowaniu i sie ludzie w korkach gapia. Na drugi raz zaloze jej CarbonLorain :twisted:

 

Wiciu, to Ty nie hamujesz już kijem przetkniętym przez tunel? :twisted::lol: a piszczy, jak się coś zapieka, albo jak są twarde, fajansiarskie klocki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam klocek CL RC5+ w zacisku STi i klika (rzeklbym wrecz napier#@$!) przy pierwszej aplikacji hamulca potem OK, tak ma byc, trzeba sie do tego przyzwyczaic,

 

U mnie "pukanie" jest ale z tyłu z zaciskiem STI i DS2500 po pierwszym przyhamowaniu w danym kierunku też się uspokaja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...