Jump to content

Przekładka lampy tylnej z US na EU?

karol76
 Share

Recommended Posts

Witam. Czy można bez większych problemów zamontować w Foresterze 2.5XT MY09 US lampę tylną lewą z Forestera EU 09? Proszę o info, bo nie wiem czy przerabiać lampę US, czy może kupić od wersji EU?

Właśnie chodzi o przeciwmgielne. Chciałem się upewnić, że nie ma innych mocowań lub innych niespodzianek.

Dzięki tylnemu światełku z EU nie będę się wizualnie różnił.

Może orientujesz się ile taka lampka może kosztować -brutto oczywiscie :razz:

Wejście w lampie EU będzie ale trzeba poprowadzić instalację i zamontować przełącznik (tak było u mnie ale to MY07). Ewentualnie można wykorzystać jedną z żarówek światła cofania w lampie US - zmienić ją na czerowną i pociągnąć kabelek + włącznik j.w.

Wiem, że dodatkowego włącznika i "kabelka" i tak nie uniknę, ale dzięki lampce z EU nie będę "rzucał" się w oczy na drodze. Zastanawiałem się tylko, czy nie ma jakiejś różnicy w montażu lampy, ale Maras mnie upewnił w tej kwestii.

Jak twoje przednie lampki przechodzą spokojnie przeglądy, bo trochę się tego obawiam u siebie a nie chciałbym kupować EU, bo .....szkoda czasu :wink: .

Lampy przechodzą przegląd bez najmniejszego problemu. Musiałem jednak wyjąć żarówki ze świecących non stop na pomarańczowo pozycyjnych/obrysówek - w przednich reflektorach oczywiście. Diagnosta na stacji stwierdził, że nie może na to przymknąć oka :wink:

Nie jestem pewien jak jest w MY09 ale rozważ moje rozwiązanie z czerowną żarówką w świetle cofania.

To dlaczego w europejskich Volvo są takowe obrysówki ? I co na to diagności ?

Obrysówki w volvo są na zderzakach (z boku auta). To co świeci z lampach forkowych us spec to coś w rodzaju pozycyjnych świecących na pomarańczowo, co jest podobno naszym (europejskim) prawem zakazane. :wink:

Forek MY09 US ma białe światła pozycyjne. A te lampki pomarańczowe świecą z boku kierunkowskazu - chyba można to uznać za obrysówki - tak przynajmniej twierdzi znajomy diagnosta.

Obrazek

Mój pojazd (MY07 US) miał również białe pozycje i właściwie jak większość aut z usa dodatkowo te pomarańczowe żarówki przy kierunkach. Widać co stacja to inne zasady...

Pozostaje więc postawić na swoim i spierać się na stacji z diagnostą, albo wyjąć pomarańczowe żarówki.

Forek MY09 US ma białe światła pozycyjne. A te lampki pomarańczowe świecą z boku kierunkowskazu - chyba można to uznać za obrysówki - tak przynajmniej twierdzi znajomy diagnosta.

Obrazek

Dokładnie, nie wiem w czym problem. Wspomniane wyżej Volvo też tak ma. Zresztą trzeba wiedzieć gdzie jeździć na przeglądy ;)

A co do instalacji przeciwmgielnego to nie wiem o co chodzi, po co zmieniać lampę? Forek US świeci 4 stopami (właściwie to pięcioma) Wystarczy odłączyć 2 dolne "stopy", pod jeden podpiąć przeciwmgielne i już. Taka operacja u elektryka kosztuje ok 150 zł, z doprowadzeniem instalacji, montażem włącznika itp.

Z

A co do instalacji przeciwmgielnego to nie wiem o co chodzi, po co zmieniać lampę? Forek US świeci 4 stopami (właściwie to pięcioma) Wystarczy odłączyć 2 dolne "stopy", pod jeden podpiąć przeciwmgielne i już.

Chyba jednak jest trochę inaczej niż mówisz.

Z tego co ja widzę to US spec 09 w obydwu tylnych lampach jest:

kierunkowskaz (pomarańczowe)

stop (czerwone)

cofania (białe - dlatego z lewego można zrobić czerwone przeciwmgielne)

Ale możliwe, że coś źle kombinuję :sad:

b8428694f392476bm.jpg

AD4M, te pomarańczowe obrysówki na zderzakach są w starszych modelach Volvo w tym się zgodzę. W najnowszych jednak są umieszczone w lampie tuż obok kierunku. Jeżeli mógłbys to sprawdzic w najbliższym salonie Volvo to byłbym wdzięczny jakie to są te światełka-obrysówki i co na to dealerzy.