Skocz do zawartości

Przekładka lampy tylnej z US na EU?


karol76

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chodzi o przeciwmgielne. Chciałem się upewnić, że nie ma innych mocowań lub innych niespodzianek.

Dzięki tylnemu światełku z EU nie będę się wizualnie różnił.

Może orientujesz się ile taka lampka może kosztować -brutto oczywiscie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście w lampie EU będzie ale trzeba poprowadzić instalację i zamontować przełącznik (tak było u mnie ale to MY07). Ewentualnie można wykorzystać jedną z żarówek światła cofania w lampie US - zmienić ją na czerowną i pociągnąć kabelek + włącznik j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dodatkowego włącznika i "kabelka" i tak nie uniknę, ale dzięki lampce z EU nie będę "rzucał" się w oczy na drodze. Zastanawiałem się tylko, czy nie ma jakiejś różnicy w montażu lampy, ale Maras mnie upewnił w tej kwestii.

Jak twoje przednie lampki przechodzą spokojnie przeglądy, bo trochę się tego obawiam u siebie a nie chciałbym kupować EU, bo .....szkoda czasu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy przechodzą przegląd bez najmniejszego problemu. Musiałem jednak wyjąć żarówki ze świecących non stop na pomarańczowo pozycyjnych/obrysówek - w przednich reflektorach oczywiście. Diagnosta na stacji stwierdził, że nie może na to przymknąć oka :wink:

Nie jestem pewien jak jest w MY09 ale rozważ moje rozwiązanie z czerowną żarówką w świetle cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w europejskich Volvo są takowe obrysówki ? I co na to diagności ?

Obrysówki w volvo są na zderzakach (z boku auta). To co świeci z lampach forkowych us spec to coś w rodzaju pozycyjnych świecących na pomarańczowo, co jest podobno naszym (europejskim) prawem zakazane. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek MY09 US ma białe światła pozycyjne. A te lampki pomarańczowe świecą z boku kierunkowskazu - chyba można to uznać za obrysówki - tak przynajmniej twierdzi znajomy diagnosta.

Obrazek

Mój pojazd (MY07 US) miał również białe pozycje i właściwie jak większość aut z usa dodatkowo te pomarańczowe żarówki przy kierunkach. Widać co stacja to inne zasady...

 

Pozostaje więc postawić na swoim i spierać się na stacji z diagnostą, albo wyjąć pomarańczowe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek MY09 US ma białe światła pozycyjne. A te lampki pomarańczowe świecą z boku kierunkowskazu - chyba można to uznać za obrysówki - tak przynajmniej twierdzi znajomy diagnosta.

Obrazek

Dokładnie, nie wiem w czym problem. Wspomniane wyżej Volvo też tak ma. Zresztą trzeba wiedzieć gdzie jeździć na przeglądy ;)

A co do instalacji przeciwmgielnego to nie wiem o co chodzi, po co zmieniać lampę? Forek US świeci 4 stopami (właściwie to pięcioma) Wystarczy odłączyć 2 dolne "stopy", pod jeden podpiąć przeciwmgielne i już. Taka operacja u elektryka kosztuje ok 150 zł, z doprowadzeniem instalacji, montażem włącznika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z

A co do instalacji przeciwmgielnego to nie wiem o co chodzi, po co zmieniać lampę? Forek US świeci 4 stopami (właściwie to pięcioma) Wystarczy odłączyć 2 dolne "stopy", pod jeden podpiąć przeciwmgielne i już.

 

Chyba jednak jest trochę inaczej niż mówisz.

Z tego co ja widzę to US spec 09 w obydwu tylnych lampach jest:

kierunkowskaz (pomarańczowe)

stop (czerwone)

cofania (białe - dlatego z lewego można zrobić czerwone przeciwmgielne)

Ale możliwe, że coś źle kombinuję :sad:

b8428694f392476bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD4M, te pomarańczowe obrysówki na zderzakach są w starszych modelach Volvo w tym się zgodzę. W najnowszych jednak są umieszczone w lampie tuż obok kierunku. Jeżeli mógłbys to sprawdzic w najbliższym salonie Volvo to byłbym wdzięczny jakie to są te światełka-obrysówki i co na to dealerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...