Jump to content

Gdzie sprawdzić/skorygować siłę hamowania hamulców?

gourmet
 Share

Recommended Posts

Tzn. na pewno podczas badania technicznego, ale tam nie pora na regulację. Ponieważ ostatnio stwierdzili, że lewy przód łapie mniej niż prawy (wartości w %), wypada wyprostować. Każde ASO i lepszy warsztat ma odp. sprzęt, czy szukać specj. zakładu hamulcowego z Brakemasterem lub Bremsenmeistrem?

Rozebrać, wyczyścić zaciski, odtłuścić tarcze i klocki, złożyć porządnie do kupy i musi brać równo, chyba że założyłeś na stare tarcze nowe klocki i nie chcą się dotrzeć, bo jadna tarcza ma większe wżery i rowki...jak pada łozysko w kole, też pojawia się objaw nierównego brania hamowników... :smile:

Tzn. na pewno podczas badania technicznego, ale tam nie pora na regulację. Ponieważ ostatnio stwierdzili, że lewy przód łapie mniej niż prawy (wartości w %), wypada wyprostować. Każde ASO i lepszy warsztat ma odp. sprzęt, czy szukać specj. zakładu hamulcowego z Brakemasterem lub Bremsenmeistrem?

Szukać warsztatu lub delaera Subaru który posiadając jednocześnie stację diagnostyczną, posiada również odpowiedni sprzęt :grin:

Rozebrać, wyczyścić zaciski, odtłuścić tarcze i klocki, złożyć porządnie do kupy i musi brać równo, chyba że założyłeś na stare tarcze nowe klocki i nie chcą się dotrzeć, bo jadna tarcza ma większe wżery i rowki...jak pada łozysko w kole, też pojawia się objaw nierównego brania hamowników... :smile:
chyba nie tędy droga, wszystko jest jeszcze pierwsze, tzn. niewymieniane od nowości. :sad:

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 2:21 pm ]

Szukać warsztatu lub delaera Subaru który posiadając jednocześnie stację diagnostyczną, posiada również odpowiedni sprzęt
o jaki sprzęt pytać? Wiem od życzliwego :cool: że macie taki w Radomiu, ale chciałbym znaleźć coś bliżej :roll:

chyba nie tędy droga, wszystko jest jeszcze pierwsze, tzn. niewymieniane od nowości.

to właśnie chyba tędy droga, jak od nowości (4 lata...?) nie były otwierane ani dotykane (czyszczone, sprawdzane...) hamulce....moim skromnym zdaniem MUSZĄ ściągać... :smile: i tak długo wytrzymały...4 lata na hamulce, nie znam przebiegu, to raczej bardzo długo, nie przypominam sobie hamulców, które by wytrzymały dłużej jak rok czy dwa bez zaglądania, i to w nowych autach, a nie w roczniku 05.... :smile:

sprawdzam okazjonalnie, czy jeszcze jest mięsko na klockach, ponieważ mało ubywa - jak jest dobrze to nie gmeram żeby nie popsuć. Ale może wjechałem kiedyś w olej? Rozbiorę i sprawdzę.

sprawdzam okazjonalnie, czy jeszcze jest mięsko na klockach, ponieważ mało ubywa - jak jest dobrze to nie gmeram żeby nie popsuć. Ale może wjechałem kiedyś w olej? Rozbiorę i sprawdzę.

szczególnie jak się delikatnie jeździ, muskając pedał hamulca, hamulce mają tendencje do ,,stawania", po prostu trzeba czasem ostrzej przyhamować, żeby je rozruszać...a ilość okładzin na klockach nie świadczy sama w sobie o sprawności hamulców, nic bardziej błędnego.... :smile: kup do tej operacji też brakecleaner, i dobrze odtłuść wszystko przed ponownym montażem :lol:

Oddałem imprezę żonie , a po pół roku zobaczyłem , że tarcze są zardzewiałe . Tak delikatnie hamowała , że musiałem co trzy miesiące sam się przejechać w jakąś trasę , aby nie stanęły całkiem .

Oddałem imprezę żonie , a po pół roku zobaczyłem , że tarcze są zardzewiałe . Tak delikatnie hamowała , że musiałem co trzy miesiące sam się przejechać w jakąś trasę , aby nie stanęły całkiem .

Ale pewnikiem oba schowki wypchane kremami a w bagazniku duzo butow na zmiane :lol:

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 4:26 pm ]

nie przypominam sobie hamulców, które by wytrzymały dłużej jak rok czy dwa bez zaglądania

Elek dobrze mowi. Nasz Impreza '07 - kupiona w zasadzie nowa w styczniu tego roku, 20k km i zapiekl sie tloczek w prawym przodzie. Z tego co slyszalem stary plyn nie tylko lubi sie zagotowac, ale jeszcze rozwala tloczki...