Skocz do zawartości

Jak wykorzystać port AUX-IN w fabrycznym audio w Forku?


AD4M

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż fabryczny odtwarzacz CD (ze zmieniarką) w moim foresterze wyposażony jest w port AUX-IN. Zastanawiam się, czy ktoś z Was próbował podłączyć do niego telefon komórkowy kablem jack? Telefon niby ma wbudowany odtwarzacz mp3 (samsung avila) i jest możliwość dokupienia do niego przejściówki z samsungowego portu ładowarki na mini-jack.

 

Druga opcja pewnie niewykonalna - próba wykorzystania przejściówki z usb na mini-jack (widziałem takie cudo :wink: na allegro) i podpięcia pendriva pod fabryczne audio :???: Tu pewnie przekombinowałem - sygnał z usb będzie cyfrowy a jack analogowy? - jest jakakolwiek szansa na to żeby całość działała? :mrgreen:

 

P.S.

jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o te podłączenia...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) musi zadziałać...tak samo jak działa kaseta adapter + odtwarzacz MP3 w starych kaseciakach, możesz podłączyć więc dowolne źródło dźwięku...

2) czy radio ma opcję podpięcia sticka i odtwarzania z niego formatu mp3? pewnie jakby miało...to by miało gniazdo USB na panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz cyknac zdjecie i wrzucic na forum? Moze byc nawet telefonem.

 

Kurde ile ja sie nameczylem, zeby cos zrobic z tym OEM'owym radiem zeby sie dalo cos podlaczyc. W koncu zamontowalem transponder FM, ale jakosc dzwieku mnie nie zadowala.

 

Moze by tak wymienic radio na wersje z US? Tylko co z tymi nieparzystymi czestotliowsciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po świętach wrzucę jak zrobić BT stereo da naszego radia :D

 

działa to tak, wchodzisz do auta parujesz komórkę z urządzeniem stereo HQ audio i hula aż miło, co więcej nie gryzie się z zestawem głośnomówiącym, bo to inny protokół bt - sprawdzone :D

 

jak dla mnie to idealne rozwiązanie. Dodatkowo najlepszy na świecie telefon HTC ze wszystkim :mrgreen::mrgreen::mrgreen: i nawet radio internetowe działa, można w aucie słuchać olejnik w drugiej cześci porannego wywaidu, a jak się nie ma zasięgu tokFM to przez radio internetowe- edge spokojnie daje radę z ogg.

 

chyba nokiowcy nie widzą o czym piszę, ale cóż... kupili niewłaściwy telefon.

 

automapa mówi głośno i wyraźnie, jedny problem który muszę rozwiąząć to wybór żródła aux bo skoro w us ożna to eu też musi siejakoś dać, aby procek przełączał na line in. Jak na rzie słabo z czasem ale po świętach zaprę się. Oczywiście byłbym hame, gdybym nie wspomniał o wspaniałej aplikacji krokowicza, która wg mnie też nie będzie się gryzła z naszym phonem bo to jeszcze inny protokół. Ale temat muszę wybadać.

 

p.s.

tak, nie cierpię noki, firma ma bana po tym jak kupiłem n 9300 communicator za kupę forsy. totalna porażka sofwarowo symbianowa

na szczęście jest coś tak genialnego jak HTC i możliwość tworzenia własnych romów. kilka lat temu kto by pomyślał, ze komórka może służyć jak serwer ftp, czy jako komp kliencki do łapania zdalnego pulpitu z windows xp w górę, czy wreszcie putty ale już pod symbianem też jest.

 

dobra, wyżaliłem się, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, Ty podjedź do mnie sąsiedzie, to Ci pokażę live... :mrgreen: mnie ten port niepotrzebny jest, jak chcesz to się zamienię na popielniczkę...

 

Wreszcie sie spotkamy :!: Codziennie slysze jak ludzi straszysz tym Twoim niebieskim warczacym stworem :mrgreen: , ale nigdy osobiscie sie nie spotkalismy. Wstyd jak nic.

 

Moze byc jutro jakos, bo w reszte dni siedze w Krakowie. Ewentualnie przyszly weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AUX w Forku to jest to co powinno być w każdym samochodzie. Niby mam zmieniarkę MP3 na 6 płyt ale nie chce mi się ich nagrywać itp.

Podłączam ipoda i jazda.

Z tego co wiem to aux - a dodali chyba w MY2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Port aux-in jest na przednim panelu, pod małą klapką, zaraz przy zapalniczce.

 

Czy można prosić jakąś fotkę, aż mi trudno uwierzyć, bo jakoś nie mogę znaleźć....

 

Bartek

 

A masz Forka US-Spec? Bo tylko w tych wersjach były porty aux-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze panowie, a jak wybieracie źródło dźwięku w tych us specach?"

 

jest klawisz CD/AUX

 

co ciekawe podlaczajac telefon komorkowy przewodem minjack-minijack do wejcia AUX mozna odbierac i rozmawiac jak przy zestawie glosnomowiacym (gdzies musi byc schowany w aucie mikrofon - tylko gdzie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...