Skocz do zawartości

VIN


well

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

nowy tu jestem, nie wgłębiałem się jeszcze w forum więc wybaczcie jeśli wrzucam temat nie tam gdzie trzeba

 

mam zamiar kupić swoje drugie Subaru (aktualnie jeżdżę wersją najprostszą, 1996, 1.6), mam już kilka na oku, jednego nawet bardzo. Chciałbym jednak uniknąć przykrych niespodzianek (jak wszyscy) i upewnić się głównie w temacie przebiegu auta.

 

Pytanie brzmi: czy znając numer VIN można potwierdzić (a przynajmniej uprawdopodobnić) przebieg? Gdzie to zrobić? Pytać dealera? Albo może jest jakaś baza on-line?

 

za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny

 

pozdrawiam,

well

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: czy znając numer VIN można potwierdzić (a przynajmniej uprawdopodobnić) przebieg? Gdzie to zrobić? Pytać dealera? Albo może jest jakaś baza on-line?

Nie ma, nie da rady. Chyba , że to US spec, to w Carfaxie. (też nie wszystko na 100%)

Standardowo można potwierdzić kolor, wyposażenie, datę produkcji itp. w momencie wyprodukowania. :razz:

Tu zerknij.

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=967817#967817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz książkę serwisową można podzwonić po serwisantach i popytać o szczegóły. Dzwoniłem niedawno do Niemiec, dla znajomego, i otrzymałem trochę informacji. Trochę, bo zasłaniali się poufnością danych, ale potwierdzili np. zakup i przebiegi przy serwisowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, żeby się nie dało. Zarówno w Fordzie jak i Mercedesie (o tych wiem) takie rzeczy można sprawdzić. Oczywiście dostanie się informację o ostatnim przebiegu wpisanym do systemu przy okazji wizyty w serwisie/na przeglądzie ale to już coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz książkę serwisową można podzwonić po serwisantach i popytać o szczegóły.

 

książka serwisowa jest ale serwisanci we Włoszech i na Litwie :-) obawiam się, że mógłbym się nie dogadać

 

 

dostanie się informację o ostatnim przebiegu wpisanym do systemu przy okazji wizyty w serwisie/na przeglądzie

 

właśnie ten ostatni przebieg na ostatnim przeglądzie by mi wystarczył. Może spróbuje jednak zadzwonić do krakowskiego salonu Subaru.

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...