Jump to content

No to Zonk

MirekEm
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj w moim (4457km) Foresterze(diesel) odkryłem dodatkowy wentylator :) oczywiście to żart, rozszczelniło się coś na turbinie i gdy dodaję "gazu" w okolicach schowka pojawia się szum jakbym włączył na maxa nawiew na szyby. Auto jeździ normalnie (nie ma zgłoszenia żadnego błedu) ale mam wątpliwości czy dojadę do serwisu i czy to wogóle rozszczelnienie.

Nie widać w środku żeby "rzygało" olejem ale mam stresa co do zdrowia mojego autka. Nic nie śmierdzi, nic nie dymi ale ten dźwięk....

Do serwisu dojedziesz bez problemu.Jeżeli chodzi o lokalizację turbiny to jest ona umieszczona pod silnikiem pod prawą głowicą od czola.Tak więc dzwięk z turbiny można raczej wykluczyć, również dlatego, że masz moc praca silnika nie jest zakłócona. Tylko spokojnie do serwisu i bedzie po kłopocie, wkoncu jest gwarancja.Pozdrawiam

[edycja moderatora]

Maras, byłem dziś w serwisie okazało się że poluzowała się opaska na kolektorze powietrza przy turbosprężarce.

Pozdrówka jeszcze raz.

Maras, byłem dziś w serwisie okazało się że poluzowała się opaska na kolektorze powietrza przy turbosprężarce.

Pozdrówka jeszcze raz.

a gdzie? nie wiem jak w dieslu ale w benzynie są dwie opaski, na dolocie i wylocie z turbo. Też mam szumy z tej okolicy, z prawdopodobnym TTTM. Na pewno za turbo jest szczelne bo trzyma ciśnienie ale przed turbo to horror tam się dostać nie rozbebeszając części auta. Chyba jednak się poświęce bo może tam mi coś też szumi.

p.s.

czy jest jakiś bezinwazyjny sposób na wyciąganie i wkładanie IC. Za każdym razem mam spore obawy przy zakładaniu i wciskaniu plastikowej rurki IC na wylot turbo, że zaraz ją połamie.

Pozdrawiam

czy jest jakiś bezinwazyjny sposób na wyciąganie i wkładanie IC.

ja radzę sobie ostrożnie podgrzewając rurę opalarką, robi się miękka i plastyczna i lepiej wchodzi na turbinę

ALE OSTRZEGAM: ZASTOSOWANIE MOICH PATENTÓW DOZWOLONE JEDNYNIE Z WYŁACZENIEM MOJEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNIE WŁASNORĘCZNIE POPSUTE CZĘŚCI :lol:

---

a gdzie? nie wiem jak w dieslu ale w benzynie są dwie opaski, na dolocie i wylocie z turbo. Też mam szumy z tej okolicy, z prawdopodobnym TTTM.

u mnie było za turbo