Skocz do zawartości

Hamulce Legacy - co zrobić, żeby było lepiej?


krzychukk

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne, bo ten samochod ma bardzo dobre hamulce, moze to byla kwestia zuzycia w 4-5 letnim samochodzie?

sęk w tym, że zużyte nie były. Przebieg 50tys km.

ale bicie było tak duże, że jazda stawała się już niebezpieczna.

W 2008 roku podczas jazd testowym zwykłą wersją 2.5, panowie w salonie powiedzieli że hamulce to jedna z pierwszych rzeczy do wymiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
a jak się ma przekładka zacisków z imprezy STi (brembo) ? na allegro jest kilka zestawów zacisków przednich z brembo tylko pytanie co trzeba przerobić żeby je założyć ?

 

Najmniej problemow , najszybciej i z homologacją :idea: to zestaw Brembo z SIP z felgami ats 9900 brutto .

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bo to mój pierwszy post tutaj.

Śledze temat hamulców i opinie innych użytkowników. Zamierzam wstawić do Legacy 3.0 '07 tarcze DBA i klocki EBC - ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii bo jak szukałem tarcz zamiennych do oryginału to mówiono mi że heble w legacy to lekki wynalazek ??

Dopiero kupiłem to autko i hamulce to chyba najsłabsze ogniwo tego auta mimo że pochodzą ze spec B. Lekka załąmka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bo to mój pierwszy post tutaj.

Śledze temat hamulców i opinie innych użytkowników. Zamierzam wstawić do Legacy 3.0 '07 tarcze DBA i klocki EBC - ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii bo jak szukałem tarcz zamiennych do oryginału to mówiono mi że heble w legacy to lekki wynalazek ??

Dopiero kupiłem to autko i hamulce to chyba najsłabsze ogniwo tego auta mimo że pochodzą ze spec B. Lekka załąmka

 

Tez chce kupić tarcze DBA. Okazuje się jednak, ze nie jest to takie proste. Podobno obecnie nie ma ich w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza chyba 316 mm wydaje mi sie że nie 320 - napewno wieksze niż 294 mm bo o tym powiedzieli mi w serwisie że mam i tak mocniejsze od standardu...

Tak dokładnie masz rację, jest 316 mm w Spec B. Mam te tarcze 4000 Series z seryjnym klockiem. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy seryjną 316 a tą DBA to chyba obiektywnie nie ma różnicy, oprócz tej że trudniej ją przegrzać.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi doradzili by wrzucić taką konfiguracje że zwykły klocek szybko sie zjedzie... generalnie na celu mam skuteczniejsze hamulce przy szybszej jeździe tym kombiakiem. mam nadzieje że jakoś wyjdzie i tarcz nie poniszcze tymi klockami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W legacy III wstawiłem dość tanie zamienniki tarcze + klocki. Bez szaleństw, po prostu normalne części. Auto hamowało naprawdę fajnie. Zero wibracji, przewidywalnie. W legacy IV mimo znacznie większych tarcz hamulce są wyraźnie gorsze. Średnica to nie wszystko. Musieli po drodze coś bardzo popsuć. Legacy IV mam o około 100kg cięższe (3.0 automat vs 2.5 manual).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, hamulce od Imprezy Sti 2001-05 sygnowane przez Brembo na przednią oś pasują bez żadnych przeróbek, aby zmienić te na tylnej osi trzeba dorobić/dokupić odpowienie mocowanie dla zacisku

 

Nie będzie żadnego problemu jak z przodu założe 4 tłoczkowe brembo od Sti a z tyłu zostanie seryjny układ ? i jakie Et felgi musi być żeby to wszystko śmigało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W legacy III wstawiłem dość tanie zamienniki tarcze + klocki. Bez szaleństw, po prostu normalne części. Auto hamowało naprawdę fajnie. Zero wibracji, przewidywalnie. W legacy IV mimo znacznie większych tarcz hamulce są wyraźnie gorsze. Średnica to nie wszystko. Musieli po drodze coś bardzo popsuć. Legacy IV mam o około 100kg cięższe (3.0 automat vs 2.5 manual).

 

Kario, Właśnie Pan na przeglądzie powiedział mi o klockach, chciałem troche poczekać jeszcze i wymienić i tarcze i klocki razem, ale skoro klocki na już to też myślałem o zimmerman'ach, ewentualnie coś innego, co polecacie? Generalnie hamulce w Legacy 3 jak na mój gust są całkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ok, ale się gna przednie tarcze. Ja chce uniknąć tego problemu. Chce zamontować z przodu DBA i czekam aż będą dostępne. Słyszałem teorie, że się gną bo maja za małą średnice. Ale jest wiele aut (w tym legacy III) które przy podobnej masie maja tarcze o sporo mniejszej średnicy i się nie gną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...