Jump to content

Proszę o radę Flansze z legacy 2.5 do 2.2 pomuki się posypi

Roman
 Share

Recommended Posts

Kolektor wydechowy ten co jest na zdjęciu to kolektor 2.5 DOHC. W 2.2 masz głowice jednowałkowe czyli SOHC, natomiast ten jest z silnika DOHC. W związku z tym nie założysz go ot tak sobie.Nie wiem co Masz na myśli ,,flansze''.Jeżeli chodzi Ci o same flansze,tzn te które przykręca się kolektor do głowicy, a między tym jest jeszcze uszczelka to są takie same.Ważne jest tak naprawde co Masz na myśli ,,flansze'' :wink:

Dzięki Maras za zainteresowanie.

Chodzi mi o to co zaznaczyłem na zdj w czerwonych kółkach

0dccd3776df9d81bmed.jpg

Po prostu nie chce psuć swojego kolektora i go ciąć, a chce zrobić taki z legacy I tzn różną odległościowy.

Czyli co nie będzie pasować

Te flansze spokojnie podejdą po każdą głowicę oprócz oczywiście h-6.Spokojnie rób kolektor i jak mniemam plan na bulgoczący dzwięk subaru :smile:

Te flansze spokojnie podejdą po każdą głowicę oprócz oczywiście h-6.Spokojnie rób kolektor i jak mniemam plan na bulgoczący dzwięk subaru :smile:

yhy, cała teoria spiskowa na temat kolektora już tutaj powstała.

Każdy robi jak umie i każdemu wychodzi inaczej :mrgreen:

a co do dżwięku na wolnych fajnie, a na obciążeniu mógłbyś coś wrzucić :smile:

na obciążeniu na drugim filmiku jest, a w rzeczywistości ryczy jak WuRC, detonacja wystrzałów przy redukcji operując półsprzęgłem (nikt z jeżdżących tym autem, oprócz mnie nie potrafił tego zrobić :mrgreen: )

gratulow, gratulować :smile: :lol: wkońcu o to chodzi.Ja osobiście jestem fanem H&S o niskim tonie jak pierwsze a-grupy.Kwestia gustu, z nią się nie dyskutuje.. :grin:

gratulow, gratulować :smile: :lol: wkońcu o to chodzi.Ja osobiście jestem fanem H&S o niskim tonie jak pierwsze a-grupy.Kwestia gustu, z nią się nie dyskutuje.. :grin:

chce dorobić ten niskotonowy bulgot na wyższych obrotach. A kolektor z legacy to ciężka sprawa w dzisiejszych czasach, Graf już pospawał po swojemu, ja planuję troszeczkę inaczej, demons89, też już o jakieś flansze pyta :lol:

no no trzeba coś robić... Ale ja chyba coś takiego będę miał jak GRAF , nawet już rozmawiałem z nim. Myślę że końcowa puszka załatwi sprawę bulgotu.

No ale zobaczymy jak potoczą się losy

W moim Typ-R jest H&S ale nie taki jakbym chciał.Będę go zmieniał właśnie na klasyczny 2,5'' okrągły.Brzmi bajecznie typowy wspanialy dzwięk boxera. :smile: