Jump to content

Świerszczu-świerszczu w desce rozdzielczej

lewen
 Share

Recommended Posts

Witam! Czy ktoś może objaśnić jak zdemontować zegary w WRX 06? Mam zamontowaną centralkę alarmu za zegarami (widać od dołu), która zaczyna się telepać :evil: Muszę coś z tym zrobić, bo dostanę szału... Może znacie też kogoś w KRK, kto dobrze (bez demolki...) demontuje deski rozdzielcze - myślę o flokowaniu :roll: DZIĘKI!!

zegary:

- musisz odkręcić 2 śruby śrubokrętem krzyżakowym. Śruby są umieszczone w górnej części czarnego plastiku, który jest dociśnięty do zegarów. (jest to plastik okrywający zegary)

- po czym musisz kierownice obniżyć max. na dół.

- i wyciągnąć plastik, on jest jeszcze na 2 kołkach więc trzeba szarpnąć.

- dostałeś się w ten sposób do zegarów.

- zegary są przymocowane na 3 śrubki krzyżakowe które też musisz odkręcić.

- po czym odpinasz 3 kostki

- i wyciągasz zegary

jeżeli będziesz miał problem z wyciągnięciem zegarów

to możesz jeszcze odkręcić plastikową otulinę kolumny kierownicy.

tak samo śrubokrętem krzyżakowym, 2 śruby są od dołu po czy jak zdejmiesz dolną cześć musisz znów odkręcić górną cześć.

lewen, jeżeli pytasz o prawny aspekt zagadnienia, to nie można bo samochód dopuszczony do ruchu musi być wyposażony w prędkościomierz :razz:

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 2:34 pm ]

Aha... Elek już Ci odpowiedział ;)

do tego w liczniku są kontrolki, np. ciśnienia oleju....jak akurat wtedy go zabraknie, nie zobaczysz kontrolki i dupa
Nawet jakby kontrolka miała się zapalić to i tak w większości przypadków jest już za późno ponoć :P

Mnie również wszelkie zgrzytania, stukania, itp. doprowadzają do pasji. Słysze je nawet przy grającym radio, co już zakrawa o obsesję. No, ale do rzeczy. W moim przypadku rezonował któryś element konsoli środkowej. Przemontowanie całości rozwiązało problem. Mam jeszcze taki zwyczaj, że w przypadku nieskręconych sztywno ze sobą elementów przyklejam na ich łączeniu np. kawałki folii zabezpieczającej, czy taśmę do emblematów, które to skutecznie zapobiegają brzęczeniu.

U mnie dochodzą jakieś pojedyncze stuki z bagażnika... sprawdzalem już wszystko i nic nie znalazłem, myślałem że przewody w słupku ale to nie to... jeszcze usiądę z tyłu i dam żonie prowadzić - jak znajdę sprawcę dam znać :)

Połapałem wszystkie wtyczki i kostki bezpieczników pod kierownicą i chyba przestało stukać :mrgreen:

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 2:38 pm ]

Potencjalnie stukają również: tablica rejestracyjna; w kombi roleta bagażnika oraz plastiki na wewnętrznej stronie pokrywy bagażnika :cool: