Skocz do zawartości

Świerszczu-świerszczu w desce rozdzielczej


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś może objaśnić jak zdemontować zegary w WRX 06? Mam zamontowaną centralkę alarmu za zegarami (widać od dołu), która zaczyna się telepać :evil: Muszę coś z tym zrobić, bo dostanę szału... Może znacie też kogoś w KRK, kto dobrze (bez demolki...) demontuje deski rozdzielcze - myślę o flokowaniu :roll: DZIĘKI!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegary:

- musisz odkręcić 2 śruby śrubokrętem krzyżakowym. Śruby są umieszczone w górnej części czarnego plastiku, który jest dociśnięty do zegarów. (jest to plastik okrywający zegary)

- po czym musisz kierownice obniżyć max. na dół.

- i wyciągnąć plastik, on jest jeszcze na 2 kołkach więc trzeba szarpnąć.

- dostałeś się w ten sposób do zegarów.

- zegary są przymocowane na 3 śrubki krzyżakowe które też musisz odkręcić.

- po czym odpinasz 3 kostki

- i wyciągasz zegary

 

jeżeli będziesz miał problem z wyciągnięciem zegarów

to możesz jeszcze odkręcić plastikową otulinę kolumny kierownicy.

tak samo śrubokrętem krzyżakowym, 2 śruby są od dołu po czy jak zdejmiesz dolną cześć musisz znów odkręcić górną cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewen, jeżeli pytasz o prawny aspekt zagadnienia, to nie można bo samochód dopuszczony do ruchu musi być wyposażony w prędkościomierz :razz:

 

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 2:34 pm ]

Aha... Elek już Ci odpowiedział ;)

 

do tego w liczniku są kontrolki, np. ciśnienia oleju....jak akurat wtedy go zabraknie, nie zobaczysz kontrolki i dupa
Nawet jakby kontrolka miała się zapalić to i tak w większości przypadków jest już za późno ponoć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również wszelkie zgrzytania, stukania, itp. doprowadzają do pasji. Słysze je nawet przy grającym radio, co już zakrawa o obsesję. No, ale do rzeczy. W moim przypadku rezonował któryś element konsoli środkowej. Przemontowanie całości rozwiązało problem. Mam jeszcze taki zwyczaj, że w przypadku nieskręconych sztywno ze sobą elementów przyklejam na ich łączeniu np. kawałki folii zabezpieczającej, czy taśmę do emblematów, które to skutecznie zapobiegają brzęczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dochodzą jakieś pojedyncze stuki z bagażnika... sprawdzalem już wszystko i nic nie znalazłem, myślałem że przewody w słupku ale to nie to... jeszcze usiądę z tyłu i dam żonie prowadzić - jak znajdę sprawcę dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połapałem wszystkie wtyczki i kostki bezpieczników pod kierownicą i chyba przestało stukać :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 2:38 pm ]

Potencjalnie stukają również: tablica rejestracyjna; w kombi roleta bagażnika oraz plastiki na wewnętrznej stronie pokrywy bagażnika :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...