Skocz do zawartości

Jak dobrać i gdzie szukać bagażnik na dach na narty/rowery


widom

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżym użytkownikiem nowego Outbacka combi 2.0D rocznik 2009 (półroczny), a zarazem początkującym forumowiczem. Planuję kupić bagażnik na dach do relingów, który pozwoli mi wozić w zimie 4-5 par nart, a w lecie rowery. Słyszałem że ten model wymaga specjalnego bagażnika. Czy to prawda ? Czy ktoś może podpowiedzieć jakieś praktyczne wskazówki, gdzie szukać, czym się kierować przy wyborze ? Być może uniwersalny bagażnik na narty i rowery (ze zmianą uchwytów) to zły pomysł więc szelkie rekomendacje i rady są mile widziane i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widom SIP współpracuje z firmą THULE . Możesz wejść na stroną THULE i wszystko co tam Ci się spodoba zamówisz w ASO . Skoro nie pamiętasz skąd jesteś to gdzie mamy Cię wysłać :mrgreen: Ja belki mam Thule , ale one sporo większe ciężary przenoszą i są wygodne w montażu . Do produktów Thule dostaniesz każde dodatkowe wyposażenie w najwyższej jakości . Polecam też lepsze rozwiązanie tj. bazę na hak holowniczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dibag.pl/

Zobacz zdjęcie po prawej i poszukaj na Thule . REWELACJA

 

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 10:12 pm ]

widom Ja muszę założyć hak i też taką bazę kupię . To jest taka platforma zakładana na hak . W wyposażeniu tej platformy jest oświetlenie . Możesz montować na tym zestaw do rowerów , torby , skrzynie itp. Nośność tego bagażnika jest spora . Ma tą zaletę , że nie musisz się martwić o rowery i wysokość auta w garażach , na promie i pod gałęziami . Łatwość załadunku też ma znaczenie . Zgłoś się do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym użytkownikiem nowego Outbacka combi 2.0D rocznik 2009 (półroczny), a zarazem początkującym forumowiczem. Planuję kupić bagażnik na dach do relingów, który pozwoli mi wozić w zimie 4-5 par nart, a w lecie rowery. Słyszałem że ten model wymaga specjalnego bagażnika. Czy to prawda ? Czy ktoś może podpowiedzieć jakieś praktyczne wskazówki, gdzie szukać, czym się kierować przy wyborze ? Być może uniwersalny bagażnik na narty i rowery (ze zmianą uchwytów) to zły pomysł więc szelkie rekomendacje i rady są mile widziane i z góry dziękuję.

 

nie wiem gdzie się wybierasz ale w niektórych krajach UE zabronione jest przewożenie nart w zwykłych mocowaniach. Muszą być w boxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić bagażnik na dach do relingów, który pozwoli mi wozić w zimie 4-5 par nart, a w lecie rowery. Słyszałem że ten model wymaga specjalnego bagażnika. Czy to prawda ?

Masz relingi, czy 'fixpoint' (otwory zakryte zaślepkami, w które wkręca się belki). Jeżeli to drugie (a np. Legacy 2004 ma właśnie takie rozwiązanie), to faktycznie wybór jest mniejszy i belki są droższe niż takie przykręcane do relingów.

 

Ja kupiłem THULE (belki 753 + stopy 760 + kit 3018), na ich stronie masz konfigurator.

http://www2.thule.com/Thule/Iframe.aspx?id=3859

 

A kupić możesz w ASO lub w specjalistycznych sklepach z bagażnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery na haku bardzo fajna rzecz i sam się nad tym zastanawiam, ale trzeba pamiętać, że:

1. koszt dużo większy niż bagażnik na dachu

2. jeśli zimą wozisz narty, a latem rowery, to musisz kupić dwa rozwiązania ("hakowy" na rowery, dachowy na narty)

3. zdaje się, że uchwyt na haku nieco utrudnia dostęp do tylnych drzwi bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...