Skocz do zawartości

Pomoc potrzebna. Czerwony kluczyk sie pali i swiatla


widom

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze pomóżcie. Właśnie podjechałem na myjnie ręczną i po umyciu nie gasną mi światła (przód i tył) a na pulpicie pali się, a raczej miga czerwony kluczyk. Jest sobota popołudniu, jestem po za domem (nie mam książki obsługi wozu), serwis nie działa. Auto jest nowe i jeszcze się z nim nie poznałem dobrze i obawiam się że do rana będzie po akumulatorze. Prawdopodbnie panowie na myjni coś musieli włączyć/przełączyć na desce i nie wiem co. Ręczne wyłączanie świateł nie działa (palą się cały czas). Pomoc i odpowiedź jest bardzo mile widziana. Dziękuję z góry. Samochód to Subaru Outback 2.D z 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że nie chodzi tu o ten obrotowy włącznik. Z reguły mam go zawsze wlączonego bo po wyjęciu kluczyka same światła gasły (bezobsługowo). Musi więc być jakiś przycisk na tejrze dżwigience. Prosiłbym o potwierdzenie i już biegnę na dół do samochodu to ćwiczyć. Rozumiem też że ten świecący/migający na czerwono kluczyk na pulpicie to jest zawsze a ja go nie auważyłem ??? (nie jestem już sm pewien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migający kluczyk oznacza, że działa immobilajzer, i to jest przy wyłączonym aucie normalne. Natomiast światła pozycyjne można włączyć na dwa sposoby, kręconą dźwignią lub na kolumnie kierownicy, na środku, dokładnie przed oczami :grin: w pierwszym wypadku po wyłączeniu kluczyka światła gasną, w drugim zostają zapalone jako postojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...