Jump to content

Pomoc potrzebna. Czerwony kluczyk sie pali i swiatla


widom
 Share

Recommended Posts

Forumowicze pomóżcie. Właśnie podjechałem na myjnie ręczną i po umyciu nie gasną mi światła (przód i tył) a na pulpicie pali się, a raczej miga czerwony kluczyk. Jest sobota popołudniu, jestem po za domem (nie mam książki obsługi wozu), serwis nie działa. Auto jest nowe i jeszcze się z nim nie poznałem dobrze i obawiam się że do rana będzie po akumulatorze. Prawdopodbnie panowie na myjni coś musieli włączyć/przełączyć na desce i nie wiem co. Ręczne wyłączanie świateł nie działa (palą się cały czas). Pomoc i odpowiedź jest bardzo mile widziana. Dziękuję z góry. Samochód to Subaru Outback 2.D z 2009.

Link to comment
Share on other sites

rozumiem że nie chodzi tu o ten obrotowy włącznik. Z reguły mam go zawsze wlączonego bo po wyjęciu kluczyka same światła gasły (bezobsługowo). Musi więc być jakiś przycisk na tejrze dżwigience. Prosiłbym o potwierdzenie i już biegnę na dół do samochodu to ćwiczyć. Rozumiem też że ten świecący/migający na czerwono kluczyk na pulpicie to jest zawsze a ja go nie auważyłem ??? (nie jestem już sm pewien).

Link to comment
Share on other sites

Migający kluczyk oznacza, że działa immobilajzer, i to jest przy wyłączonym aucie normalne. Natomiast światła pozycyjne można włączyć na dwa sposoby, kręconą dźwignią lub na kolumnie kierownicy, na środku, dokładnie przed oczami :grin: w pierwszym wypadku po wyłączeniu kluczyka światła gasną, w drugim zostają zapalone jako postojowe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...