Skocz do zawartości

Problem z napędzaniem się auta


bmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś podczas jazdy po rondzie (dość dynamicznie, ale bez jazdy bokiem) wystąpił następujący problem: auto przestało jechać. :sad:

Objaw jest taki, że obroty rosną, a nie ma to przełożenia na trakcje, samochod napędza sie powoli i niechętnie. Coś jakby ślizgajace sie sprzęgło, ruszając wolno da sie jechać, ale po przekroczeniu 2-3k obrotów następuje ww. uślizg i koniec jazdy. Dynamiczniejsze ruszenie powoduje momentalny brak trakcji. Co gorzej, czasami (głownie przy skręcie w prawo) pojawiają się dziwne metaliczno-chroboczące odgłosy. Jazada na wprost czy w lewo nie powoduje żadnych odglosow. :roll:

Auto jutro jedzie do mechanika, ale będę wdzięczny niż ewentualne pomysły na co patrzeć. :neutral: Czy dynamiczna jazda po rondzie, ma jakikolwiek wpływ na sprzęgło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem, ze to moze byc skrzynia, przegub lub półoś. Jakiś czas temu wymienialem przegub lewy przod, moze druga strona niewytrzymala napiecia. :roll:

Ale z drugiej strony skrzynia chodzi bez problemu, kazdy bieg wchodzi normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and the winner is.....półoś do wymiany.

jak widac bez mocnego upalania, tez mozna uszkodzic ten element :???:

 

Ile przejechałeś na urwanej półosi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą wiskozą.Za 1km to wiska nie ugotujesz,bez strachu Panowie :smile:

 

Marku , znam klienta co urwał półoś na starcie do OES-u przejechał moze z 200 metrów i wisko papa, zresztą sam ostatnio w Ułęzu tak ugotowałem DCCD po paru kilometrach że ze spalonego oleju , trzy dni wietrzyliśmy serwis, bo śmierdziało jak w nieopróżnianym przez miesiąc TOYTOY-u :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgoda,ale jak przejechał 1km a zakladam ze jechał albo raczej toczyłsie jak slimaczek z muszelka to raczej nic nie bedzie,oby.A co do pachnidła to to taaak fajnie pachnie. :grin: :lol:

p.s

Umnie moi dzis zapieli motor w for06 co bez jednego tłoka sie pojawił i jechał.mOI GO ODPALILI KU.....A nie widziałem nikogo mgła angelska :evil: miszczowie

 

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 10:07 pm ]

tyle oliwy było w wydechu wypałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak jak mowie, tuz po wystapieniu wyzej opisanych objawow doturlałem sie pare metrow do domu. I to tyle jesli chodzi o jazde bez jednej półoski. Nie było żadnego pałowania na trzech kołach. :!:

I tak temat wisko bedzie sprawdzony po naprawie.

 

Lekutra forum i rozmowy z bardziej doswiadczonymi uzytkownikami Subaru - bezcenne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgoda,ale jak przejechał 1km a zakladam ze jechał albo raczej toczyłsie jak slimaczek z muszelka to raczej nic nie bedzie,oby.A co do pachnidła to to taaak fajnie pachnie. :grin: :lol:

 

Oby :roll:

Umnie moi dzis zapieli motor w for06 co bez jednego tłoka sie pojawił i jechał.mOI GO ODPALILI KU.....A nie widziałem nikogo mgła angelska :evil: miszczowie

 

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 10:07 pm ]

tyle oliwy było w wydechu wypałka

_________________

 

heh , u mnie 1,5 roku temu przyjechała straż pożarna , bo czujki przeciwpożarowe, spięte z agencją ochrony a oni z automatu powiadamiają STRAŻ , no i przyjechali :twisted: , a tu tylko wypalał sie olej w osłonach kol wyd. w STI :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...