Skocz do zawartości

Uszczeli do wymiany


ozimandias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , ostatnio moje Subaru wydzielało nie przyjemne zapachy (spalenizna) no to pojechałem do mojego mechanika na kanał zobaczyć co się przypala , niestety wyciek oleju z pod prawej głowicy . Na razie tylko taki objaw że uszczelka leci (olej czysty) .Moje pytania do znających się na rzeczy ,czy tak jeszcze pojeżdzi czy już wywalać głowice (2 ?)podobno rozrząd też do wymiany który ma przejechane ma ok. 40tys czy wystarczy sam pasek , na chłopski rozum rolki chyba się jeszcze nie wydarły i z nowym paskiem jeszcze trochę by pohulały (nie robię dużych przebiegów) i ostatnie pytanie czy przy wymianie uszczelek obędzie się bez wyjmowania silnika bo mechanik nie wie czy się wyrobi.Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie panikuj, to raczej uszczelka spod pokrywy zaworów, a nie uszczelka pod głowicą, jest to znana choroba Subaru jak ma już swoje lata i przebieg. Przy wymianie trzeba uważać i dać na nową uszczelkę dwustronnie trochę silikonu, i po problemie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poszły uszczelki pod głowicami , to byś auta pewnie nie odpalił . Podjedż do serwisu w Radomiu , to Ci wszystko powiedzą i ocenią , abyś nie narobił głupot , albo nie wpakował się w koszty . Skoro się trochę poci silnik , to znaczy , że masz olej :mrgreen: Jedż do Radomia i nie panikuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciek oleju z pod prawej głowicy .

Zdarza sie w tych rocznikach przy kanale olejowym , że cieknie spod głowicy :idea: . Naprawa jak przy wym. uszczelek glowic .

czy przy wymianie uszczelek obędzie się bez wyjmowania silnika bo mechanik nie wie czy się wyrobi.

Lepiej i szybciej wyjac silnik.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby to była tylko uszczelka pod deklem zaworów , chociaż nie napisałem wcześniej z pod dekla też wyłazi w paru miejscach i ogólnie nie wygląda to najlepiej. I właśnie co może być powodem że z tej prawej strony wysadza olej tu i tam a z lewej pustynia , może jestem przewrażliwiony ale ostatnio jest też jakiś przymulony. Nie chce mi się przed świętami w tym grzebać , ale jak będę musiał to trudno. A i czy doradzi ktoś czy sam pasek wystarczy wymienić jeżeli dojdzie do roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozimandias twoje SOHC jest najprostrze do zrobienia,motor na góre i bez stresu pod warunkiem, że twój mechanik wie jak to się robi. :!:

Kolejna rzecz co to za robota rozrządu sam pasek, może jedna rolka,może dwie, może napinacz.Rozrząd robisz co setkę, więc ocenisz jak wyciągniesz.

Pan Andrzej ma rację co do wycieku.Własnie lubi pocić się z kanałów olejowych na dole pod głowicą, widać to dobrze od spodu.A jak nie jesteś pewny, to niech twój spec umyje tamto miejsce benzynką ekstrakcyjną,ona wysusza i pojeżdzisz trochę,powinno być spokojnie widać skad jest wyciek.Auto pomimo wycieku będzie spokojnie jeżdzić i po za ubytkiem i swądem oliwy nie ma zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...