Jump to content

co to za dzwiek?

ex
 Share

Recommended Posts

a wiec tak - rzecz zauwazona dzis. przy dodawaniu gazu, na biegu jalowym spod maski slychac dziwny dzwiek (przy dodawaniu (delikatnie) gazu), cos jak hmm... mielenie wiatrakiem w wode vel przedmuchiwanie spalin z ewentualnej nieszczelnosci..

zjawisko wystepuje na podobnie na rozgrzanym jaki i wychlodzonym silniku.. natomiast - co ciekawe - ustepuje po kilkukrotnym dodaniu gazu, lub wystepuje (choc juz jakby w mniejszym stopniu) przy wyzszych obrotach..

ustepuje rowniez, przy normalnej jezdzie.

rzecz dotyczy wrx my03, seria + wydech helix.

poza tym wszystko dziala bez zarzutu, silnik pracuje rowno, turbo laduje normalnie (choc miedzy 4k a 5k rpm jakby krzywa momentu sie wyplaszcza..)

any help? co to moze byc, lub tez w ktorych rejonach szukac przyczyny ?

mielenie wiatrakiem w wode vel przedmuchiwanie spalin z ewentualnej nieszczelnosci..

Jak dla mnie, to są dwa różne dźwięki...

1. Zapowietrzony układ chłodzenia?

2. Wastegate, turbo?

ten dzwiek jest jakby wypadkowa tych dwoch.. ciezko to opisac.

tak kombinuje ze jesli bylaby to np nieszczelnosc wynikajaca z nagrzania ukladu to faktycznie mogloby tak byc, ze po nagrzaniu efekt wystepuje bardziej niz w stanie jego wychlodzenia..

z innej beczki - co by to nie bylo, zastanawia mnie dlaczego kilkukrotne dodanie gazu niweluje to zjawisko...

dzieki, postaram sie pojawic i skorzystac z Twojej pomocy.. :)

p.s. mam tylko nadzieje, ze dzwiek ("the sound" ;) ) bedzie slyszalny, bo jak wspominalem tu w sumie zadnej zasady wystepowania jeszcze nie stwierdzilem :/

p.p.s.

wiecej a propos kiedy wystepuje: po kazdym zatrzymaniu (na światłach etc) przy przegazówce około 1,5k rpm. Przy drugiej przegazowce juz znacznie mniej, albo wcale..

aa.. i dochodzi to jak na moje ucho, z komory silnika od strony kierowcy..niżej jak wyżej..

Hogi, gratulacje magiku ;)

Ja mam inny dźwięk do zdiagnozowania, przy odpuszczeniu gazu przy wyższych obrotach (powyżej 3-4 krpm) czyli przy "hamowaniu silnikiem" spod maski, mniej więcej na wprost kierowcy wydobywa się dźwięk jakby jakiś wiatrak wpadał w rezonans... Po ostatniech wizycie u mechanika (który co prawda chyba nic tam nie robił... no może zdejmował IC i cośtam czyścił przy rozruszniku) objawy jakby osłabły lub nawet prawie zanikły (tfu, w niemalowane ;) ) ale mimo to wolałbym umieć to zdiagnozować :???:

Dochodzę do wniosku, że Subaru to kakafonia ;)

Dochodzę do wniosku, że Subaru to kakafonia

Ty i te Twoje wnioski :cool:

raz już "rozmawialiśmy" na ten temat na innej platformie... wpadnij do Poznania dam Ci mojego GTka posłuchać... ale nie dotknąć :razz: