Skocz do zawartości

Witam. Chciałbym się dowiedziec czy szyba...


Matej

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem odwrotnie tzn w wersji EU z niewiedzy wstawilem szybe US, nastepnie byl kamien i teraz mam taka jaka byla oryginalna czyli EU, wiec odpowiadajac na twoje pytanie to tak, da sie. Szyby sa prawie takei same, to "prawie" to: inne mocowanie lusterka (musialbys je zmienic), inny kolor podgrzewacza: w EU jest ladnie zaciemniony, praktycznie niewidoczny, w wersji US jest czerwony :razz:.

Wersja US ma taki ohydny niebiesko-zielony pasek przeciwsloneczny (przynajmniej u mnie miala). Wersja US ma tez na dole szyby takei okienko w przyciemnionej czesci, przez ktore widac nr VIN (w EU nie ma tam ViNu). Inny jest tez producent szyb - co jest naturalne.

 

BTW. Ja robilem wymiane z AC, bo koszt to ok 3400 z wymiana, wtedy jak szukalem to zamiennikow z ogrzewaniem nie bylo, a uzywka to cos kolo 800zl + montaz byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie po ile chodza takie szybki legacy/odb?

Dzisiaj sie dowiedzialem ze moj znajomy kupil w wakacje podróbe z Jan czy jakos tak nie jest zla ale w nie ktoryc miejscach uszczelka nie pasuje zaplacil 350 zl bez ogrzewania powiem szczerze ze nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie po ile chodza takie szybki legacy/odb?

Dzisiaj sie dowiedzialem ze moj znajomy kupil w wakacje podróbe z Jan czy jakos tak nie jest zla ale w nie ktoryc miejscach uszczelka nie pasuje zaplacil 350 zl bez ogrzewania powiem szczerze ze nie warto.

 

oryginał to prawie 3k....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez Hestia likwidowala szkode, a wymienialem u Kopra. Tyle, ze inny serwis powiedzial mi, ze szyba nie jest oryginalna :shock: - bo nie ma symbolu bananka i fakt, ze inne szyby go maja. Serwis twierdzi, ze maja te szyby z niemiec i jest na 100% oryginal ... no ale bananka nie ma :mrgreen: W sumie, wszytsko jedno tyle, ze widac od razu ze wymieniana :neutral: , szczegolnie ze sama szyba kosztowal ~3kzl

 

Po ok 3miesiacach od wymiany, znalazlem mala kropke na szybie, takie wglebienia ale bez pekniecia :roll: . Najezdzilem sie setki kkm roznymi samochodami i nigdy nie mialem problemu z odpryskami czy peknieciami, no coz pewnie to przypadek :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez Hestia likwidowala szkode, a wymienialem u Kopra. Tyle, ze inny serwis powiedzial mi, ze szyba nie jest oryginalna :shock: - bo nie ma symbolu bananka i fakt, ze inne szyby go maja. Serwis twierdzi, ze maja te szyby z niemiec i jest na 100% oryginal ... no ale bananka nie ma :mrgreen: W sumie, wszytsko jedno tyle, ze widac od razu ze wymieniana :neutral: , szczegolnie ze sama szyba kosztowal ~3kzl

 

Po ok 3miesiacach od wymiany, znalazlem mala kropke na szybie, takie wglebienia ale bez pekniecia :roll: . Najezdzilem sie setki kkm roznymi samochodami i nigdy nie mialem problemu z odpryskami czy peknieciami, no coz pewnie to przypadek :razz: .

 

o jakim bananie mówisz ? ja też wymieniałem przednią po spotkaniu z kamieniem spod Tira i też ASO Koper ale o banach nic nie mówili :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim bananie mówisz ? ja też wymieniałem przednią po spotkaniu z kamieniem spod Tira i też ASO Koper ale o banach nic nie mówili :twisted:

 

Oni wlasnie nic nie mowili, inny serwis to stwierdzil. CO do banankow to porownaj inne szyby, u mnie na innych sa n aprzedniej tez byl ... kiedys :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbka Pikingtona to wydatek rzędu pińcet, ale nigdy żadna podróba nie ma jakości oryginału z ASO, który jest niestety droższy. W podróbach chyba raczej nie występują szyby ogrzewane, jeżeli się nie mylę, jeszcze nie spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbka Pikingtona to wydatek rzędu pińcet, ale nigdy żadna podróba nie ma jakości oryginału z ASO, który jest niestety droższy. W podróbach chyba raczej nie występują szyby ogrzewane, jeżeli się nie mylę, jeszcze nie spotkałem

w Forku mam "podrobe" :oops::mrgreen:

 

jest podgrzewana i jest chyba nawet fajniejsza od "oryginalu", bo:

- paski od podgrzewania sa prawie niewidoczne (inaczej niz w przypadku OEM :razz: )

- gorna czesc jest przyciemniona (afaik OEM, przynajmniej w przypadku MY'03-05, nie ma takiego paska :mrgreen: )

 

ot tobie i "podrobka" :razz:

 

p.s. nie pamietam producenta, sprawdze przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbka Pikingtona to wydatek rzędu pińcet, ale nigdy żadna podróba nie ma jakości oryginału z ASO, który jest niestety droższy. W podróbach chyba raczej nie występują szyby ogrzewane, jeżeli się nie mylę, jeszcze nie spotkałem

 

Wymienialem z mondeo szybe przednia cala ogrzewana elektrycznie, koszt okolo 600zl za szybe piklingtona lub Saint Gobain (robia dla forda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy z tymi podróbkami...

 

 

a co pilington robi złe szyby????

 

 

co myslice że subaru same sobie robi szyby gdzies tam w japoni????

 

 

u nas w polsce produkują szyby jak sie nie myle do ok 20 marek samochodów na piewszy montaż ( tak przynajmniej gdzies wyczytałem i mówili w tv )

 

nie wiem czemu tyle ludzi łapie sie na to ze jak coś ma znaczek jakiegoś auta to jest lepsze

 

np filtry czy klocki czy oleje aczy akumulatory nie mówie juz o wycieraczkach itp

 

one są tylko oklejane logiem danego producenta aut

 

ważne aby nie kupować jakiegoś badziewia na rynku czy taniej chińszczyzne

 

ale jak ktoś mówi że np pilington jest zły to po prostu sie nie zna albo kupil tańszą wersje szyby bo na 100% można sobie wybrac wersje droższą czy tanszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslice że subaru same sobie robi szyby gdzies tam w japoni????

 

A ty myslisz, ze produkowany OBK w Japonii a szyby ma z Polski :mrgreen: ?

 

Jak sie orientowalem dwa lata temu to nie bylo zamiennikow z podgrzewaczem, ale to sie moglo zmienic.

 

Uwazam, ze szyby nie idace na pierwszy montaz wcale nie sa gorsze, ale mozna poznac od razu ze byly wymieniane, no chyba ze zamiennik jest na tyle kiepski, ze sie uszczelki nie schodza, jak to ktos napisal.

 

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 9:46 am ]

o jakim bananie mówisz ? ja też wymieniałem przednią po spotkaniu z kamieniem spod Tira i też ASO Koper ale o banach nic nie mówili :twisted:

Czy ten banan nie wygląda czasami jak bumerang? :roll:

 

Jak zwal, tak zwal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...