Skocz do zawartości

Demontaż panelu środkowego - jak?


Spokojny

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem zadać to pytanie w dziale "Impreza" ale powtórzę jeszcze tutaj:

Mam problem z demontażem panelu tworzącego schowek i kratki środkowego nawiewu, czyli to o czym mowa w wątku.

Zgodnie z powyższym instruktażem, odkręciłem dwie śrubki siedzące pod zaślepkami.

Następnie stanowczo pociągnąłem i dwa zaczepy puściły, ale nadal coś nie pozwala zdjąć panelu :evil:

Czy w forkach ten panel jest jakoś inaczej zamontowany niż w imprezach gt/gl?

 

I jeszcze pytanie dodatkowe: potrzebuję zdemontować również kratki nawiewu po bokach. Próbowałem podważyć, ale po wygięciu do niebezpiecznego poziomu, postanowiłem odpuścić. Jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkreceniu srubek trzymajacych schowek - musisz stanowczo zlapac za srodkowe kratki nawiewu i pociagnac. Maja one po obu stronach (lewa i prawa) wystajace plastikowe zatrzaski (dosyc duze), tak samo boczne nawiewy. Schowek w orygnale jest zabudowany razem z nawiewami. Z wyczuciem ale silnie - PS. Jakby co mam schowek na podmianke. :mrgreen::mrgreen: Ja wkladam pake w jeden nawiew i w drugi nawiew i ciagne. lekko do siebie i w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wcisnac w miejsca zaczepow cos plaskiego - ja uzywam albo plastikowego sledzia, albo srubokreta okreconego tasma. konsole trzeba zdecydowanie podwazyc i mocno wyciagnac - nie da sie tego zrobic delikatnie, przynamniej u mnie. Mozna odhaczac zaczep po zaczepie (srubokret - wycigniecie kawalek i do nastepnego). Niemniej trzeba uzyc troche sily.

 

U mnie najbardziej klinuje sie gorny i trzeba go troche w dol srubokretem odgiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie, jak pierwszy raz rozbieralem konsole srodkowa tez byl ten problem. Wcisnij w szpare plaski srubokret z bardzo szeroka pletwa. Dzieki temu podczas podwazania nie uszkadzaja sie plastiki. Bez problemu wtedy zaczepy puszczaja. Taka metoda sladow nie zostawia zadnych. Sprawdzone empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...