Skocz do zawartości

Jaki zawias STI 06? Bilstein B14 vs B16 vs Tein SS ?


Piotrek_STI

Rekomendowane odpowiedzi

FITNES, więc jaki amor i jaką sprężynę kupić?

jak nie ma opcji to kupię TSS a na wiosnę parę stabilizatorów.

 

Bartezz, a ty na czym jeździsz ?

Kolega kupił TSS i.....wrócił do serii a potem do mojego pomysłu....

Jak już zakładać gwint to EXE w góre...tak myśle...( ale to zależy od potrzeb i zsobu portfela,ale pamiętaj zawiszenie jakie by nie było samo nie jezdzi )

 

Bartezz jezdzi na "moim pomyśle"...czyli tanio a działa....i nie psuje się...no i wczoraj ustawiliśmy bartezzowi geo i....spytaj go ,jak się jezdzi. :mrgreen:

 

Mam spreżyny EIBACH,mam stab nowe EIBACHA,wiec możemy coś popróbować.....poustawiać....jak cos to pisz PW.

 

[ Dodano: Sro Gru 02, 2009 1:26 pm ]

FITNES, więc jaki amor i jaką sprężynę kupić?

jak nie ma opcji to kupię TSS a na wiosnę parę stabilizatorów.

 

Bartezz, a ty na czym jeździsz ?

Kolega kupił TSS i.....wrócił do serii a potem do mojego pomysłu....

Jak już zakładać gwint to EXE w góre...tak myśle...( ale to zależy od potrzeb i zsobu portfela,ale pamiętaj zawiszenie jakie by nie było samo nie jezdzi )

 

Bartezz jezdzi na "moim pomyśle"...czyli tanio a działa....i nie psuje się...no i wczoraj ustawiliśmy bartezzowi geo i....spytaj go ,jak się jezdzi. :mrgreen:

 

Mam spreżyny EIBACH,mam stab nowe EIBACHA,wiec możemy coś popróbować.....poustawiać....jak cos to pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił TSS i.....wrócił do serii a potem do mojego pomysłu....

 

Heh , a mój znajomy kupił N-grupwe zawieszenie za ponad 30k, i stwierdził ze woli seryjne :shock: . Więc to że jednemu coś pasuje , niekoniecznie drugiemu, bo są rózni kierowcy, rózne auta, różne oczekiwania :cool:

Bartezz jezdzi na "moim pomyśle"...czyli tanio a działa

masz jeszcze jakieś pomysły :?: :mrgreen: , bo ja na tym ze trzy lata temu juz jeździłem i opisywałem na forum :twisted: , ale chyba Cie jeszcze na forum nie było , to mogłeś niezauważyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił TSS i.....wrócił do serii a potem do mojego pomysłu....

 

Heh , a mój znajomy kupił N-grupwe zawieszenie za ponad 30k, i stwierdził ze woli seryjne :shock: . Więc to że jednemu coś pasuje , niekoniecznie drugiemu, bo są rózni kierowcy, rózne auta, różne oczekiwania :cool:

Bartezz jezdzi na "moim pomyśle"...czyli tanio a działa

masz jeszcze jakieś pomysły :?: :mrgreen: , bo ja na tym ze trzy lata temu juz jeździłem i opisywałem na forum :twisted: , ale chyba Cie jeszcze na forum nie było , to mogłeś niezauważyć :mrgreen:

 

Siema Carfit !!!

Odrazu wytłumacze...ja na forum moze długo nie jestem ,bo Ty to stary wyjadacz,ale ja nigdy nie zaglądałem na tzw.techniczny i zawsze staram się swierdzać coś i coś"tworzyć" na swoich doświadczeniach i próbować na swojej skórze,bo wtedy jestem czegoś pewien (poprostu to lubie) ,a nie powielam coś co ktoś mówi lub cos ktoś podsłyszał....Może jakbym czytał ( w szczególności techniczny)to bez doświadczeń bym to dużo wcześniej widział,a może dalej bym robił po swojemu(i tak jezdze jeszcze innym patencie)..Ty to wszystko wiesz z doświadczeń i chwała ,bo jestes pewnien co i jak ! :mrgreen::lol:

Poza tym napewno dużo przeszedłeś i wydałeś ,zeby dojsc do odpowiednich wiadomośc..i to sie liczy !!!!!...

Ale !...jeszcze do tego trzeba odpowiednia geometrie...i napewno każdemu dobra geometria pomaga,niezależnie od techniki jazdy... :mrgreen: (sprawdzone :mrgreen: )

 

Prawda jest jedna...JESTEŚ TU SZEFEM ...a ja się ciągle ucze...hihi...i staram sie jak najmniejszymi kosztami ..I już się zamykam :mrgreen::mrgreen:

 

serdeczne pozdrowienia...... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Carfit !!!

siema Fitnes :mrgreen:

Poza tym napewno dużo przeszedłeś i wydałeś ,zeby dojsc do odpowiednich wiadomośc..i to sie liczy !!!!!...

no niestety, zwłaszcza że wydałem za dużo :roll:

Ale !...jeszcze do tego trzeba odpowiednia geometrie...i napewno każdemu dobra geometria pomaga,niezależnie od techniki jazdy... :mrgreen: (sprawdzone :mrgreen: )
dokładnie tak !
Prawda jest jedna...JESTEŚ TU SZEFEM
szefem to moze jestem w pracy :mrgreen:
serdeczne pozdrowienia...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

odpozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, Witam,

 

Może uda mi się w końcu coś dobrego o TSS usłyszeć.

Przeczytałem parę twoich wypowiedzi oraz grzywaczewskiwego i

w sporej mierze tym się sugerowałem.

 

Proszę bardzo o pomoc. Jak mogę wykorzystać możliwości regulacji w jeździe codziennej + 2x miesięcznie Kielce.

 

Obecnie mam serię na twardszych sprężynach.

 

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, Witam,

 

Może uda mi się w końcu coś dobrego o TSS usłyszeć.

Przeczytałem parę twoich wypowiedzi oraz grzywaczewskiwego i

w sporej mierze tym się sugerowałem.

 

Proszę bardzo o pomoc. Jak mogę wykorzystać możliwości regulacji w jeździe codziennej + 2x miesięcznie Kielce.

 

Obecnie mam serię na twardszych sprężynach.

 

Dzięki za informację.

 

Piotrek , wbrew niektórym opiniom, TSS naprawde nie jest i ma swoje zalety.

Jest relatywnie tani

posiada regulacje ( choć nie wszystkie )

w miare dobrze działa

jest trwały

 

ma tez i wady.

nie wybiera idealnie

na poprzecznych nierównościach lubi auto podskakiwac

 

Jeśli posiadasz budzet na Bilsteina , to bym sie nie zastanawiał, to dobry zawias, a przede wszystkim w pełni serwisowalny w Polsce. Ja bym wzioł B16 , bo regulacje twardosci( jak pamietam 9-cio stopniowa) a B14 nie ma.

Choć zestaw Fitnesa :wink: :mrgreen: naprawde jest dobry i działa, najlepiej jak miałbyś okazje sie przejechac na kilku i wtedy wybrac najbardziej odpowiadający Tobie :idea:

 

 

P.S. A najlepiej kup sobie Ngrupowe :idea::twisted: Jak coś mam taki , za drobne 22000zl :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wazelinka poszla :mrgreen:

 

Dobra, dobra, napiszcie jeszcze w co w przyszlosci celowac, zeby Turbo-Dziadek dawal rade po Kielcach i Ulezu, ale tez po wyrypanych KJSowych probach. Tor Poznan mnie nie interesuje :lol: Auto jest juz dosyc lekkie, po zrobieniu silnika bedzie ze 260 - 280KM, na wyrypy circa 205/55/15, na asfalty 205/50(45)/16. Moze zmianie gumki na twardsze, i pewnie stabilizatory na solidniejsze.

 

Edwinie, pieknie podszedl tylny stab 20mm do Imprezy N/A. Dzieki!

 

Opel to ma slabe zawiesze, dwa RC w Toruniu i znow zawias (nowe gumki, amorki B4, sprezyny, poduszki) napierdziela :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam,że TSS to dobry wybór jeśli chodzi o Kielce,Ułęż i równiejsze tory.

Jest mnóstwo patentów na zakładanie sportowych sprężyn do różnych amortyzatorów lecz jak to Bryku słusznie zauważył są to półśrodki.Eibachy nieźle grają z seryjnymi amorkami + stabilizatory ale dalej ten zestaw nie ma regulacji wysokości.Gdybym miał kasę to bym brał B16,jeśli nie to TSS a na sztukę założył sportowe sprężyny do seryjnych amorków,które będą miały dzięki temu szybsze zużycie.

 

[ Dodano: Czw Gru 03, 2009 6:11 pm ]

Nie zapominajmy jednak,że jest to nadal puszczanie statków z kory w sadzawce ogrodowej, Jeśli chcemy popływać jachtem pełnomorskim, to niestety trzeba sie rozejrzeć za jakimś Bilsteinem, exe-tc, AST czy temu podobnym. :cool:

 

To Ci się udało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

B14 nada sie do jazd okazjolanych na tor ? Bo głownie na B14 bede jezdził po bułki. Czy to bedzie dobra dla mnie opcja ? Dziekuje za podpowiedzi :mrgreen:

 

edit

 

jeszcze jedna bardzo wazna kwestia, chcialbym zachowac seryjna wysokosc zawieszenia, czy na B14 ja uzyskam czy tak jak pisze producent obnizenie od 20-45mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...