Jump to content

Jaki zawias STI 06? Bilstein B14 vs B16 vs Tein SS ?

Piotrek_STI
 Share

Recommended Posts

Witam, czy ktoś poże podać istotne różnice i czy ktoś miał doświadczenie z Bilsteinem ?

Zastowowanie, ulica + raz w miesiącu Kielce/Ułęż.

O Teinie wiem już wszystko, proszę tylko o doświadczenia lub porównania z Bilsteinem.

spreżyna eibach/prodrive + twarde stabilizatory i "odpowiednia"geometria i ....da sie jezdzić.... :mrgreen: ...chyba najtaniej...co znaczy że nie najgorzej.

potwierdzam :mrgreen:

Zgadzam sie z Wami Drodzy Koledzy z Podkarpacia :grin: Jest to idealna, nieco poprawiająca parametry serii, opcja i jeżeli nie zamierzamy iść dalej, lub jeśli wąż w kieszeni nie pozwala by pójść dalej - wystarczająca. Nie zapominajmy jednak,że jest to nadal puszczanie statków z kory w sadzawce ogrodowej, Jeśli chcemy popływać jachtem pełnomorskim, to niestety trzeba sie rozejrzeć za jakimś Bilsteinem, exe-tc, AST czy temu podobnym. :cool:

W zaszadzie takie ustawienie mam, na standardowych stabilizatorach, ale tłucze już strasznie i na dojeździe siada tył.

W związku z tym planuję Tein SS.

Jak wiecie koledzy, często mnie na pojeżdżawkach nie ma = ulica + raz w miesiącu Kilece/Ułęż.

To max moich możliwości finansowych. Z teg go się "naczytałem" przy moich umiejętnościach, sposobie wykorzystywania i zasobności porfela Tein SS to krok w dobrym kierunku.

Myślałem o Bilstein B14 PSS (dobre cenowo + serwis).

Dzięki za dodatkowe info.

Hmm, jednak nie doczekałem się rady.....

Praktycznie kupiłem już MonoFlexa, ale bombardowanie informacjami o awaryjności i braku gwarancji mnie skutecznie zniechęciło. W nie-ASO jest dobra cena.

Ale czy rzeczywiście nik nie jeździł na Bilsteinie i nikt nie jest w sanie mi pomóc - merytorycznie. ??!!

Bryku, dzisiaj żaglóweczka, ale może za jakieś ..... 40 lat to się zmierzymy na Ułężu :mrgreen: dzisiaj niestety nie ta wiedza, umiejętności i maszyna.

Kobalt :

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... n&start=50

spreżyna eibach/prodrive + twarde stabilizatory i "odpowiednia"geometria i ....da sie jezdzić

Jeździć się da i nawet bardzo fajnie......o ile droga jest jak stół :mrgreen: Niestety przy takiej sprężynie amortyzator nie pracuje jak należy i na nierównej drodze auto po prostu podskakuje, miałem już nawet sytuacje, na asfalcie, że pojawiły się problemy z hamowaniem!

Bryku, dzisiaj żaglóweczka, ale może za jakieś ..... 40 lat to się zmierzymy na Ułężu :mrgreen: dzisiaj niestety nie ta wiedza, umiejętności i maszyna.

Piotrek za 40 lat to ja bedę miał 80 i biorąc pod uwagę mój tryb życia, to będę na Was czekał 2m pod powierzchnią ziemi :mrgreen:

a tak na poważnie, to starzy ściganci chwalą bilsteina, ale tego robionego na bazie amortyzatora seryjnego na grubej rurze. Mozna to zrobić w Zerkopolu w w-wie. Musisz im powiedzieć jak będziesz uzywał tego samochodu a oni dobiorą odpowiednie parametry pracy amortyzatora do stylu jazdy. Nie sprawdziłem tego a tylko słyszałem dobre opinie.

wiele lat temu robiłem tam amory do mazdy GT-R i byłem bardzo zadowolony. Były to jednak czasy kiedy nie było jeszcze na naszym rynku teinów , KW, D2 i innych diabłów.

grzywaczewski: poniekąd masz rację, ale na seryjnych sprężynach takiego zjawiska nie było. Jednak i tak nie chce mi się z nimi rozstawać, auto mniej się buja na zakrętach, nie nurkuje przy hamowaniu i oczywiście lepiej wygląda :mrgreen:

Bryku.masz racje ale.....ja dalej uwazam ze tein to dupa ....exe to minimum....no ale wszysko zalezy od portfela...wiesz ,ze ja wybieram zawze najlepsze z najtanszych opcji,które działaja...i uwazam ze sprez eibach i stab 24eibach i org(nie agx reg)kayaba i odpowiednia(!!!!!!!!!!!)geom i.....tein i inne gwinty to chowają sie...i rzeczywiście przy mega ostrych hamowniach każdy zawwias może lekko podskakiwać...oprócz seryjnego..próbowane....ale to moje skromne,nic nie znaczące zdanie totalnego amatora :mrgreen: .....na agx podskakują.......

PS. Bryku,w piątek ci pokaże moje najtańsze rozwiązanie w STI na torze...sam jestem ciekawy jak zadziała.....

:!:

Piotr,zastanów sie dobrze co chcesz.....jak cos mam do pożyczenia spreżyny eibacha to sobie sprawdzisz....zanim sie zdecydujesz i kupisz...w zrobieniu i ustawiniach mogę"troche"pomóc jak trza...

:mrgreen:

Pozdro.Fit.

spreżyna eibach/prodrive + twarde stabilizatory i "odpowiednia"geometria i ....da sie jezdzić.... :mrgreen: ...chyba najtaniej...co znaczy że nie najgorzej.

potwierdzam :mrgreen:

Zgadzam sie z Wami Drodzy Koledzy z Podkarpacia :grin: Jest to idealna, nieco poprawiająca parametry serii, opcja i jeżeli nie zamierzamy iść dalej, lub jeśli wąż w kieszeni nie pozwala by pójść dalej - wystarczająca. Nie zapominajmy jednak,że jest to nadal puszczanie statków z kory w sadzawce ogrodowej, Jeśli chcemy popływać jachtem pełnomorskim, to niestety trzeba sie rozejrzeć za jakimś Bilsteinem, exe-tc, AST czy temu podobnym. :cool:

Drogi Kolego z Wawki :grin: uwazam ze opcja "FIT" nie o "nieco" zmienia parametry serii lecz diametralnie. Serią na fabrycznych nastawach mozna sobie w depo pojezdzic....albo po bułki.

a jak opcja "fit" nie daje rady, to nie ma sensu kasy pakowac tylko trza se Evo kupic :mrgreen: bo jest taniej i prosciej :evil:

przykro mi ze to napisałem............ :sad:

Bartezz, a ty na czym jeździsz ?

zestaw "FIT" :mrgreen: czyli to co Ci Fitnes napisał

dzis jak bym miał inwestowac w zawias to kupil bym to co ma Bryku :grin: , czyli exe-tc , drozszy od teina ale o niebo lepszy (moim zdaniem, tyle ze ja sie slabo znam...)

ps. jak masz opcje pozyczenia od Fita sprezyn to tak zrob. poskladaj do kupy i zobaczysz roznice, i przede wszytkim geo!!!!!!!! ostatnio sam sie przekonalem jak ogromne sa roznice w prowadzeniu sti w zaleznosci od ustawien geo.