Skocz do zawartości

Jaki zawias STI 06? Bilstein B14 vs B16 vs Tein SS ?


Piotrek_STI

Rekomendowane odpowiedzi

spreżyna eibach/prodrive + twarde stabilizatory i "odpowiednia"geometria i ....da sie jezdzić.... :mrgreen: ...chyba najtaniej...co znaczy że nie najgorzej.

 

potwierdzam :mrgreen:

 

Zgadzam sie z Wami Drodzy Koledzy z Podkarpacia :grin: Jest to idealna, nieco poprawiająca parametry serii, opcja i jeżeli nie zamierzamy iść dalej, lub jeśli wąż w kieszeni nie pozwala by pójść dalej - wystarczająca. Nie zapominajmy jednak,że jest to nadal puszczanie statków z kory w sadzawce ogrodowej, Jeśli chcemy popływać jachtem pełnomorskim, to niestety trzeba sie rozejrzeć za jakimś Bilsteinem, exe-tc, AST czy temu podobnym. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaszadzie takie ustawienie mam, na standardowych stabilizatorach, ale tłucze już strasznie i na dojeździe siada tył.

 

W związku z tym planuję Tein SS.

Jak wiecie koledzy, często mnie na pojeżdżawkach nie ma = ulica + raz w miesiącu Kilece/Ułęż.

 

To max moich możliwości finansowych. Z teg go się "naczytałem" przy moich umiejętnościach, sposobie wykorzystywania i zasobności porfela Tein SS to krok w dobrym kierunku.

 

Myślałem o Bilstein B14 PSS (dobre cenowo + serwis).

 

Dzięki za dodatkowe info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jednak nie doczekałem się rady.....

 

Praktycznie kupiłem już MonoFlexa, ale bombardowanie informacjami o awaryjności i braku gwarancji mnie skutecznie zniechęciło. W nie-ASO jest dobra cena.

 

Ale czy rzeczywiście nik nie jeździł na Bilsteinie i nikt nie jest w sanie mi pomóc - merytorycznie. ??!!

 

Bryku, dzisiaj żaglóweczka, ale może za jakieś ..... 40 lat to się zmierzymy na Ułężu :mrgreen: dzisiaj niestety nie ta wiedza, umiejętności i maszyna.

 

Kobalt :

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... n&start=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spreżyna eibach/prodrive + twarde stabilizatory i "odpowiednia"geometria i ....da sie jezdzić

 

Jeździć się da i nawet bardzo fajnie......o ile droga jest jak stół :mrgreen: Niestety przy takiej sprężynie amortyzator nie pracuje jak należy i na nierównej drodze auto po prostu podskakuje, miałem już nawet sytuacje, na asfalcie, że pojawiły się problemy z hamowaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryku, dzisiaj żaglóweczka, ale może za jakieś ..... 40 lat to się zmierzymy na Ułężu :mrgreen: dzisiaj niestety nie ta wiedza, umiejętności i maszyna.

 

Piotrek za 40 lat to ja bedę miał 80 i biorąc pod uwagę mój tryb życia, to będę na Was czekał 2m pod powierzchnią ziemi :mrgreen:

 

a tak na poważnie, to starzy ściganci chwalą bilsteina, ale tego robionego na bazie amortyzatora seryjnego na grubej rurze. Mozna to zrobić w Zerkopolu w w-wie. Musisz im powiedzieć jak będziesz uzywał tego samochodu a oni dobiorą odpowiednie parametry pracy amortyzatora do stylu jazdy. Nie sprawdziłem tego a tylko słyszałem dobre opinie.

 

wiele lat temu robiłem tam amory do mazdy GT-R i byłem bardzo zadowolony. Były to jednak czasy kiedy nie było jeszcze na naszym rynku teinów , KW, D2 i innych diabłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryku.masz racje ale.....ja dalej uwazam ze tein to dupa ....exe to minimum....no ale wszysko zalezy od portfela...wiesz ,ze ja wybieram zawze najlepsze z najtanszych opcji,które działaja...i uwazam ze sprez eibach i stab 24eibach i org(nie agx reg)kayaba i odpowiednia(!!!!!!!!!!!)geom i.....tein i inne gwinty to chowają sie...i rzeczywiście przy mega ostrych hamowniach każdy zawwias może lekko podskakiwać...oprócz seryjnego..próbowane....ale to moje skromne,nic nie znaczące zdanie totalnego amatora :mrgreen: .....na agx podskakują.......

PS. Bryku,w piątek ci pokaże moje najtańsze rozwiązanie w STI na torze...sam jestem ciekawy jak zadziała.....

:!:

Piotr,zastanów sie dobrze co chcesz.....jak cos mam do pożyczenia spreżyny eibacha to sobie sprawdzisz....zanim sie zdecydujesz i kupisz...w zrobieniu i ustawiniach mogę"troche"pomóc jak trza...

:mrgreen:

 

Pozdro.Fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spreżyna eibach/prodrive + twarde stabilizatory i "odpowiednia"geometria i ....da sie jezdzić.... :mrgreen: ...chyba najtaniej...co znaczy że nie najgorzej.

 

potwierdzam :mrgreen:

 

Zgadzam sie z Wami Drodzy Koledzy z Podkarpacia :grin: Jest to idealna, nieco poprawiająca parametry serii, opcja i jeżeli nie zamierzamy iść dalej, lub jeśli wąż w kieszeni nie pozwala by pójść dalej - wystarczająca. Nie zapominajmy jednak,że jest to nadal puszczanie statków z kory w sadzawce ogrodowej, Jeśli chcemy popływać jachtem pełnomorskim, to niestety trzeba sie rozejrzeć za jakimś Bilsteinem, exe-tc, AST czy temu podobnym. :cool:

 

Drogi Kolego z Wawki :grin: uwazam ze opcja "FIT" nie o "nieco" zmienia parametry serii lecz diametralnie. Serią na fabrycznych nastawach mozna sobie w depo pojezdzic....albo po bułki.

a jak opcja "fit" nie daje rady, to nie ma sensu kasy pakowac tylko trza se Evo kupic :mrgreen: bo jest taniej i prosciej :evil:

przykro mi ze to napisałem............ :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartezz, a ty na czym jeździsz ?

 

zestaw "FIT" :mrgreen: czyli to co Ci Fitnes napisał

dzis jak bym miał inwestowac w zawias to kupil bym to co ma Bryku :grin: , czyli exe-tc , drozszy od teina ale o niebo lepszy (moim zdaniem, tyle ze ja sie slabo znam...)

ps. jak masz opcje pozyczenia od Fita sprezyn to tak zrob. poskladaj do kupy i zobaczysz roznice, i przede wszytkim geo!!!!!!!! ostatnio sam sie przekonalem jak ogromne sa roznice w prowadzeniu sti w zaleznosci od ustawien geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...