Jump to content

Podgrzewanie szyby frontowej

Janosik
 Share

Recommended Posts

Zrobiłem ałaa przedniej szybie i trzeba bedzie wymienić ale mam dylematy, jak to jest z tym grzaniem szyby, u mnie jest włącznik, nawet sie zapala ale przez kilka lat nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić czy to dziala :oops:

I teraz pytanie jak rozpozonać szybe z grzaniem i bez, czy powinny być widoczne jakies paseczki jak z tyłu :?: u mnie nic takiego nie widać i nie wiem czym sie kierować kupując okienko :roll:

No i gdzie są jakieś przewody i czy przy wymianie takowej jest jakiś problem :?:

Frontowe nie maja paseczkow jak z tylu, ale jak sie im przyjrzysz to cala szyba ma taki 'raster' - bardzo geste i bardzo cieniutkie paseczki. Rozne marki, rozne wzorki. W Defenderze mialem zygzaczek ^^^^^^^^^^. To widac przez kilka pierwszych dni, pozniej sie czlowiek przyzwyczaja. Jak w Subaru wyglada to nie wiem, w zyciu nie spotkalem tego luksusu :lol:

grzywaczewski, patrzeć przez lupe czy pod światło, nigdy żadnej dziwnej struktury nie widziałem a teraz ani mrozu nima ani śniegu :evil:

[ Dodano: Nie Lis 29, 2009 12:07 am ]

Panie Andrzeju to by oznaczało że mam instalacje do ogrzewania ale szybe bez, a co za tym idzie może już była wymieniana :???:

karol76, czyli u mnie raczej nie ma podgrzewania, pytanie tylko poco działający włącznik, ktoś może wie gdzie powinno byc fizyczne połaczenie takiej szyby z instalacja?, co rozebrac żeby sie upewnić że nie powinienem takowej mieć?

grzywaczewski, patrzeć przez lupe czy pod światło, nigdy żadnej dziwnej struktury nie widziałem a teraz ani mrozu nima ani śniegu

Normalnie golymi oczyma, tylko gogle zdejmij ;) To jest tak ze jak patrzysz na droge nic nie widac, a jak na szybe to 'cos nie teges' ;)

Ale p. Andrzej Koper juz wyjasnil ze Subaru nie celuje w rynki polarne ;) Grzanie wycieraczek niestety nie zastapi skrobania szyby.

Chyba tylko w miejscach przylegania wycieraczek....zeby nie przymarzly

jest ale działa to nawet odwrotnie prz mega opadach... niestety :(

DSC_9636-may.jpg

na gumach wycieraczek tworzy się lód i koniec

ale to nasza wina bo subaru przewiduje na zimę wycieraczki zimowe gdzie tego problemu nie ma z funkcja grzanej szyby

ta wycieraczka jest w akcesoriach subaru i nawet ma PN

http://www.nwb.co.jp/e/product/winter.html

pozdro

[ Dodano: Nie Lis 29, 2009 11:44 am ]

zapomniałem dodać, e to ten producent robi wycieraczki dla producentów japońskich aut, i ta wycieraczka starczyła mi na 3 lata! i to nie tylko w subaru ale i moch nissanach więc NWB bardzo polecem. Chyba tylko da się kupić przez ASO

szkoda, że nie da się ich kupić normalnie bo brak przedstawicielstwa dla sprzedaży wycieraczek w Polsce.

Zrobiłem ałaa przedniej szybie i trzeba bedzie wymienić ale mam dylematy, jak to jest z tym grzaniem szyby, u mnie jest włącznik, nawet sie zapala ale przez kilka lat nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić czy to dziala :oops:

I teraz pytanie jak rozpozonać szybe z grzaniem i bez, czy powinny być widoczne jakies paseczki jak z tyłu :?: u mnie nic takiego nie widać i nie wiem czym sie kierować kupując okienko :roll:

No i gdzie są jakieś przewody i czy przy wymianie takowej jest jakiś problem :?:

Jak się dobrze przyjrzysz , to zobaczysz te paski grzałki w miejscu przylegania wycieraczek . Skoro masz przycisk do grzania , to znaczy , że masz instalację . Zakładaj szybę z grzaniem . Mnie to trochę pomaga zimą , bo często używam odmrażacz , ale wycieraczki lepiej nie traktować chemią .

letnie około 60-80 pln

chyba wprowadziłem was w błąd, bo nie mogę znaleźć w katalogu akcesoriów tej wycieraczki a byłem przekonany, że to właśnie stąd ją znam.

Tak czy siak, ta zimowa nie certoli się ze śniegiem i lodem na szybie, działa jak pług

Pozdrawiam

możliwa że masz już drugę szyba orginał na pewno był z grzaniem

ja niedawno wymieniałem i koszt był 500+100 zł. montaż ,z podgrzewaniem i paskiem górnym

PIKILNGTON.

na dole są takie cieniutkie paski

Dodam że to naprawde taniocha ,zanjomy w ASO w Austri za szybe orginał dał 1000e-tzn. on 200e ubezpieczalnia 800e :shock:

koszt był 500+100 zł

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

jak za darmo

robiłeś w JAAN??

btw słyszałem, ze oryginalne szyby subaru są bardzo cienkie i lubią pękać pod kamyczkami

PIKILNGTONy miałem 3(nissany) i wszystkie podały się kamyczkom, ale za każdym razem dało się naprawić w JAAN

Panowie, te ceny to rozumiem że za nowe szyby? zastanawiałem sie nad używaną bo są za grosze np:

http://moto.allegro.pl/item810027580_su ... przod.html

http://moto.allegro.pl/item806315025_sz ... ester.html

tylko trzeba by zadzwonić czy to z grzaniem :roll:

Orientujecie sie jeszcze czy z wymianą są jakieś problemy, czy zwykły majster od szyb sobie poradzi?

I jeszcze zastanawiam się czy wszystkie egzemplarze mają szyby atermiczne, bo to akurat jest fajne, u mnie nawet przy 40 st. jest sympatycznie :cool:

Ja miałem MY97 ale szyba nie była grzana . Nie było przycisku grzania szyby . Kolega w następnym roku kupił forka w Szwajcarii i miał grzane szyby . Teraz to już Ci całkiem namieszałem ? :mrgreen:

u mnie jest włącznik, nawet sie zapala

nie wiem jak bylo kiedys, ale ja mam podgrzewanie wycieraczek na jednym włączniku z grzaniem lusterek... wiec upewnij sie co to właściwie za włącznik masz :wink:

co do sprawdzenia szyby i instalacji, to oprócz pasków - które w oryginalnej szybie są dosyć trudne do przeoczenia (rzekłbym, że nawet prostacko zrobione), ale na zamiennikach są ukryte i cięzko je wypatrzyć - można po prostu włączyć i po chwili przyłożyć rękę, jeżeli działa to nawet przy obecnej pogodzie powinieneś odczuć tam lekkie ciepełko :smile:

No nieradził bym ci używke montować widziałem jakie tortuy przechodzili fachowcy aby starą wyciąć.Dolne narożniki są tak ciasno spasowane z karoserią,że bez ich uszkodenie nie da rady.

Swoją nówke również wypatrzyłem na ALL... .Z dotępnością nowych nie ma problemu we Wrocku chcieli 480+140 montaż ale już bez ogrzewania.Poprzednia była firmy SEKURIT i nie powiem była mocna kilka razy coś w nią mocno uderzyło i nic ,dopiero w Serbii na wysokości lusterka dostała zrobił się odprysk sprawe zaniedbałem i po jakimś czasie zaczeła pękać w :sad:

W Piklingtonie są chyba dwa widoczne ciękie paski czarne

przy montażu napewno zobaczysz kabelek przyklejony do szyby z kostką .

Po konkretnych oględzinach stwierdzam że pasków nie ma a szyba ma całkiem inne oznaczenia niż wszystkie inne, tak więc szybka była już wymieniana :neutral:

Mariusz Brzeg, ale ta jest już wyjeta:

http://moto.allegro.pl/item806315025_sz ... ester.html

i wygląda dobrze

I ponawiam pytanie czy też macie w swoich wózkach atermiczne szyby?

Jezeli masz pzycisk, to znaczy ze miales w oryginale szybe ogrzewana - w miejscu gdzie spoczywaja wycieraczki w dolnym punkcie bylu grubsze paski, kotre po wcisnieciu przycisku grzaly sie - jak tylna szyba - z tego co pamietam instalacja do szyby jest w lewym słupku A.

Szyby z Twego ostatniego linka nie sa ogrzewane. Musisz tez zwraqcac uwage, ze szyby z niektorych anglikow maja pasek zaczynajacy sie z drugiej strony ( inaczej ulozone wycieraczki) i moze byc potrzeba przdluzenia nieco instalacji do wtyczki

Janosik, bałbym się kupować używaną przednią szybę zwłaszcza, że taka też swoje kosztuje (dochodzi koszt przesyłki), a kupujesz kota w worku.

Może się okazać, że co tanie, to drogie.